Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia archiwalne – 2019 r.

I. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na wymianę tajemnic różańcowych na godz. 17:00, a na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie, Bóg zapłać.
 3. W najbliższą niedzielę będziemy modlić się „Ad gentes” za narody i misjonarzy na całym świecie i wspierać ich naszymi ofiarami.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 5. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane są we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 6. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane są o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 7. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 8. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, po raz kolejny organizuje zbiórkę artykułów spożywczych dla Polaków Kresowych na Wschodzie, z Litwy i Białorusi. Zbierane są puszki mięsne, rybne, kawa, herbata, słodycze, kasza, makaron i inne przydatne w gospodarstwie domowym. Zbiórki odbędą się w naszym Urzędzie Miasta i Gminy w Konstanicnie, w dniach 14 i 15 marca br., tj. w najbliższy czwartek (w godz. 10:00-14:00) i piątek (w godz. 14:00-19:00). Bliższe informacje na stronie UMiG.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 10. W środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską.

  Z tej racji, tego dnia o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
 11. Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Bliższe informacje na stronie misterium.bosko.pl.
 12. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:30, serdecznie zapraszamy do sali katechetycznej, na kolejne spotkanie dla małżeństw i rodziców z cyklu „Bądź bliżej Mnie”. Spotkanie pt. „Biblia – 73 oblicza Jezusa” poprowadzi Pan Maciej Łaba. O tym, jak i dlaczego Biblia mówi słowem Boga – zawsze aktualnie i zawsze adekwatnie do tego, czym żyjesz, o tym jak czytać żeby usłyszeć, i jak słyszeć, żeby wiedzieć, opowie teolog, znawca pism nie tylko świętych, mąż i ojciec, a przede wszystkim praktyk życia Słowem Boga.
 13. Mikroszkoła dla klas 0-1, zostanie otwarta w tym roku w naszym Konstancinie, przy ul. Słowackiego 8, w tzw. „Dobrym Zakątku”. Bliższe informacje tutaj.


VIII. Niedziela zwykła – 3 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro na godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte odprawione będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież i dorosłych).

  W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-go do 60-go roku życia włącznie. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku. Od postu ścisłego nie ma dyspensy, a od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w uzasadnionych okolicznościach można skorzystać z dyspensy.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania Boga za pijaństwo i grzechy z nim związane, a także czas podejmowania postanowień abstynenckich. W związku z Tygodmniem Trzeźwości, ofiary zbierane na tacę w Środę Popielcową, przeznaczone będą na pomoc rodzinom dotkniętym alkoholizmem.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 6. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 7. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 8. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 9. Ksiądz Kardynał Kaziemierz Nycz, jutro będzie obchodził swoje imieniny, polecamy naszego Biskupa modlitwom Parafian.
 10. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 11. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie kwietniowego prosimy Akcję Katolicką.
 12. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą o 18:00, Mszę świętą o godz. 18:30, a po Mszy świętej na spotkanie do kaplicy katechetycznej zaprasamy Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości, przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła i Kościoła Domowego.
 13. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w najbliższy piątek, podczas Mszy świętych, będziemy modlić się za nasze Panie.
 14. 10 marca, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:30, serdecznie zapraszamy do sali katechetycznej, na kolejne spotkanie dla małżeństw i rodziców z cyklu „Bądź bliżej Mnie”. Spotkanie pt. „Biblia – 73 oblicza Jezusa” poprowadzi Pan Maciej Łaba. O tym, jak i dlaczego Biblia mówi słowem Boga – zawsze aktualnie i zawsze adekwatnie do tego, czym żyjesz, o tym jak czytać żeby usłyszeć, i jak słyszeć, żeby wiedzieć, opowie teolog, znawca pism nie tylko świętych, mąż i ojciec, a przede wszystkim praktyk życia Słowem Boga.
 15. Mikroszkoła dla klas 0-1, zostanie otwarta w tym roku w naszym Konstancinie, przy ul. Słowackiego 8, w tzw. „Dobrym Zakątku”. Bliższe informacje tutaj.


VII. Niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na Nieszpory Niedzielne.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi. Odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, w ich domach, z posługą sakramentalną.

  Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17:45, poprowadzi je Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Możemy jeszcze zgłaszać kolędę do środy popielcowej, tj. do 6 marca.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w sali katechetycznej, po Mszy świętej.
 5. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, odbędą się w najbliższy piątek, o godz. 16:00 i 19:30.
 6. Siostry Karmelitanki, zapraszają na jutro, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 7. W lipcu, w naszym dekanacie, będziemy gościli młodzież z Hiszpanii.


VI. Niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W najbliższą sobotę, 23 lutego, zapraszamy na dzień skupienia w ramach formacji duchowej darczyńców i przyjaciół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Początek o godz. 10:00. Zapraszają wiernych organizatorzy.

  W Świątyni Opatrzności Bożej, codziennie odprawiana jest Msza święta o godz. 12:00. Zachęca się też wiernych do odwiedzenia świątyni oraz Panteonu Wielkich Polaków. Od 6 marca, tj. od Środy Popielcowej, do 2 czerwca, przy Świątyni Opatrzności Bożej, otwarta zostanie wystawa multimedialna „Śladami Jezusa”. Na tę wyjątkową podróż do Ziemi Świętej zapraszają organizatorzy.


V. Niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe. Wymiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
 2. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego, otoczmy naszych chorych serdeczniejszą opieką i modlitwą.
 3. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 18:00, w sobotę o godz. 10:00.
 4. Zakończyliśmy kolędę, pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły, za spotkanie, wspólną modlitwę i Boże błogosławieństwo i uświęcenie rodziny, rozmowy – to piękny wyraz, nie tylko chrześcijańskiej postawy, ale również i ludzkiej oraz znak więzi z Parafią, „Bóg zapłać”. Możemy jeszcze zgłosić kolędę w zakrystii lub kancelarii.
 5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas (KRS nr: 0000225750). Szczegółowe informacje na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.


IV. Niedziela zwykła – 3 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta o 18:00, a na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie zapraszamy Akcję Katolicją i wszystkich zainteresowanych Akcją.
 4. Wymina tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 5. Nasza Pani Katechetka Agata Kijo i jej mąż Jacek, szafarz komunii świętej, będą obchodzić swoje imieniny 5 i 10 lutego. Oboje są zaangażowani w życie naszej Parafii. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 6. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej za poprowadzenie nabżeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie marcowego prosimy Koło męskie pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W najbliższą środę odbędzie się kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym. Nauki odbywać się będą w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, w środy o godz. 20:00.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 4 lutego (poniedziałek): ul. Kraszewskiego 7A, 7B, domy jednorodz.,
   wille na terenie STOCER
   ;
  • 5 lutego (wtorek): ul. Paderewskiego, Szymanowskiego;
  • 6 lutego (środa): ul. Wilanowska 114, Źