Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia archiwalne – 2017 r.

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 31 grudnia 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40, nabożeństwo różańcowe, w intencji naszych rodzin i małżeństw, o godz. 17:45.
 2. Jutro, 1 stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Mszą świętą o godz. 18:30 i Apelem zakończymy uroczystość.
 3. I tak pożegnamy rok 2017 Mszami świętymi niedzielnymi, a Nowy Rok powitamy uczestnicząc w Mszach świętych Nowego Roku.
 4. Siostry Karmelitanki zapraszają dzisiaj, na Mszę świętą o godz. 24:00, do swojej Kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. Jutro na godz. 17:45, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Archaniołów i Mszę świętą o godz. 18:30, a po Mszy świętej na spotkanie opłatkowe do sali katechetycznej Rycerstwo św. Michała Archanioła, przedstawicieli naszych grup religijnych i wszystkich zainteresowanych Rycerstwem.
 6. W tym tygodniu przypadają: I. czwartek miesiąca – Godzina Święta rozpocznie się o 18:00 nabożeństwem różańcowym; I. piątek miesiąca – odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku z posługą sakramentalną, spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi.
 7. W I. sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, odprawi uroczystą Mszę świętą o godz. 11:00, a po Mszy świętej, już po raz dziesiąty, z Placu Zamkowego, wyruszy Orszak Trzech Króli. Na to wspólne świętowanie zapraszają organizatorzy.

  W naszej świątyni będziemy modlić się za misjonarzy, a ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy misje.

  Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17:45 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 8. W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej Scholi „Niebiańskie Nuty” i Zespołu „Boża Radość”. Będzie też okazja podzielenia się opłatkiem w naszej Wspólnocie Parafialnej. Początek o godz. 16:30.
 9. We czwartek, 4 stycznia, o godz. 19:00 w Hali Torwar, odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie” z udziałem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mieczysław Szcześniak i inni. Bilety na koncert można nabyć TUTAJ.
 10. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę, pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, poświęcić mieszkanie i wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać z domownikami. O ile to możliwe przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i obok dwie świece, kropidło i wodę święconą. Wodę możemy otrzymać od siostry Zakrystianki a kropidło nabyć w kancelarii. Staropolskim zwyczajem, o ile to możliwe, powitajmy kapłana w drzwiach naszego domu.
  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 21:00; w soboty od 12:00 do 18:00. Jak jesteśmy jeszcze w pracy, poprzez sąsiadów, możemy powiadomić księdza o powrocie z pracy i możliwości złożenia wizyty.

  W tym tygodniu pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • w poniedziałek: Nowy Rok – kolędy nie będzie;
  • we wtorek: ul. Wilanowska 3 i 5;
  • w środę: ul. Literatów 6, 8;
  • we czwartek: ul. Literatów 10, 12, 14, 14a;
  • w piątek: ul. Literatów 16 i 18;
  • w sobotę: Trzech Króli – kolędy nie będzie.
  Ofiary składane przy okazji kolędy – na miarę możliwości rodziny, będą przeznaczone na dalsze spłacanie długu remontu Domu Katechetycznego i utrzymanie zimowe budynków.
 11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 15:00.


IV. Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.
 1. Dzisiejszą niedzielą, a zarazem dniem Wigilii Bożego Narodzenia, rozpoczynamy Święta. Nastrój Bożego Narodzenia, potrwa zgodnie z polską tradycją, do Uroczystości Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni – 2 lutego 2018 r.

  Nie będzie dziś wypominek, nabożeństwa o godz. 17:45 i Mszy świętej o godz. 18:30. Zgodnie z polską tradycją, zachowajmy nastrój wigilijno-postny.
 2. Na Pasterkę zapraszamy na godz. 24:00. Kolejne Msze święte w Boże Narodzenie od godz. 8:30, wg porządku niedzielnego (nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00 i nabożeństwa o godz. 17:45). W drugi dzień Świąt Msze święte wg porządku niedzielnego, bez nabożeństwa o godz. 17:45. Nie będzie spowiedzi w dniu Bożego Narodzenia i w drugi dzień Świąt. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 3. Msze święte w okresie kolędowym, tj. od Świąt do Środy Popielcowej, odprawiane będą o godz. 7:00 i 18:30, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30. Spowiadamy w dni powszednie przed Mszami świętymi.
 4. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.
 5. Pod chórem możemy nadal nabyć poświęcone opłatki, świece Caritasu, kalendarze i inne.


III. Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś też, w naszym Parku Zdrojowym, odbędzie się Festyn Bożonarodzeniowy połączony z dzieleleniem się opłatkiem z władzami naszego Miasta i Gminy oraz mieszkańców pomiędzy sobą. Opłatek rozpocznie się o godz. 14:15. W Parku będzie wiele różnych stoisk Bożonarodzeniowych. Na obchody zapraszają władze naszego miasta na czele z burmistrzem.
 3. Pod chórem możemy nabyć poświęcone opłatki, świece Caritasu, kalendarze i inne. Składane ofiary przeznaczone są na paczki dla rodzin w naszej Parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej.
 4. Za tydzień IV. Niedziela Adwentu, zarazem dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją, zaleca się w tym dniu post i utrzymanie nastroju wigilijnego. Msze święte będą odprawiane tylko do południa, nie będzie Mszy świętej o godz. 18:30 i nabożeństwa.
 5. Siostry Karmelitanki zapraszają na nowennę do Dzieciątka Jezus – codziennie o godz. 19.30, w kaplicy zakonnej przy ul. Sanatoryjnej 4.


II. Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejne rekolekcje w naszym życiu. Postawmy pytanie, czy one coś zmieniają w naszym życiu. Jeśli tak to prośmy Matke Bożą o dalsze Boże Łaski, pogłębiające naszą szlachetność. Jeśli nie to poszukajmy przyczyn dlaczego tak jest. Ksiądz rekolekcjonista jest nam w stanie tylko pomóc w pracy nad sobą. To my sami musimy chcieć lepszego życia i sami mamy dać to najbliższym i bliźnim, czego od nich oczekujemy. Postarajmy się sami uczestniczyć w rekolekcjach i zachęcajmy innych. Módlmy się też o dobre owoce rekolekcji.

  Program rekolekcji dostępny TUTAJ.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych w sali katechetycznej; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 3. Dzisiaj też, obejmujemy naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na tacę, Kościół na Wschodzie. Ofiarami składanymi na tacę podczas dni rekolekcyjnych, wspieramy Klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu.
 4. Pod chórem możemy nabyć poświęcone opłatki, świece Caritasu, kalendarze i inne. Składane ofiary przeznaczone są na paczki dla rodzin w naszej Parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej.
 5. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, przy ul. Zgody 14, zaprasza na kolejny wykład pt. „Przebieg poznania ludzkiego”, w najbliższy wtorek na godz. 16:00.
 6. Siostry Karmelitanki zapraszają na nowennę do Dzieciątka Jezus – od 16 grudnia o godz. 19.30, w kaplicy zakonnej przy ul. Sanatoryjnej 4.
 7. Roraty, ku czci Matki Bożej, odprawiane są codziennie, w dni powszednie o godz. 7:00 rano oraz w poniedziałki i piątki o godz. 17:30 dla dzieci i tych wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach porannych.


I. Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.
 1. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny w Kościele. Adwent przypomina nam Stary Testament, gdzie Naród Wybrany Izrael oczekiwał przyjścia zapowiadanego Mesjasza, który przyszedł, jest z nami i oczekujemy tez Jego przyjścia w chwale na końcu świata. Niech ten czas Adwentu będzie czasem refleksji religijnej i czasem pogłębienia naszej wiary. Zachowajmy ten wymiar radosnego oczekiwania, oderwania się od życia rozrywkowego, na rzecz zadumy i refleksji nad naszym życiem, zwłaszcza religijnym.
 2. Pomogą nam w tym rekolekcje adwentowe, które będą w dniach 10-12 grudnia, tj. od II Niedzieli Adwentu do wtorku włącznie. Zaplanujmy sobie czas tak, aby w nich uczestniczyć. Plan rekolekcji dostępny TUTAJ
 3. Również w tej refleksji mogą pomóc nam Msze Święte Roratnie, ku czci Matki Bożej, które odprawiane będą codziennie, w dni powszednie o godz. 7:00 rano oraz w poniedziałki i piątki o godz. 17:30 dla dzieci i tych wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach porannych. Roraty, zgodnie z tradycją, powinny być odprawiane o brzasku dnia. O ile to możliwe na roraty przyjdźmy z zapalonymi lampionami, świecami, jako symbol światłości Chrystusowej rozświetlającej mroki życia.
 4. W ramach przygotowania do Świąt, pod chórem możemy nabywać poświęcone opłatki, w tygodniu po Mszach Świętych w zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków, jak co roku, przeznaczone będą na paczki dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
 5. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 6. Wypominki dziś o godz. 12:40, nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:45.
 7. Jutro na godz. 18:00, Rycerstwo św. Michała Archanioła, zaprasza na nabożeństwo ku czci Chórów Anielskich.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zaprazamy Akcję Katolicką i wszystkich zainteresowanych oraz Caritas i Bractwo Trzeźwości na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w kaplicy katechetycznej po Mszy świętej.
 9. W piątek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (dorośli i młodzież). Podczas Mszy świętej dzieciom pierwszokomunijnym zostaną poświęcone medaliki, a po Mszy świętej spotkanie w kościele.

  Uroczystość rozpoczniemy Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny, a zakończymy Apelem po ostatniej Mszy świętej. W dniu 8 grudnia zapraszamy na Godzinę Świętą od 12:00 do 13:00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje post. Ofiarami składanymi w tym dniu na tacę, wesprzemy najbiedniejsze rodziny naszej Parafii.
 10. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 11. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca św. Józefa za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O przygotowanie styczniowego prosimy Koło Żywego Różańca Matki Bożej Wniebowziętej.


XXXIV. Niedziela zwykła – 26 listopada 2017 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
 1. Oddani Jezusowi Chrystusowi, Królowi ponawiamy dziś nasz akt oddania naszemu Bogu, Stwórcy i Ojcu. I tak kończymy też Rok Liturgiczny 2017, a przyszłą niedzielą, pierwszą Adwentu, rozpoczniemy nowy Rok.

  Dzisiejsza niedziala jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej w Polsce.
 2. W tym tygodniu przypadają: I. piątek i I. sobota miesiąca. W piątek, jak zwykle, odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, z posługą sakramentalną. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi.

  W I. sobotę zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej, które poprowadzi o 16:45 Koło Żywego Różańca Matki Bożej Wniebowziętej.
 3. Przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w najbliższy piątek, na godz. 16:00, na spotkanie w sali katechetycznej.
 4. Od przyszłej niedzieli, pod chórem, będzie można nabyć poświęcone opłatki, świece Caritasu, kalendarze i inne pamiątki.
 5. W najbliższą niedzielę też, Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, będą rozprowadzały, włsnoręcznie wykonane figurki Dzieciątka, kartki i ozdoby świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na budowę, prowadzonej przez Siostry, nowej szkoły w Burundi, w Afryce.
 6. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie, przy ul. Zgody 14, zaprasza we wtorek o godz. 16:00, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych, na kolejny wykład „Sposoby chronienia relacji osobowych”.
 7. W sobotę, 2 grudnia, odbędzie się doroczna pielgrzymka duchowieństwa Achidiecezji Warszawskiej, do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, początek o godz. 10:00.
 8. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszwie.
 9. Rekolekcje w naszej Parafii, odbędą się w dniach 10-12 grudnia, tj. od II. Niedzieli Adwentu, do wtorku włącznie. Zaplanujmy sobie czas tak, aby w nich uczestniczyć.
 10. Weekendowe rekolekcje dla małżeństw, odbędą się w Laskach k. Warszawy w dniach 12-14 stycznia 2018 r. Bliższe informacje na stronie www.malzenstwo.pl

  Natomiast rekolekcje dla małżeństw cywilnych lub po rozwodzie, odbędą się w dniach 8-10 grudnia br. w Sulejówku. Początek w piątek, o godz. 17:30, zakończenie w niedzielę o godz. 15:00. Bliższe informacje na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl
 11. Ze spraw gospodarczych – pragniemy podziękować p. Leszkowi Popko i p. Wacławowi Bąkowi oraz osobom towarzyszącym, za pomoc w naprawie dachu na plebanii.

  Dziękujemy też za kolejne ofiary składane na rzecz kościoła, które pozwalają nam na bieżące utrzymanie Parafii, jak również na spłatę długu związanego z remontem domu katechetycznego. Za wszelkie dobro i życzliwość, składamy serdeczne Bóg zapłać.


XXXIII. Niedziela zwykła – 19 listopada 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
 2. Następna niedziela, przeżywana w Liturgii jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie ostatni tydzień Roku Kościelnego.
 3. Cztery lata temu, w dniach 22-24 listopada, przeżywaliśmy nawiedzenie naszej Parafii przez św. Michała Archanioła w figurze Gargano we Włoszech. Polecajmy nadal Parafię, siebie samych i trudne sprawy, opiece św. Michała.
 4. W czwartek Siostra Klemencja, nasza zakrystianka, będzie obchodzić imieniny. Mszę świętą w intencji solenizantki odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 5. W sobotę 25 listopada Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę świętą do Dzieciątka Jezus o godz. 19:30, do swojej Kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.


XXXII. Niedziela zwykła – 12 listopada 2017 r.
 1. Dziś, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” obchodzimy IX. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy tamtejszych chrześcijan.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40; wymiana tajemnic różańcowych w sali katechetycznej o godz. 17:00; nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45.
 3. Wypominki roczne możemy zgłaszać jeszcze w zakrystii lub kancelarii.


XXXI. Niedziela zwykła – 5 listopada 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:45. Wypominki roczne możemy zgłaszać jeszcze w zakrystii lub kancelarii.
 2. Jutro zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich o godz. 18:00. Oddani św. Michałowi w opiekę, jako Parafia, postarajmy się obecnością na nabożeństwie uczcić naszego Patrona.
 3. We czwartek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w kościele po Mszy świętej.
 4. W sobotę przypada Święto Niepodległości. Po 123 latach niewoli, Polska pojawiła się na mapie Europy. Będziemy Bogu dziękować, w tę 99. rocznicę odzyskania niepodległości, za wolność i prosić o dalsze błogosławieństwo dla Ojczyzny, podczas Mszy świętej o godz. 10:00, na którą zapraszamy i my, Duchowni na czele z Księdzem Dziekanem, wraz z Burmistrzem i Radą Miejską naszego miasta. Po Mszy świętej odbędą się uroczystości upamiętniające wydarzenia z przeszłości. W sobotę odprawiane będą Msze święte o godz. 7:00, 10:00, 17:30 i 18:30. Zapraszamy.
 5. W Święto Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona Msza święta o godz. 9:00, pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, a o godz. 20:00 rozpocznie się artystyczne wykonanie Mszy F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego – serdecznie zapraszają organizatorzy.
 6. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, obchodzić będziemy IX. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Naszymi modlitwami i ofiarami wesprzemy prześladowanych.
 7. Bóg zapłać Zespołowi Caritas i Bractwu Trzeźwości za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o przygotowanie grudniowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa.


XXX. Niedziela zwykła – 29 października 2017 r.
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość poświęcenia i konsekracji naszego kościoła. Nasz kościół poświęcony był 12 maja 1913 r., a konsekrowany 25 października 1998 r.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40; na 17:45 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe.
 3. Wypominki jednorazowe i roczne możemy zgłaszać przy stoliku przed wejściem do kościoła (dzisiaj oraz 1 listopada), w zakrystii lub kancelarii.
 4. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Na godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo żałobne za zmarłych poleconych nam w wypominkach; o godz. 18:30, zaraz po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.
 5. We czwartek Dzień Zaduszny – Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 i 18:30. Również Msze święte o godz. 9:00 i 18:30 poprzedzone będą nabożeństwami o godz. 8:30 i 18:00 za zmarłych zgłoszonych w wypominkach jednorazowych i rocznych.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej; pobyt na cmentarzu nie zwalnia z tego obowiązku.
 7. Odwiedzając cmentarze pamiętajmy, że jest to miejsce święte, na którym są groby osób nam bliskich, zasłużonych i przyjaciół, zachowajmy nastrój modlitewny. Szlachetną jest postawa pamięci też o ludziach zasłużonych i zapomnianych. Sprzątnięcie ich grobu czy zapalenie lampki czy znicza, to piękne uczynki miłosierdzia, które mogą być ofiarowane i za naszych zmarłych. Pamiętajmy i o kapłańskim grobie naszych zmarłych Kapłanów na cmentarzu w Skolimowie, zaraz przy wejściu, przy kaplicy cmentarnej.
 8. W dzień Zaduszny i do 8 listopada włącznie, codziennie możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za kogoś z naszych zmarłych. Warunki uzyskania odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie Wyznania Wiary oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, za zmarłych i nawiedzenie w Dniu Zadusznym kościoła, a w pozostałe dni cmentarza.
 9. We czwartek, po ostatniej Mszy świętej zapraszamy Akcję Katolicką na spotkanie.
 10. W Pierwszy Piątek odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi. Po ostatniej Mszy świętej spotkanie zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości. W I. Sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej na godz. 16:45, które poprowadzi zespół Caritas wraz z Bractwem Trzeźwości.
 11. W najbliższy piątek, o godz. 16:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane w kościele, kancelarii i nasze konto bankowe, które w mijającym miesiącu pozwoliły nam, oprócz bieżącego utrzymania Parafii, spłacić zobowiązania kurialne, częściowo jeszcze długi remontu Domu Katechetycznego, koszty remontu i przeglądu organów oraz trwającej naprawy dachu na starej plebanii. Na miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie materialne.
 13. W najbliższą sobotę, 4 listopada, pragniemy zorganizować wyjazd na film o O. Maksymilianie Kolbe z Niepokalanowa pt. „Dwie Korony”. Wyjazd autokarem, zbiórka przy kościele o godz. 10:00, film o godz. 11:00, powrót ok. godz. 14:00. Zapisywać się można w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 15 zł.


XXIX. Niedziela zwykła – 22 października 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; na 17:45 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe w intencji misji i misjonarzy.
 2. Dzisiaj, jako patrona dnia, czcimy św. Jana Pawła II. Dzisiaj też, przeżywamy Niedzielę Misyjną, po niej Tydzień Misyjny. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę, wspieramy misjonarzy i ludzi, do których poszli głosić Ewangelię zbawienia.
 3. Wypominki jednorazowe na nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz roczne na wszystkie niedziele w roku, możemy zgłaszać w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii.

  Możemy sami spisać naszych zmarłych na kartce lub zgłosić Księdzu. Prosimy roczne ograniczyć do imienia i nazwiska osób nam najbliższych a dalszych krewnych czy znajomych podawać jako zmarłych z rodziny lub znajomych z takiej czy innej rodziny, gdyż nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich zgłoszonych nam zmarłych w każdą niedzielę.
 4. Dzisiaj Mszę świętą o godz. 13:00 odprawi Ks. Piotr Machnik, pragniemy podziękować Księdzu za 6 lat pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.
 5. W najbliższą środę, 25 października, zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, na godz. 19:30 do sali katechetycznej.
 6. Jak w każdym 25. dniu miesiąca, tak i w październiku Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej Kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4, na Mszę świętą o godz. 19:30 ku czci Dzieciątka Jezus.


XXVIII. Niedziela zwykła – 15 października 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, zaś na 17:45 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe.
 2. Jutro, 16 października, Fundacja „Szansa dla niewidomych” z okazji 25. rocznicy jej utworzenia, razem z ośrodkiem dla niewidomych w Laskach, serdecznie zapraszają na warszawski Torwar, na Wielką Galę, objętą honorowym patronatem Prezydenta3 Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Bilety dostępne są na stronie internetowej ebilet.pl oraz w sieci Empik. Kupując bilety wspieramy całe środowisko niewidomych.

  Natomiast 18 października, Fundacja zaprasza na Mszę świętą w intencji niewidomych, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, o godz. 9:30, którą odprawi Ks. Biskup Piotr Jarecki.
 3. Jutro też, przypada 39. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II. Za dar Papieża będziemy Bogu dziękować podczas Mszy świętych, a zwłaszcza nabożeństwa różańcowego, zapraszamy.
 4. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W intencji Pracowników, będziemy modlić się szczególnie podczas Mszy świętej nowennowej o godz. 18:30 i nabożeństwa różańcowego o godz. 18:00.
 5. W najbliższą niedzielę naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę, będziemy wspierać Misjonarzy, z racji Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego.
 6. W czwartek, 19 października br. przypada 33. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na Żoliborzu w Warszawie, w Sanktuarium Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 18:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta poprzedzona koncertem. W tym dniu będziemy modlić się za rychłą kanonizację Błogosławionego.
 7. Wypominki na rok 2017/2018 możemy zgłaszać po Mszach świętych lub w kancelarii. Podobnie intencje Mszalne na rok 2017/2018.
 8. W najbliższą niedzielę, Mszę świętą o godz. 13:00 odprawi Ks. Piotr Machnik, pragniemy podziękować Księdzu za 6 lat pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.
 9. Dziś w Parafii w Klarysewie, w Domu Parafialnym, pomiędzy godz. 10:00 a 13:00 można oddać krew, aby ratować życie innym. Organizatorzy serdecznie zapraszają honorowych dawców krwi.


XXVII. Niedziela zwykła – 8 października 2017 r.
 1. Obchodzimy XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją”. Wspominamy św. Jana Pawła II, naszego rodaka i wielkiego papieża. Budujemy też Ojcu świętemu, nie tylko pomniki kamienne, ale i żywy pomnik „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiarami składanymi do puszek przyczyniamy się do finansowania Fundacji, która zajmuje się stypendiami dla młodzieży zdolnej ale ubogiej. Obiecnie z pomocy skorzystało ok. 4 tysięcy młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, zaś na 17:45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. W piątek, 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 18:30 Msza święta i procesja ze świecami, lampionami, zniczami. Tak zakończymy obchody 100-lecia objawień fatimskich. Nie będzie nabożeństwa różańcowego pomiędzy Mszami świętymi – zapraszamy na godz. 19:00.
 4. W sobotę, w Dzień Edukacji Narodowej, pragniemy uczczić nauczycieli, katechetów, wychowawców i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia. Mszę świętą w intencji nauczycieli odprawimy o godz. 17:30 – zapraszamy.
 5. Dziękujemy Rycerstwu św. Michała Archanioła za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O przygotowanie listopadowego, prosimy Zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości.
 6. Spowiadamy przed Mszami świętymi.


XXVI. Niedziela zwykła – 1 października 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; na 17:45 zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Różańcowe. Różaniec w każdą niedzielę października odmawiany jest o godz. 17:45, zaś w dni powszednie o godz. 18:00. Jutro podczas nabożeństwa, pobłogosławimy Różańce dzieciom pierwszokomunijnym.
 2. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na pierwszą zbiórkę, we wtorek, 3 października na godz. 16:30 do sali katechetycznej.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek, czwartek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji służby liturgicznej parafii o godz. 18:30. W piątek spowiadamy przed każdą Mszą świętą. W sobotę nabożeństwo wg objawień fatimskich, poprowadzi Rycerstwo św. Michała Archanioła.

  Prosimy o zgłaszanie adresów chorych na pierwszopiątkowe odwiedziny z posługą sakramentalną.
 4. W sobotę, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 5. „Wychowanie wspólnym zadaniem rodziny, szkoły, Kościoła i Państwa”. Na takie spotkanie zaprasza się rodziców, nauczycieli i wychowawców do Domu Parafialnego św. Anny w Piasecznie, 7 października na godz. 12:00.
 6. W najbliższą niedzielę, 8 października, będziemy obchodzić XVII. Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Zwyczajem lat ubiegłych, tego dnia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Nowożeńcom dnia wczorajszego, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.
 8. Z okazji kończących się 13 października obchodów Jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, Ojcowie Dominikanie zapraszają wiernych naszej Archidiecezji na 100-godzinny Różaniec i post ścisły w intencji nawrócenia grzeszników, pokoju na świecie, ochrony życia poczętego i zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:00, 8 października, a zakończy o północy z 12. na 13 października.
 9. Intencje na rok 2018 będą przyjmowane od 9 października tylko w kancelarii. Msze święte gregoriańskie prosimy zgłaszać w tym tygodniu.


XXV. Niedziela zwykła – 24 września 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; na 17:45 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś modlimy się o trzeźwość narodu.
 2. Trwa nowenna do św. Michała Archanioła przed uroczystością 29 września (piątek). Codziennie o godz. 6:35 śpiewane są Godzinki ku czci świętego; o godz. 7:00 Msza święta i po Mszy świętej modlitwy nowennowe. W piątek, w uroczystość św. Michała, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy dzieła miłosierdzia.
 3. Dziś na tacę zbierane są ofiary na odbudowę wieży katedry w Gorzowie Wielkopolskim, która jak wiemy, spłonęła.
 4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:45, w dni powszednie o godz. 18:00.
 5. Nasza policja prosi o ostrożność, ciągle trwają wyłudzenia pieniędzy od osób starszych „na wnuczka”, „na policjanta” i inne. Mimo ostrzeżeń ciągle proceder trwa.
 6. Zapraszamy, w imieniu organizatorów, na wernisaż wystawy Pisma świętego. Wystawa czynna jest w dniach 18-29 września, w godz. 9:00-18:00, przy ul. Bielawskiej 15 w Konstancinie. Wstęp wolny.
 7. Jutro, jak w każdym dniu 25. miesiąca, na godz. 19:00, SS Karmelitanki zapraszają na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 8. W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, zapraszamy na wspólny wyjazd na granice Kraju, aby modlić się o ratunek dla Ojczyzny i całego świata.
 9. „Wychowanie wspólnym zadaniem rodziny, szkoły, Kościoła i Państwa”. Na takie spotkanie zaprasza się rodziców, nauczycieli i wychowawców do Domu Parafialnego św. Anny w Piasecznie, 7 października na godz. 12:00.
 10. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas czwartych i starszych do wspólnoty służby liturgicznej. Zainteresowanych tą posługą o kontakt prosi ks. Adam.


XXIV. Niedziela zwykła – 17 września 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na wypominki o godz. 12:40; o 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz patrona Polski. Będziemy modlić się za młode pokolenie, a dziś podczas Mszy świętej o godz. 11:30 poświęcimy dzieciom tornistry.
 3. Dziś też przypada 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach tam pracujących.
 4. Jesteśmy oddani św. Michałowi Archaniołowi w opiekę. Przed uroczystością 29 września św. Michała i Aniołów pragniemy pod patronatem Rycerstwa uczcić nowenną, którą rozpoczniemy w najbliższą środę: o godz. 6:25 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła; o godz. 7:00 Msza święta, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe.
 5. W związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim, w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na odbudowę katedry.
 6. W najbliższą sobotę i niedzielę 23/24 września odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Dojazd indywidualny. Szczegóły i program dostępny się tutaj.
 7. Dziś odbywa się festyn w naszym Parku Zdrojowym organizowany przez Siostry od Aniołów – serdecznie zapraszają. Tegoroczny festyn organizowany pod hasłem „Idź i głoś. Idź i kochaj”. Bliższe informacje na stronie internetowej Sióstr od Aniołów.
 8. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas czwartych i starszych do wspólnoty służby liturgicznej. Zainteresowanych tą posługą o kontakt prosi ks. Adam.


XXIII. Niedziela zwykła – 10 września 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na wypominki o godz. 12:40; o 17:00 na wymianę tajemnic różańcowych; o 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie. W imieniu Ks. Rektora składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nasi pielgrzymi modlą się za nas w Fatimie, pamiętajmy i my o nich. Stąd też, w środę 13 września, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesję po Mszy świętej, ze światłem świec, zniczy i lampionów.
 4. Kurs przedmałżeński, w wymiarze dekanalnym, rozpoczął się w środę. Narzeczeni mogą skorzystać zgłaszając się do Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, w każdą środę o godz. 20:00. Tam również działa Poradnia Rodzinna.
 5. Poświęcenie tornistrów dzieciom, odbędzie się w przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 11:30.
 6. Siostry od Aniołów zapraszają na kolejny Festyn Anielski, w przyszłą niedzielę, 17 września, do Parku Zdrojowego w Konstancinie. Tegoroczny festyn organizowany pod hasłem „Idź i głoś. Idź i kochaj”. Bliższe informacje na stronie internetowej Sióstr od Aniołów.
 7. 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki. Zachęca się rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież do pielgrzymowania do Patrona dzieci i młodzieży – w najbliższą sobotę o godz. 9:00 rozpoczyna się festyn w Rostkowie k. Przasnysza. Bliższe informacje na stronie internetowej Diecezji Płockiej.
 8. W najbliższą sobotę 16 września, o godz. 10:00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się dzień skupienia. Zapraszają organizatorzy.
 9. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie na Bielanach przyjmuje kandydatów na studia magisterskie, a także studia podyplomowe z katechetyki i etyki. Również trwają zapisy do Studium Animacji Małżeńskiej. Informacje dostępne na stronie internetowej i w sekretariacie PWTW.


XXII. Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych; na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Ofiary składane dziś na tacę to pomoc ofiarom kataklizmów.
 3. Jutro, na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 4. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości oraz przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła i Kościoła Domowego na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w kaplicy katechetycznej.
 5. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Matki Bożej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (dorosłych i młodzież). Apelem zakończymy święto.

  Episkopat Polski, w dniu 6 czerwca, w Jubileuszowym Roku 100. rocznicy objawień fatimskich, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, odnowił „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi” i prosi aby ten Akt został ponowiony we wszystkich parafiach w Polsce właśnie w święto Narodzenia Matki Bożej, stąd ponowimy go podczas Mszy świętych.
 6. Dziś, na Jasnej Górze odbywają się Jasnogórskie Dożynki.
 7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.
 8. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie na Bielanach przyjmuje kandydatów na studia magisterskie, a także studia podyplomowe z katechetyki i etyki. Również trwają zapisy do Studium Animacji Małżeńskiej. Informacje dostępne na stronie internetowej i w sekretariacie PWTW.
 9. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kaplicy katechetycznej.
 10. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie październikowego prosimy Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 11. Przypominamy pielgrzymom do Fatimy o odlocie, wszelkie informacje dostępne TUTAJ.
 12. Jutro, dzieci i młodzież rozpoczynają Nowy Rok Szkolny, spotykamy się w szkole, natomiast na Msze święte z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, zapraszamy we wtorek: na godz. 9:00 klasy I-III, na godz. 11:00 klasy IV-VI i na godz. 12:00 klasę VII oraz gimnazjum, wieczorem na godz. 18:30 młodzież.
 13. Dziewczynki i chłopców ładnie śpiewających, zapraszamy na próbę scholi, do naszej szkoły przy ul. Żeromskiego, w najbliższą sobotę na godz. 11:00.


XXI. Niedziela zwykła – 27 sierpnia 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych.
 2. Zapraszamy dziś na godz. 17:45 na Nieszpory niedzielne.
 3. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Mszy św., która stanowi osobiste spotkanie z Panem Jezusem.
 4. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 5. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Jest on Patronem naszej Bazyliki archikatedralnej, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
 6. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy, jak zawsze, przed Mszami świętymi. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.45 różaniec i rozważanie podczas Mszy świętej o godz. 17.30 poprowadzi Akcja Katolicka.
 7. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 17.30 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 8. Przypominamy, że od 1. września, Msze święte w naszej Parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7.00, 17.30 i 18.30. Pomiędzy Mszami wieczornymi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Spowiadamy przed Mszami świętymi. Jednocześnie pragniemy złożyć serdeczne: Bóg zapłać, Kołom Żywego Różańca i Parafianom, którzy w czasie wakacji, codziennie wspólnie odmawiali różaniec przed wieczorną Mszą świętą.
 9. Informacja dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy z naszej Parafii, szczegółowe informacje dotyczące programu wylotu z Warszawy do Lisbony i powrotu do Polski zostały wysłane pocztą do każdego uczestnika, jak również znajdują się TUTAJ.
 10. Wolą Ks. Kard. Kazimierza Nycza, ks. Piotr, nasz dotychczasowy wikariusz, został odwołany z urzędu wikariusza w naszej Parafii, a na jego miejsce został mianowany Ks. Adam Petakiewicz. Życzymy Ks. Adamowi, potrzebnych Bożych łask i opieki Matki Najświętszej do posługi w naszej Parafii, otoczmy go życzliwością i naszą modlitwą.
 11. Do 16. września Siostra Agnes, nasza organistka, będzie na urlopie, prosimy o podtrzymywanie śpiewów.


XX. Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017 r.
 1. W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

  Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

  Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl

  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

  +Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 2. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych.
 3. Zapraszamy dziś na godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu 40-godzinnego nabożeństwa i uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej: ks. Stanisławowi Staśko z Krakowa, za wygłoszone do nas Słowo Boże podczas nabożeństwa adoracyjnego i w dniu Odpustu Parafialnego; s. Agnes, za oprawę muzyczną nabożeństw; s. Klemencji, za przygotowanie kościoła i dekoracje kwiatowe; grupom parafialnym, za udział i prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu, a szczególnie Rycerstwu św. Michała Archanioła za przygotowanie i poprowadzenie wraz z ks. Piotrem adoracji całonocnej w wigilię uroczystości. Bóg zapłać: ministrantom, bielankom, asyście procesyjnej dorosłych i wszystkim, którzy wzięli udział w adoracji, i procesji. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w czasie uroczystości, które pozwoliły na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem dorocznego odpustu i dalsze spłacanie długów związanych z remontem Domu Katechetycznego.
 5. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
 6. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz. 18.30 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry, jego relikwie spoczywają w Rzymie.
 8. 8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

  Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

  Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.
 9. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.30. Uroczystość rozpoczniemy jak zawsze śpiewem Godzinek ku czci Matki Bożej, a zakończymy Apelem po Mszy św. wieczornej. Ofiary, które w tym dniu będziemy składać na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z remontem Domu Katechetycznego.
 10. Jutro, w poniedziałek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 11. Od najbliższego wtorku tj. 22 sierpnia do 16 września nie będzie naszej organistki s. Agnes, dlatego prosimy o podtrzymywanie śpiewu.
 12. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.


XIX. Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.
 1. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo w naszej Parafii. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, wystawiony na ołtarzu, będzie oczekiwał na każdego z nas, że przyjdziemy i będziemy razem przez obecność i modlitwę. Codziennie, dziś, jutro i pojutrze, od godz. 7:00 rano do wieczornej Mszy świętej, a z poniedziałku na wtorek, przez całą noc będziemy adorować naszego Zbawiciela, pozostającego w Chlebie Życia. Uroczystą Sumą o godz. 13:00, w dniu odpustowym 15.08 zakończymy adorację. Te trzy dni to czas święty w Parafii, potarajmy się go święcie przeżyć. Nocną adorację przygotowało Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Główna Msza święta o godz. 13:00 połączona będzie z procesją, na którą zapraszamy bielanki, dzieci pierwszokomunijne w strojach z Pierwszej Komunii, ministrantów, asystę procesyjną dorosłych, prosimy o włączenie się do czynnego uczestnictwa w procesji.

  Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą w dniu odpustowym, będą mogli uzyskać odpust zupełny – odmówimy wyznanie wiary, modlitwę Pańską i pomodlimy się w intencjach Ojca świętego. Spowiadamy przed i podczas Mszy św. podczas naszych uroczystości.

  W dniu odpustowym, po każdej Mszy świętej, poświęcimy bukiety, wianki z kwiatów, zbóż, ziół, owoców Ziemi, jako nasz wyraz wdzięczności Bogu za dary i piękno świata.
 3. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy dzieła naszej Parafii, pokrycie kosztów związanych z naszymi uroczystościami, spłacanie długu remontu Domu Katechetycznego.
 4. Kazania głosi nam Ks. Stanisław Staśko z Krakowa.
 5. Koła Różańcowe wymieniają tajemnice podczas swoich adoracji.
 6. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, połączone z kolejnym dniem nowenny do Matki Bożej Wniebowziętej, o godz. 18:30 Msza święta, modlitwy nowennowe i procesja po Mszy świętej. Nie będzie nabożeństwa o gdz. 17:45.
 7. Nowożeńcom, Państwu Justynie Dudek, Piotrowi Gregorczykowi i ich rodzicom, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.
 8. W związku z doroczną procesją podczas Sumy, w dniu odpustowym, prosimy o włączenie się bielanek, ministrantów, asysty osób dorosłych. Nasze Katechetki wraz z Kościołem Domowym zapraszają wszystkie chętne dziewczynki i chłopców do zgłaszania się.


XVIII. Niedziela zwykła – 6 sierpnia 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych, a o godz. 17:45 na I. dzień nowenny przed uroczystością Matki Bożej Wniebowziętej. Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz. 17:45 do 14 sierpnia włącznie. Jedynie w przyszłą niedzielę połączona będzie z nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo połączone z odpustem Matki Bożej Wniebowziętej, Patronki Parafii. Przez te trzy dni (niedziela, poniedziałek, wtorek) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienne adoracje. Polecać się będziemy Matce Bożej a przej Jej wstawiennicto samemu Bogu, prosząc o Boże błogosławieństwo dla Parafii, naszych rodzin i nas samych. Postarajmy się w te dni, choć na chwilę przyjść do kościoła na adorację. Kazania w te dni będzie nam głosił Ks. Stanisław Staśko z Krakowa.

  W niedzielę też, zapraszamy ze świecami i lampionami, na procesję Fatimską. Zapraszamy już dziś na nocną adorację 14/15 sierpnia, którą przygotowało Rycerstwo św. Michała Archanioła przy naszej Parafii.
 3. Wymiana tajemnic różańcowych prywatna, nie będzie oficjalnego spotkania, będzie można wymienić tajemnice podczas adoracji.
 4. Przypominamy, iż miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości, postarajmy się włączyć w akcję trzeźwości narodu.
 5. W sierpniu wyruszają Piesze Pielgrzymki Warszawskie. Możemy dołaczyć się i duchowo towarzyszyć pielgrzymom lub włączyć się w pielgrzymowanie.
 6. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego; o przygotowanie wrześniowego prosimy Akcję Katolicką.
 7. W związku z doroczną procesją podczas Sumy, w dniu odpustowym, prosimy o włączenie się bielanek, ministrantów, asysty osób dorosłych. Nasze Katechetki wraz z Kościołem Domowym zapraszają wszystkie chętne dziewczynki i chłopców do zgłaszania się.
 8. Przypominamy, iż od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie ma Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.


XVII. Niedziela zwykła – 30 lipca 2017 r.
 1. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych, a na godz. 17:45 na Nieszpory niedzielne.
 2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o powstańcach w naszych modlitwach. Mszę świętą w ich intencji odprawimy o godz. 18:30.
 3. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Można w tym dniu uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny Porcjunkuli.
 4. W tym tygodniu przypadają:
  • I. Czwartek miesiąca – Godzina święta o 18:00;
  • I. Piątek miesiąca – spowiadał będzie tylko jeden kapłan, stąd prosimy o spowiedź w ciągu tygodnia;
  • I. Sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej na godz. 17:45 – poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 5. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości, przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła, Kościoła Domowego, Zelatorki Kół Różańcowych na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie przygotowujące doroczny odpust Matki Bożej Wniebowziętej.
 6. Dzisiaj poświęcamy pojazdy mechaniczne tym, którzy nie mogli poświęcić w dniu św. Krzysztofa. Ofiarami możemy wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy.
 7. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości, postarajmy się włączyć w akcję trzeźwości narodu.
 8. W sierpniu wyruszają Piesze Pielgrzymki Warszawskie. Możemy dołaczyć się i duchowo towarzyszyć pielgrzymom lub włączyć się w pielgrzymowanie.
 9. Ze spraw gospodarczych naszej Parafii, poza pokryciem kosztów bieżących utrzymania Parafii, udało się spłacić część długów związanych z remontem domu katechetycznego. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy o dalsze wsparcie.
 10. Od przyszłej niedzieli „Przemienienia Pańskiego” rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wniebowziętej, o godz. 17:45 każdego dnia.


XVI. Niedziela zwykła – 23 lipca 2017 r.
 1. Dzisiejsza niedziela „przykrywa” przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.
 2. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych, a o godz. 17:45 na Nieszpory niedzielne.
 3. Przypominamy, iż od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie ma Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.
 4. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
 5. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po Mszach Świętych o godz. 7:00 i 18:30, jak również w najbliższą niedzielę. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności, modlić się będziemy podczas Mszy Świętych o godz. 7:00 i 18:30.
 7. Również w środę przypada 25. rocznica uroczystego objęcia naszej Parafii przez naszego Ks. Proboszcza. Pamiętajmy o naszym drogim Jubilacie w naszych modlitwach.


XV. Niedziela zwykła – 16 lipca 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro, 17 lipca, przypada 25. rocznica formalnego mianowania naszego Ks. Proboszcza na urząd proboszcza naszej Parafii, a 26 lipca miało miejsce uroczyste jej objęcie. Pamiętajmy o naszym drogim Jubilacie w naszych modlitwach.
 3. Przypominamy, iż od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.


XIV. Niedziela zwykła – 9 lipca 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. We czwartek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, ze świeczkami, lampionami i zniczami; o godz. 18:30 Msza święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy świętej procesja do figury św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym, wraz z modlitwą różańcową.


XIII. Niedziela zwykła – 2 lipca 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro na godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. We czwartek Godzina Święta o 18:00. W I Piątek miesiąca będzie jeden Ksiądz, stąd prosimy o spowiadanie się przed Mszami świętymi. Również w tygodniu zapraszamy do spowiedzi przed Mszami świętymi.
 4. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego ku czci Matki Bożej Niepokalanej; o przygotowanie sierpniowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.
 6. W dniu 5 sierpnia z kościoła akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu wyruszy po raz 37. Warszawska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisać możemy się w tamtejszym kościele.
 7. Z objawieniami Królwej Polski w Gietrzwałdzie możemy zapoznać się zabierając obrazek ze stolika spod chóru.


XII. Niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo czerwcowe.
 2. We czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 młodzież i wszystkich wiernych. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy Stolicę Apostolską.

  W tym dniu, Ksiądz Piotr, nasz wikariusz, będzie obchodził Imieniny – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 17:45. Rozważania i Różaniec poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.
 5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Bożego Ciała i wzięli czynny udział w uroczystościach i Oktawie.
 6. Ze spraw gospodarczo-duszpasterskich mijającego miesiąca:
  – dziękujemy w imieniu scholanek, ministrantów i młodzieży, wszystkim, którzy nabywali wodę święconą w Wielką Sobotę i składali ofiary, za które mogli wyjechać na pielgrzymko-wycieczki na Mazury, Lednicę i do innych miast;
  – w dalszym ciągu spłacamy długi za remont domu katechetycznego oraz zostały zapłacone dość wysokie rachunki bieżące, wyrównanie za miesiące zimowe utrzymania kościoła i pozostałych budynków;
  – dziękujemy za odnowiony Krzyż przy ul. Sobieskiego;
  – dziękujemy za każdą ofiarę składaną na tacę, do puszek, konto parafialne w banku i te bezpośrednio przekazywane w kancelarii czy Zakrystii. Bóg zapłać!
 7. Siostry Karmelitanki zapraszają dzisiaj na godz. 19:30 na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 8. Zachęcamy do wzięcia do domu, na modlitwę, figury Matki Bożej Fatimskiej z ołtarza św. Ekspedyta, po wcześniejszym zgłoszeniu kapłanom.
 9. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc – można zgłaszać się do 28 czerwca.


XI. Niedziela zwykła – 18 czerwca 2017 r.
 1. Dziś przed sumą pomodlimy się za naszych zmarłych; na godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją.
 2. Trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała, do czwartku włącznie nabożeństwa czerwcowe połączone będą z procesją Eucharystyczną, nadal zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę procesyjną dorosłych i wszystkich wiernych do udziału w tych pięknych nabożeństwach. Na zakończenie Oktawy, we czwartek, będą poświęcone wianki, bukiety złożone ze zbóż, ziół, kwiatów jako wyraz wdzięczności za plony ziemi.
 3. W najbliższy piątek przypada uroczystość Serca Jezusowego, zapraszamy na Msze święte na godz. 7:00, 17:30 dzieci wraz z rodzicami i na godz. 18:30 młodzież i wszystkich wiernych. W piątek nie obowiązuje post.
 4. We czwartek, z okazji zakończenia roku szkolnego, zapraszamy dzieci do V. klasy włącznie na Mszę świętą o godz. 9:30, zaś na godz. 11:30 dzieci klasy VI. oraz młodzież gimnazjalną.
 5. Zachęcamy do wzięcia do domu, na modlitwę, figury Matki Bożej Fatimskiej z ołtarza św. Ekspedyta, po wcześniejszym zgłoszeniu kapłanom.
 6. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc.


IX. Niedziela zwykła – uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 11 czerwca 2017 r.
 1. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 13:00, dzieci będą przeżywały I. rocznicę Komunii świętej – nie będzie wypominek. O godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych w kaplicy katechetycznej. O godz. 17:45 nabożeństwo czerwcowe, a podczas Mszy świętej o godz. 18:30 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Rafała Markowskiego.
 2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. O godz. 11:30 zostanie odprawianona Msza święta – suma za Parafian i Gości, po której nastąpi procesja do czterech ołtarzy. Zgodnie z tradycją pójdziemy ulicami Batorego, Żeromskiego, Sienkiewicza i Piłsudskiego. Zapraszamy bielanki, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, asystę procesyjną dorosłych i wszystkich wiernych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00.

  Codziennie po Bożym Ciele, przez tzw. Oktawę – przez 8 dni zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17:30, o godz. 18:00 nabożeństwo i procesję – zapraszamy całą asystę procesyjną.
 3. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji Bożego Ciała jako bielanki, niech zgłoszą się do Katechetek, po Mszy świętej lub w szkole.
 4. W poniedziałek o godz. 19:00 prosimy Panów, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu i ustawieniu ołtarzy na trasie procesji.
 5. Panie chętne do pomocy w urządzeniu i wystroju ołtarzy prosimy o zgłaszanie się do Siostry Klemencji – zakrystianki.
 6. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesję po Mszy świętej.
 7. Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 1 lipca 2017 r.


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca 2017 r.
 1. Dzisiaj przed Sumą modlitwa za zmarłych, bez wypominek. Na godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Jezusowego.
 2. Dzisiaj przeżywamy X. Święto Dziękczynienia. o godz. 8:00 procesja z pl. Piłsudskiego wyruszyła z relikwiami św. Brata Alberta i świętych polskich do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. W świątyni o godz. 12:00 odprawiona będzie Msza święta z udziałem biskupów i wszystkich zgromadzonych wiernych. w naszych świątyniach łączymy się duchowo z uczestnikami uroczystości. Ofiarami składanymi do puszek przed kościołem wspomagamy budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny, który o godz. 12:45 wyruszy z placu przed kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Uczestnicy mile widziani.
 4. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii świętej Wielkanocnej.
 5. Jutro z nabożeństwem czerwcowym połączone będzie nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i chórów Anielskich.
 6. Spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej odbędzie się jutro o godz. 19:30 w sali katechetycznej.
 7. Spowiedź dzieci i młodzieży w najbliższy piątek od godz. 16:30.
 8. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kaplicy katechetycznej.
 9. W najbliższą niedzielę dzieci będą przeżywać I. rocznicę Komunii świętej podczas Mszy św. o godz. 13:00. Natomiast młodzież przyjmie sakrament bierzmowania o godz. 18:30 z rąk Ks. Biskupa Rafała Markowskiego.
 10. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca Matki Bożej Nieustającej Pomocy za przeprowadzone w dniu wczorajszym nabożeństwo pierwszosobotnie, o poprowadzenie lipcowego prosimy Koło Matki Bożej Częstochowskiej.
 11. Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 1 lipca 2017 r.
 12. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji Bożego Ciała jako bielanki, niech zgłoszą się do Katechetek, po Mszy świętej lub w szkole.


VII Niedziela Wielkanocna, 28 maja 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane będą w niedzielę o godz. 17:45 i w dni powszednie o godz. 18:00.
 2. Dzisiaj o godz. 10:00 I. grupa dzieci przystąpi do I. Komunii świętej. Rozpocznie się Biały Tydzień – zapraszamy dzieci codziennie na nabożeństwo o godz. 18:00 i Mszę świętą o godz. 18:30.
 3. Konstanciński Chór Kameralny pod dyr. Pana Piotr Stawarskiego, działający przy Szkole Muzycznej w Konstancinie, wystąpi w naszym kościele podczas i po Mszy św. o godz. 18:30 z koncertem pieśni religijnych. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dzisiaj przypada 36 rocznica śmierci sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Przymasa Polski. Z tej okazji, w Bazylice św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta.
 5. W najbliszy wtorek, w rocznicę I. Komunii świętej zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie ok. godz. 19:00 – po wieczornej Mszy świętej.
 6. W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszamy dzieci na Mszę świętą o godz. 18:30 – razem z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 7. W tym tygodniu przypadają I. czwartek miesiąca – Godzina Święta o 18:00; I. piątek – będziemy spowiadać przed Mszami świętymi, odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku; I. sobota – nabożeństwo o godz. 16:45 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w piątek, 2 czerwca o godz. 15.30 w sali katechetycznej.
 9. Spotkanie Caritas i Bractwa Trzeźwości w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18:30.
 10. W przyszłą niedzielę II. grupa dzieci przystąpi do I. Komunii świętej o godz. 10:00. Osoby nizainteresowane uroczystością, zapraszamy na Msze święte o innych godzinach.

  Spowiedź dzieci, rodziców i rodzeństwa oraz wszystkich zainteresowanych, w piątek od godz. 16:30.
 11. Trwa nowenna do Ducha świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą niedzielę. Nowenna odprawiana codziennie o godz. 18:00.

  Najbliższa niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii świętej Wielkanocnej.
 12. W najbliższą niedzielę przypada X. Święto Dziękczynienia. Zaproszenie Ks. Kard. Kazimierza Nycza znajduje się TUTAJ.
 13. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji Bożego Ciała jako bielanki, niech zgłoszą się do Katechetek, po Mszy świętej lub w szkole.


VI Niedziela Wielkanocna, 21 maja 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo majowe.
 2. Konstanciński Chór Kameralny pod dyr. Pana Piotr Stawarskiego, działający przy Szkole Muzycznej w Konstancinie, wystąpi w naszym kościele podczas i po Mszy św. o godz. 18:30 z koncertem pieśni religijnych. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada 4 czerwca. Modlitwy nowennowe będą połączone z nabożeństwami majowymi o godz. 18:00.
 4. W najbliższą niedzielę, pierwsza grupa dzieci, przystąpi do I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 10:00. Osoby nizainteresowane uroczystością, zapraszamy na Msze święte o innych godzinach.

  Spowiedź dzieci, rodziców i rodzeństwa oraz wszystkich zainteresowanych, w piątek od godz. 16:30.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. SS Karmelitanki zapraszają w najbliższy czwartek do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4, na Mszę św. o godz. 19:30, ku uczczeniu Dzieciątka Jezus.
 7. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada 36 rocznica śmierci sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Przymasa Polski. Z tej okazji, w Bazylice św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta.
 8. VII Rajd Papieski organizuje Parafia św. Józefa w Mirkowie. Start 28 maja o godz. 13:00. Rajd organizowany jest z okazji 60 rocznicy powastania Parafii. Bliższe informacje na PLAKACIE.
 9. SS Awelina, nasza katechetka i SS Agnes, organistka, Karmelitanki, organizują wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicy, 3 czerwca br. (sobota). Zapraszają naszą młodzież do wzięcia udziału. Szczegóły i zapisy przyjmują Siostry.
 10. Zachęcamy do wzięcia do domu, na modlitwę, figury Matki Bożej Fatimskiej z ołtarza św. Ekspedyta, po wcześniejszym zgłoszeniu kapłanom.


V Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 nabożeństwo majowe.
 2. We wtorek przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Główne obchody będą w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61 u Księży Jezuitów. Uroczystą Mszę świętą o godz. 18:00 odprawi tam Ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Do nas zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 17:30, o 18:00 nabożeństwo majowe i o 18:30.
 3. W sobotę o godz. 6:00 rano wyruszy pielgrzymka z naszej parafii do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik Krakowskich i Centrum Jana Pawła II w Karkowie. Powrót w niedzielę wieczorem. Organizator prosi, aby bagaże były brane w miękkie torby, łatwiejsze do ustawienia.
 4. W najbliższę sobotę SS Służebniczki ze swymi przedszkolakami organizują przedstawienie pt. „Tajemnica Fatimy”. Przedstawienie odbędzie się w Domu Kultury „Hugonówka” o godz. 11:00. Siostry zapraszają dzieci wraz z rodzicami i wszystkich zainteresowanych.
 5. W sobotę, 20 maja, w ramach akcji „Noc Muzeów” zaprasza się do zwiedzania pałacu Arcybiskupów Warszawskich, w godz. 18:00-24:00.
 6. SS Awelina, nasza katechetka i SS Agnes, organistka, Karmelitanki, organizują wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicy, 3 czerwca br. (sobota). Zapraszają naszą młodzież do wzięcia udziału. Szczegóły i zapisy przyjmują Siostry.
 7. Zachęcamy do wzięcia do domu, na modlitwę, figury Matki Bożej Fatimskiej z ołtarza św. Ekspedyta, po wcześniejszym zgłoszeniu kapłanom.
 8. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


IV Niedziela Wielkanocna, 7 maja 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; nabożeństwo majowe o godz. 17:45.
 2. Dziś w naszym Parku Zdrojowym, odbędą się uroczystości związane z Dniem Patronalnym św. Floriana naszych jednotek strażackich. Rozpoczęcie o godz. 14:15 Mszą świętą w amfiteatrze.
 3. Dzisiejszą niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 4. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 5. Jutro obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30, 18:00 – nabożeństwo majowe i 18:30.
 6. We wtorek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej. Dzieciom zostaną wręczone książeczki do nabożeństwa.
 7. Zebranie dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 16:00 w sali katechetycznej.
 8. W sobotę, 13 maja, rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie w tym Roku Jubileuszowym 100-lecia objawień. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18:00, o 18:30 Msza święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, ze świecami i lampionami do figury św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym.

  Intencje na Msze świętą i nabożeństwo możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Różaniec będą niosły dzieci „fatimskie” z przedszkola naszych SS Służebniczek z ul. Wilanowskiej.
 9. Pierwszy Europejski Festiwal Schumana pod patronatem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w najbliższą sobotę, 13 maja, w godzinach 10:00-16:00. Program dostępny TUTAJ.
 10. W sobotę 13 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w warszawskim Ursusie, przy ul. Zagłoby 37, odbędą się uroczystości Archidiecezji Warszawskiej związane z Jubileuszem 100-lecia rocznicy objawień. Główna Msza święta o godz. 17:00.
 11. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 12. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Bernadetty za przeprowadzenie nabożeństwa peerwszosobotniego; o przeprowadzenie czerwcowego prosimy Koło Różańcowe Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 13. W dniach 20-21 maja (sobota, niedziela), pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik Krakowskich i Centrum Jana Pawła II w Karkowie. Koszt pielgrzymki 200 zł. w tym ubezpieczenie, obiadokolacja, śniadanie i przejazd autokarem. Można się zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.
 14. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


III Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia 2017 r.
 1. „Cała Polska czyta dzieciom”, dziś jako dzieci Boże czytamy Pismo Święte, szczególnie „List do Galatów”. Weźmy Pismo Święte do rąk i przeczytajmy choć mały fragment Słowa Bożego, dla naszego pożytku.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40; nabożeństwo Maryjne – różańcowe o godz. 17:45.
 3. Jutro, 1 maja, Święto Pracy – zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. O 18:00 odprawione będzie nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą o godz. 18:00 w dni powszednie a w niedziele o godz. 17:45.

  W miesiącu maju pamiętajmy o dekoracji Krzyży przydrożnych, kapliczek Matki Bożej i modlitwie przy nich.
 4. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła w połączeniu z nabożeństwem majowym, odprawione będzie jutro o godz. 18:00.
 5. W środę, 3 maja, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (dzieci z rodzicami) i 18:30 (młodzież i dorośli).

  Nabożeństwo majowe o godz. 18:00, uroczystość rozpoczniemy Godzinkami ku czci Matki Bożej przed pierwszą Mszą świętą, a zakończymy Apelem po ostatniej Mszy świętej.
 6. We czwartek, jako I. miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą w ramach nabożeństwa majowego; w I. Piątek odwiedzimy w ich domach, zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, z posługą sakramentalną. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi; w I sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16:45 – poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Bernadetty.
 7. We czwartek zapraszamy Akcję Katoliką i zainteresowanych Akcją na Mszę świętą o godz. 18:30 i po Mszy świętej na spotkanie w sali katechetycznej.

  W piątek zapraszamy zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej.
 8. W przyszłą niedzielę, z okazji wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, odbędzie się w naszym Parku Zdrojowym, festyn Straży Pożarnej.
 9. W dniach 20-21 maja (sobota, niedziela), pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik Krakowskich i Centrum Jana Pawła II w Karkowie. Koszt pielgrzymki 200 zł. w tym ubezpieczenie, obiadokolacja, śniadanie i przejazd autokarem. Można się zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.
 10. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 11. Dziś, przed kościołem, zbierane są ofiary na pomoc ofiarom wojny w Syrii. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.


II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40; na godz. 15:00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski – Bożego Miłosierdzia. Nie będzie już nabożeństwa o godz. 17:45.
 2. Mijają Święta, pragniemy podziękować wszystkim, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świąt.
 3. W najbliższy wtorek – 25 kwietnia – na godz. 19:30, SS Karmelitanki zapraszają na kolejną Mszę ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 4. We wtorek też odbędzie się kolejny wykład pt. „Własności człowieka z powodu istnienia” – w Piasecznie przy ul. Zgody 14 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Organizatorzy zapraszają nauczycieli, rodziców, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką.
 5. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

  W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

  Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
 6. W dniach 20-21 maja (sobota, niedziela), pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik Krakowskich i Centrum Jana Pawła II w Karkowie. Koszt pielgrzymki 200 zł. w tym ubezpieczenie, obiadokolacja, śniadanie i przejazd autokarem. Można się zgłaszać do zakrystii lub kancelarii.
 7. SS Służebniczki zapaszają dzieci do Konkursu pt. „Maryja w mojej rodzinie”. Bliższe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń.


Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 9 kwietnia 2017 r.
 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 11:30, po której odbędzie się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Ze względu na konkurs nie będzie wypominek.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas rozważania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Do Świąt przygotowuje nas okres Wielkiego Postu, rekolekcje, nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i szczera spowiedź. Nasze zjednoczenie w Komunii Świętej z Chrystusem jest celem obchodów Świąt Zmartwychwstania. Kto jeszcze nie odbył spowiedzi może to uczynić do środy włącznie. Spowiadać będziemy przed i podczas Mszy Świętych. Ci, którzy nie mogą przystąpić do spowiedzi sakramentalnej niech pamiętają o czasie pokuty i duchowego zjednoczenia się z Chrystusem. W Czwartek, Piątek, Sobotę i Święta, zasadniczo spowiedzi nie będzie ze względu na udział Księży w Liturgii Paschalnej.
 3. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 17:45; nie będzie wypominek z racji konkursu palm.
 4. Wymiana tajemnic różańcowych, dziś o godz. 17:00 w sali katechetycznej.
 5. Dziś, Panie z Caritasu i innych grup, rozprowadzają palmy na dzisiejszą uroczystość. Składane ofiary przeznacozne są na paczki dla najuboższych rodzin z naszej Parafii. Nabywając palmy mamy udział w dobrym uczynku miłosierdzia.
 6. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa odprawiane będą tylko wieczorem – o godz. 18:30. W Wielki Czwartek wyjątkowo, Komunia Święta będzie udzielana rano o godz. 7:30 tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii wieczornej. W Wielki Czwartek, po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej odbędzie się procesja do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa uwięzionego, dokąd będą chętni. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, z racji Dnia Kapłańskiego będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów i pomoc Kapłanom chorym.

  W Wielki Czwartek w Katedrze Warszawskiej na Starym Mieście odprawiona będzie Msza Święta zwana Krzyżma, o godz. 10:00, podczas której będą poświęcone Oleje Święte używane przy sprawowaniu Sakramentów Świętych, a kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie. Na tę Mszę Świętą przybędą Biskupi, Księża, Lektorzy i wierni chętni do udziału w tej liturgii.
 7. W Piątek całodzienna adoracja od godz. 8:00 do 18:30 przy Ciemnicy. O godz. 17:30 będą odśpiewane 3 części Gorzkich Żali. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po której będzie procesja do Grobu Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża Świętego przeznaczone będę na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zapraszamy do Adoracji nasze grupy religijne oraz wszystkich wiernych.

  Ksiądz Piotr wraz z Katechetami zapraszają dzieci i młodzież na adorację o godz. 14:30.

  W Wielki Piątek i Sobotę Ksiądz Piotr zaprasza do śpiewu tzw. Ciemnych Jutrzni o godz. 8:00 w kościele. Są to psalmy poświęcone Chrystusowi cierpiącemu.
 8. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00 do 18:30. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Paschalna, na którą przynosimy świece. Zachęca się też wiernych do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej, aby tym uroczyściej wejść w obchody Świąt.

  Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 8:00 do 16:00. Ofiary zbierane przy poświęceniu przeznaczone będę na Seminarium Duchowne w Warszawie.

  Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą, ofiary zasilą ich fundusz ministrancki.
 9. Uroczysta procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6:00, po procesji Msza Święta. Nie będzie Mszy o godz. 7:00, a kolejne wg porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Msze Święte jak w niedzielę. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.

  Na procesję zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę i wszystkich wiernych.

  W drugi dzień Świąt będą zbierane ofiary na KUL.
 10. Z Wielkiego Wtorku na Wielką Środę (11/12 kwietnia) w Archidiecezji Warszawskiej będzie miało miejsce, sprawowanie w kościele sakramentu pokuty, tzw. Noc Konfesjonałów. W naszej świątyni będziemy spowiadać po Mszach świętych dotąd, dokąd będą chętni.
 11. W najbliższą środę, 12 kwietnia, o godz. 20:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, odbędzie się koncert z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zapraszają organizatorzy.
 12. W Wielki Piątek, o godz. 20:00, ulicami Starego Miasta w Warszawie, od kościoła Św. Anny wyruszy procesja Drogi Krzyżowej Warszawy. Do udziału zaprasza Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.
 13. Nowenna do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w Wielki Piątek. Modlitwy nowennowe będą odmawiane w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15:00, a od niedzieli po Mszy Świętej o godz. 17:30, w niedzielę i poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. Zakończą się w Niedzielę Przewodnią o godz. 15:00 w „Godzinie Łaski”.
 14. Kancelaria, w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę, czynna będzie od godz. 8:00 do 8:30 oraz 19:00-19:30, w środę do 20:00. Nie będzie czynna w Wielki Piątek.
 15. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, urządzenie Ciemnicy i Grobu. Bóg zapłać mieszkańcom bloków przy ul. Wilanowskiej 6, Kopernika 2, 3, 4 i 6, Sobieskiego 8 i 12A, Mickiewicza 8 i 12; ul. Piłsudskiego. Dziękujemy serdecznie Paniom zbierającym ofiary.
 16. Dziękujemy też Dyrekcji szkoły przy ul. Żeromskiego, Katechetkom i nauczycielom za pomoc rekolekcyjną.
 17. Pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji i ks. Rekolekcjoniście wraz ze Wspólnotą Galilea, Dyrekcji Szkoły wraz z nauczycielami i katechetami, spowiednikom, naszym siostrom, wszystkim uczestnikom, rodzinom i paniom za troskę o plebanijne posiłki i ciasta.


V. Niedziela Wielkiego Postu, 2 kwietnia 2017 r.
 1. Dzisiejszą niedzielą, V. Wielkiego Postu, rozpoczynamy 4-dniowe rekolekcje wielkopostne, czas uświęcenia naszego życia. Postarajmy się sami uczestniczyć i zachęcajmy innych, zwłaszcza zaniedbanych religijnie. Modlitwami i ofiarami składanymi na tacę wspomagamy rozwój misji i rekolekcji. Plan rekolekcji znajduje się TUTAJ.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40, Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:45.
 3. Dzisiaj przeżywamy 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
 4. Dzisiaj odbędzie się XII Marsz Świętości Życia. O godz. 11:00 Msza św. w Katedrze Warszawskiej, o godz. 12:00 uczestnicy zbiorą się przy Kolumnie Zygmunta i przejdą do kościoła Świętego Krzyża.
 5. Dziś o godz. 15:00 w Parafii św. Józefa w Mirkowie odbędzie się koncert pasyjny z okazji 12. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
 6. Jutro, na godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chórów Anielskich i św. Michała Archanioła.
 7. W Pierwszy Czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą o 18:00 i Mszę świętą o godz. 18:30, szczególnie Akcję Katolicką, zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości, Wieczernik Modlitwy i wszystkich chętnych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla tych grup, w sali katechetycznej.
 8. W Pierwszy Piątek miesiąca, ostatnia Droga Krzyżowa, jedna dla wszystkich, o godz. 19:00, na zewnątrz kościoła. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:45. Na godz. 19:00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

  Odwiedzimy chorych we wtorek rekolekcyjny pomiędzy godz. 14:30 a 16:30, prosimy o zgłaszanie.
 9. Zebranie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek, 7 kwietnia, o godz. 16:00 w sali katechetycznej.
 10. Dnia 8 kwietnia br., w sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXII Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej. Program uroczystości rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 15:00. Na spotkanie zapraszana jest młodzież gimnazjalna, szkół średnich, zawodowych, pracująca i studenci. Za wzorem Światowych Dni Młodzieży będzie możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia, przez którą przeszedł i Ojciec Franciszek. Zapraszamy młodzież naszej Parafii do wzięcia udziału. Bliższych informacji udzielamy po Mszach św. i w kancelarii.
 11. W najbliższą niedzielę – Palmową, po Mszy św. o godz. 11:30, odbędzie się konkurs na najładniejsze i najdłuższe palmy wykonane przez dzieci i młodzież.
 12. Zwyczajem lat ubiegłych, Panie z Caritasu i innych grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Prosimy nadal o bukszpan, gałązki wierzby. Od jutra do czwartku, Panie będą wykonywały palmy. Prosimy o pomoc także osoby nowe.

  Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na paczki dla najuboższych rodzin Parafii, stąd biorąc udział w wykonywaniu możemy mieć zasługę czynienia miłosierdzia.
 13. „Siatka Miłosierdzia” to inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest zbiórka żywności i środków czystości. W zakrystii znajdują się siatki na zakupy z listą najbardziej potrzebnych przedmiotów. Możemy wziąć siatkę, zrobić zakupy i przynieść do Parafii w najbliższą niedzielę lub obdarować bezpośrednio kogoś z potrzebujących – zapraszamy do akcji.
 14. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca Matki Bożej Wniebowziętej za przeprowadzone nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Bożej Niepokalanej, w dniu wczorajszym. O przygotowanie majowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. św. Bernadetty.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, ciemnicy oraz ich urządzenie, mieszkańcom bloków przy ul. Mickiewicza 10, Wilanowskiej 4, 8, 10, 12, 14, 18, 18A, Sobieskiego 3, 10, 10A, 12 oraz za ofiary złożone do puszki i osobiście przez rodziny.
 16. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


IV. Niedziela Wielkiego Postu, 26 marca 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na godz. 12:40 na wypominki; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. W sobotę, jako I. miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 16:45. Rozważania poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 3. W najbliższą niedzielę, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Władysław Mąkosa z Radomia. Skorzystajmy wszyscy z tego czasu naszego uświęcenia. Plan rekolekcji znajduje się TUTAJ
 4. W najbliższą niedzielę przypada 12. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, z tej okazji serdecznie zapraszamy na koncert pasyjny „Odszedł do domu Ojca” do Parafii św. Józefa w Mirkowie (godz. 15:00).
 5. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę, 2 kwietnia pod hasłem „Tak dla życia”, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone wszystkim indywidualne błogosławieństwo. Następnie uczestnicy marszu zgromadzą się przy Kolumnie Zygmunta i przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża.
  Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską.
 6. Dnia 8 kwietnia br., w sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXII Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej. Program uroczystości rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 15:00. Na spotkanie zapraszana jest młodzież gimnazjalna, szkół średnich, zawodowych, pracująca i studenci. Za wzorem Światowych Dni Młodzieży będzie możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia, przez którą przeszedł i Ojciec Franciszek. Zapraszamy młodzież naszej Parafii do wzięcia udziału. Bliższych informacji udzielamy po Mszach św. i w kancelarii.
 7. Ekstremalne Drogi Krzyżowe odbędą się nocą 31.III-01-IV z kościoła św. Anny w Piasecznie do Niepokalanowa oraz z Mokotowa do Góry Kalwarii. Bliższe informacje na stronie: www.edk.org.pl.
 8. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 9. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na ich urządzenie mieszkańcom bloków i ulic: Literatów 6, 8, 10, 12, 14, 14A, 16, i 18; Wilanowskiej 3, 4A, 5, 7, 9, 14A, 15, 17; Sobieskiego 1; Mickiewicza 15, 17, 19; Zakopane, Czereśniowej, Poprzecznej, Kwiatowej; Kołom Żywego Różańca św. Józefa i Matki Bożej Wniebowziętej.
 10. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


III. Niedziela Wielkiego Postu, 19 marca 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na godz. 12:40 na wypominki; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Jutro uczcimy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Niedziele nie przyjmują obchodów świętych, stąd uroczystość przeniesiona jest na dzień jutrzejszy. Zapraszamy na Msze Święte na godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 3. Zebranie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek, 24 marca, o godz. 16:00 w sali katechetycznej.
 4. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po raz kolejny będzie obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia rozpocznie się w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi (ul. Hoża 53) Warszawskie Jerycho, czyli nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Rozpocznie je Msza Św. o godz. 6.00, a zakończy się ono w sobotę, 1 kwietnia, Mszą Św. o godz. 10.00. Zachęcamy osoby prywatne, ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty do wzięcia udziału w tej modlitwie. Szczegóły na stronie: www.jerycho.ksm.org.pl lub pod nr tel. 603 225 958.

  W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 12.000, zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Zbawiciela uroczysta Msza Św., podczas której będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na tę Mszę Św. w sposób szczególny zaproszone są małżeństwa oczekujące narodzin dziecka, którym udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.
 5. Również w sobotę, Siostry Karmelitanki zapraszają na godz. 19:30 na Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 2-5 kwietnia, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie.
 7. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na ich urządzenie Kołom Żywego Różańca pw. Matki Bożej Niepokalanej Pomocy i św. Bernadety, mieszkańcom bloku przy ul. Sobieskiego 12 i Członkiniom Koła Różańcowego Matki Bożej Częstochowskiej oraz osobom zbierającym ofiary.
 9. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


II. Niedziela Wielkiego Postu, 12 marca 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na godz. 12:40 na wypominki; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych w kaplicy katechetycznej; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu, jest Dniem Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 3. Jutro, 13 marca, przypada 4. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Uroczysta Msza Święta w intencji Papieża Franciszka, z udziałem Episkopatu Polski, zostanie odprawiona tego dnia o godz. 16:30, w bazylice Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.
 4. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61, w dniach 13-15 marca o godz. 19:00. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Dobroczyński SJ, teolog i pedagog.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 2-5 kwietnia, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie.
 6. Dziękujemy za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na ich urządzenie. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Józefa.
 7. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 8. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


I. Niedziela Wielkiego Postu, 5 marca 2017 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, że Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 19:00 we wszystkie piątki Wielkiego Postu – zapraszamy.
 2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. Jutro, w poniedziałek, Rycerze św. Michała Archanioła zapraszają na nabożeństwo o godz. 18:00, ku czci Chórów Anielskich i św. Michała Archanioła.
 4. Jutro też, 6. marca, minie 60 lat, odkąd siostry ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, rozpoczęły posługę w Konstancinie. Siostry serdecznie zapraszają na dziękczynną Mszę Świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Rafała Markowskiego, która będzie odprawiona w najbliższą sobotę, 11 marca, o godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 5. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na kolejne spotkanie, we wtorek – o godz. 18:30 Msza Święta i spotkanie w kościele.
 6. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza na kolejne spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli, rodziców i wychowawców. Tematem będzie „Wiedza o człowieku”. Spotkanie w środę, o godz. 16:00.
 7. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych Stolicy Apostolskiej na czwartek wyznaczyła termin rozmów teologicznych na temat beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Prymasa Polski. Prosi o modlitwę w tej sprawie.
 8. Zebranie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 10 marca, o godzinie 16:00, w sali katechetycznej.
 9. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu, jest Dniem Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 10. Publiczne Liceum Katolickie im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie na Bielanach, zaprasza kandydatów do swojej szkoły. Szczegółowe informacje na stronie liceum: www.archutowski.edu.pl.
 11. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Józefa za przeprowadzenie rozważań pierwszosobotnich ku czci Matki Bożej Niepokalanej. O przygotowanie kwietniowych prosimy Koło Matki Bożej Wniebowziętej.
 12. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61, w dniach 13-15 marca o godz. 19:00. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Dobroczyński SJ, teolog i pedagog.


VIII. Niedziela zwykła, 26 lutego 2017 r.
 1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Najświętszej Ofiary, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
 2. Jak w każdą niedzielę, zapraszamy na godz. 12:40 do modlitwy za naszych drogich zmarłych, poleconych w wypominkach parafialnych, a o godz. 17:45 na Nieszpory niedzielne.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 4. Zebranie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 17:00 w sali katechetycznej.
 5. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 17:30 dla dzieci z rodzicami oraz o 18:30 dla młodzieży i dorosłych. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, dlatego w tym czasie nie wolno uczestniczyć w zabawach.
 6. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową, tak jak w Wielki Piątek i tradycyjnie w Wigilię Bożego Narodzenia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-go do 60-go roku życia włącznie. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku. Od postu ścisłego nie ma dyspensy, a od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w uzasadnionych okolicznościach można skorzystać z dyspensy.
 7. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
 8. Od 1 marca, a więc od Środy Popielcowej Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Spowiadamy przed Mszami świętymi.
 9. Po raz pierwszy, od Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się tegoroczna edycja nabożeństw stacyjnych w czterdziestu kościołach obu warszawskich diecezji. Początek w Środę Popielcową. Kościół stacyjny otwarty będzie od godz. 6:00 do 21:00. Przez cały dzień będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Centralnym wydarzeniem każdego dnia modlitwy stacyjnej, będzie Msza święta sprawowana o godz. 20:00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach pod chórem. Zachęcamy do włączenia się w te modlitwę na wzór tradycji stacyjnej Rzymu.
 10. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na Godzinę Świętą o 18.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. jak zawsze, przed Mszami świętymi. Przed południem odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16.45 różaniec i rozważanie podczas Mszy świętej o godz. 17.30 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa.
 12. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, dzieci o godz. 16:45, a dorosłych o godz. 19:00, a w niedziele na Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:45. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 13. W sobotę, 4 marca, w liturgii obchodzimy święto św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Pana Boga, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszego Pasterza Kardynała Kazimierza Nycza, dlatego w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 15. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, przy ul. Rakowieckiej 61, w dniach 13-15 marca o godz. 19:00. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Dobroczyński SJ, teolog i pedagog.


VII. Niedziela zwykła, 19 lutego 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40, o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Zakończyliśmy kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły. Wspólna modlitwa o uświęcenie rodziny i Boże błogosławieństwo, rozmowy wyrażające troskę o Kościół, rodzinę, Parafię i Ojczyznę, to piękny wyraz naszego zatroskania o życie Boże i ludzkie w naszych rodzinach. Bóg zapłać za życzliwość, ofiary, które pozwalają nam na spłatę długu związanego z remontem domu katechetycznego i zimowym utrzymaniem kościoła i budynków parafialnych. Możemy jeszcze zgłaszać kolędę po Mszach Świętych lub w kancelarii – jeżeli kogoś pominęliśmy lub nie mogliśmy być przyjęci przez rodzinę w wyznaczonym terminie.
 3. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 4. Dziękujemy za ofiary na spłatę długu zaciągniętego na remont domu katechetycznego. Bóg zapłać.
 5. Dziękujemy Państwu Ćmiel za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.
 6. Siostry Karmelitanki zapraszają na godz. 19:30 w najbliższą sobotę, na Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.


VI. Niedziela zwykła, 12 lutego 2017 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40, o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Zakończyliśmy kolędę. Pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły. Wspólna modlitwa o uświęcenie rodziny i Boże błogosławieństwo, rozmowy wyrażające troskę o Kościół, rodzinę, Parafię i Ojczyznę, to piękny wyraz naszego zatroskania o życie Boże i ludzkie w naszych rodzinach. Bóg zapłać za życzliwość, ofiary, które pozwalają nam na spłatę długu związanego z remontem domu katechetycznego i zimowym utrzymaniem kościoła i budynków parafialnych. Możemy jeszcze zgłaszać kolędę po Mszach Świętych lub w kancelarii – jeżeli kogoś pominęliśmy lub nie mogliśmy być przyjęci przez rodzinę w wyznaczonym terminie.
 3. Rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 20:00, w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 4. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 5. Dziękujemy za ofiary na spłatę długu zaciągniętego na remont domu katechetycznego. Bóg zapłać.


V. Niedziela zwykła, 5 lutego 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki o godz. 12:40 i na nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:45.
 2. W sobotę, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXV. Światowy Dzień Chorego. O zdrowie dla chorych i służby zdrowia będziemy modlić się podczas Mszy Świętych o godz. 7:00 i 18:30. Pamiętajmy też o chorych w naszych modlitwach prywatnych.
 3. Dziękujemy Kościołowi Domowemu za przeprowadzone nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Bożej Niepokalanej, w dniu wczorajszym. O przygotowanie marcowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa.
 4. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką na kolejny wykład pt. „Cnoty intelektualne”, 8 lutego o godz. 16:00.
 5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się do podatników o przekazanie 1% podatku na Caritas, która niesie pomoc człowiekowi w potrzebie, w kraju i za granicą.
 6. Rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 20:00, w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 7. Dziękujemy Panom Jackowi Kijo i Marcinowi Piotrowskiemu za pomoc w przygotowaniu i rozbiórce dekoracji świątecznej w kościele, a Państwu Izabeli i Aleksandrowi Bokackim za kwiaty na ołtarze.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 6 lutego (poniedziałek):
   willa „STOCER”, ul. Wierzejewskiego, Kraszewskiego 7A, 7B;
  • 7 lutego (wtorek): ul. Szymanowskiego, Kochanowskiego, Asnyka, Staffa, Mieszka I, Chrobrego, Reja, Tuwima;
  • 8 lutego (środa): ul. Wilanowska 114 (blok), Batorego;
  • 9 lutego (czwartek): ul. Od lasu, Jadwigi, Marysieńki, Dąbrówki, Bony;
  • 10 lutego (piątek): ul. Sobieskiego od Mickiewicza do Szymanowskiego;
  • 11 lutego (sobota): ul. Piłsudskiego, Strumykowa.
 9. I tak zakończymy kolędę. W przyszłą niedzielę będzie można zgłaszać kolędę, jeśli ktoś został pominięty lub w wyznaczonym terminie nie mógł podjąć kolędy.
 10. Dziękujemy za ofiary kolędowe i te złożone na spłatę długu pokrycia dachu domu katechetycznego blachą i te przekazane na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać.
 11. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w kaplicy katechetycznej.
 12. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.


IV. Niedziela zwykła, 29 stycznia 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki o godz. 12:40 i na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45.
 2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i 18:30 – młodzież i dorosłych. Święto nazywane jest też Świętem Matki Bożej Gromnicznej, przychodzimy więc do kościoła ze świecami, aby światło Chrystusowej nauki przenikało nasze umysły, serca i sumienia. Świece będzie można nabyć pod chórem, u naszych Pań z Caritasu. W to święto obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego, a więc święto zakonnic i zakonników, zwłaszcza klauzurowych. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę i przy nabywaniu świec wesprzemy zakony klauzurowe.

  Z racji I czwartku, po ostatniej Mszy Świętej, zapraszamy Akcję Katolicką, zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości na spotkanie do sali katechetycznej.
 3. W I Piątek odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku w ich domach, z posługa sakramentalną. Spowiadać będziemy już przed Mszami Świętymi.
 4. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie na godz. 17:45, które poprowadzi Kościół Domowy.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:30 w kościele.
 6. Kurs przedmałżeński odbędzie się w najbliższą środę, 1 lutego o godz. 20:00, w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 7. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 30 stycznia (poniedziałek): ul. Sobieskiego 12, 12A;
  • 31 stycznia (wtorek): ul. Sobieskiego 12B, Gąsiorowskiego;
  • 1 lutego (środa): ul. Piłsudskiego 3A, Potulickich;
  • 2 lutego (czwartek):
   ul. Żółkiewskiego, Jasiowa, Wągrodzka, Chodkiewicza;
  • 3 lutego (piątek):
   ul. Skargi, Źródlana, Kraszewskiego (domy jednorodzinne);
  • 4 lutego (sobota):
   ul. Wilanowska od Mickiewicza do Tuwima (bez bloku 114).
 8. Bóg zapłać za życzliwość, ofiarność i wszelkie dobro okazywane nam podczas kolędy.
 9. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na spłatę długu pokrycia dachu blachą, szczególnie za wpłaty na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać


III. Niedziela zwykła, 22 stycznia 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki o godz. 12:40 i Nieszpory o godz. 17:45.
 2. W środę Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę Świętą do Dzieciątka Jezus o godz. 19:30 do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 3. Do środy trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Jutro, w poniedziałek, przypada 4. rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. W Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Prymasie.
 5. XVII Dzień Dialogu z Islamem przypada w najbliższy piątek 27 stycznia. Będziemy się modlić o rozwiązanie trudnych problemów.
 6. Zwracamy się z prośbą do podatników o przekazywanie 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej.
 7. Centrum Kultury Rodzinnej zaprasza na kolejny wykład pt. „Cnoty wolitywne” do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Piasecznie, przy ul. Zgody 14, w środę o godz. 16:00.
 8. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 9. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 23 stycznia (poniedziałek): ul. Kopernika 2, 3;
  • 24 stycznia (wtorek): ul. Kopernika 4, 6;
  • 25 stycznia (środa): ul. Sobieskiego 8, Żeromskiego, Sienkiewicza;
  • 26 stycznia (czwartek): ul. Sobieskiego 10, Jagiellońska;
  • 27 stycznia (piątek): ul. Sobieskiego 10A, Piasta;
  • 28 stycznia (sobota): ul. Czereśniowa, Paderewskiego.
 10. Bóg zapłać za życzliwość, ofiarność i wszelkie dobro okazywane nam podczas kolędy.


II. Niedziela zwykła, 15 stycznia 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; na 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W środę, 18 stycznia, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do środy, 25 stycznia. Będziemy modlić się o jedność w rodzinie chrześcijańskiej wiary.
 3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pod hasłem „Imigranci niepełnoletni, bezbronni i pozbawieni głosu”. Obejmujemy wszystkich naszą modlitwą i pomocą.
 4. We wtorek, 17 stycznia, obchodzony będzie 20. Dzień Judaizmu, pamiętajmy w modlitwie o naszych niejako Starszych Braciach w Wierze.
 5. W sobotę, 21 stycznia, o godz. 18:00 na Torwarze, odbędzie się koncert „Betlejem w Warszawie”. Bilety możemy zakupić w księgarni przy ul. Miodowej (obok Kurii Warszawskiej).
 6. W roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy.
 7. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 16 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 8, 12, 16;
  • 17 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 14, 14A, 18;
  • 18 stycznia (środa): ul. Wilanowska 18A, 20, Mickiewicza 10;
  • 19 stycznia (czwartek): ul. Mickiewicza 8, 12, Sobieskiego 9, 13;
  • 20 stycznia (piątek): ul. Sobieskiego 1, 3;
  • 21 stycznia (sobota): Kolędy nie będzie.
 8. Bóg zapłać za życzliwość, ofiarność i wszelkie dobro okazywane nam podczas kolędy.
 9. W najbliższą sobotę, Siostra Agnes, nasza organistka, będzie obchodzić imieniny. Polecamy modlitwie solenizantkę. Mszę Świętą w intencji Siostry, odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone na spłatę długu pokrycia dachu blachą, szczególnie za wpłaty na parafialne konto bankowe. Bóg zapłać


Niedziela, Święto Chrztu Świętego, 8 stycznia 2017 r.
 1. Dziś zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45 – świętujmy Boże Narodzenie w naszych rodzinach.
 2. Zgodnie z prawem liturgicznym, dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na naszą, polską tradycję nastrój świąt zachowajmy do 2 lutego, tj. święta Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania Świąt w naszej Parafii. Dziękujemy także ofiarodawcom i wszystkim, którzy w różny sposób wspomagali i wspomagają nasz remont Domu Katechetycznego. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za udział w nabożeństwach i ofiarność, za życzenia i okazywaną życzliwość.
 4. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 9 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 7 i 13;
  • 10 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 9 i 15;
  • 11 stycznia (środa): ul. Wilanowska 17, Mickiewicza 15, 17, 19;
  • 12 stycznia (czwartek): ul. Wilanowska 4, 4A;
  • 13 stycznia (piątek): ul. Wilanowska 6, 6A, 10;
  • 14 stycznia (sobota): ul. Kwiatowa, Witaminowa, Jesionowa, Matejki.
 5. Dziękujemy zespołowi Caritas i Bractwu Trzeźwości za przeprowadzone nabożeństwo pierwszosobotnie, a o przygotowanie lutowego prosimy Kościół Domowy.


Niedziela, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia 2017 r.
 1. Dziś zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; trwa oktawa Bożego Narodzenia – nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45. Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę.
 2. Jutro na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chórów Anielskich i św. Michała Archanioła. Następnie będzie odprawiona Msza święta o godz. 18:30, a po Mszy świętej spotkanie opłatkowe organizowane przez Rycerstwo Michała Archanioła. Do wspólnej modlitwy zaprasza Akcję Katolicką, Zespół Critas, Bractwo Trzeźwości i sympatyków grup, a po modlitwie do sali katechetycznej na wspólny opłatek. W zakrystii można nabyć szkaplerz, który uroczyście można będzie przyjąć podczas Mszy świętej.
 3. W piątek przypada uroczystość Trzech Króli, czyli Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny. Po każdej Mszy świętej będą poświęcone kadzidło i kreda, które przed Mszami świętymi będzie można nabyć pod chórem, u Pań z Caritasu. Ofiary za nie składane będą przekazane na misje.
  Kredą wypiszemy pierwsze litery imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz bieżący rok 2017. Uczynimy to jako znak przyjęcia Chrystusa do naszych domów i że tu mieszka rodzina chrześcijańska. Kadzidło spalimy jako znak naszej modlitwy w domu, która wznosi się, jak ten dym kadzidła ku Bogu. W Uroczystość Trzech Króli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  W uroczystość Objawienia Pańskiego, o godz. 11:00, już po raz dziewiąty z Placu Zamkowego wyruszy Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zapraszają do udziału chętnych wiernych.
  Koncert kolęd „Bożej Radości” i scholi odbędzie się w piątek o godz. 16:30 – serdecznie zapraszamy.
 4. W tym tygodniu przypadają: I. Czwartek miesiąca, Godzina Święta o 18:00; I. Piątek w uroczystość Trzech Króli; I. sobota – na nabożeństwo zapraszamy na godz. 17:45, poprowadzi zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości.
 5. Wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się wyjątkowo w najbliższy piątek w uroczystość Trzech Króli, o godz. 16:00 w kaplicy katechetycznej, następnie zapraszamy Członków Żywego Różańca na koncert kolęd i łamanie się opłatkiem po koncercie. Pragniemy podzielić się opłatkiem w naszej wspólnocie parafialnej, ze wszystkimi. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę, pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, poświęcić mieszkanie i wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać z domownikami. O ile to możliwe przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i obok dwie świece, kropidło i wodę święconą. Wodę możemy otrzymać od siostry Zakrystianki a kropidło nabyć w kancelarii. Staropolskim zwyczajem, o ile to możliwe, powitajmy kapłana w drzwiach naszego domu.
  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 21:00; w soboty od 12:00 do 18:00. Jak jesteśmy jeszcze w pracy, poprzez sąsiadów, możemy powiadomić księdza o powrocie z pracy i możliwości złożenia wizyty.
  W tym tygodniu pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • w poniedziałek: kolędy nie będzie ze względu na spotkanie opłatkowe;
  • we wtorek: ul. Wilanowska 3 i 5;
  • w środę: ul. Literatów 6, 8 ,10;
  • we czwartek: ul. Literatów 12, 14, 14a, 16 i 18;
  • w piątek: Trzech Króli – kolędy nie będzie;
  • w sobotę: domy przy ul. Mickiewicza od Matejki do Literatów, Literatów (od Mickiewicza do Obór), ul. Zakopane i Poprzeczna.
  Ofiary składane przy okazji kolędy – na miarę możliwości rodziny, będą przeznaczone na dalsze spłacanie długu remontu Domu Katechetycznego i utrzymanie zimowe budynków. Dotychczas ofiarami, poza kolędą, wsparło remont 424 rodziny na ponad 1000 w naszej parafii, dlatego jesteśmy wdzięczni za każdą ofiarę składaną indywidualnie czy na tacę. Pamiętamy w modlitwach o ofiarodawcach.
 7. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.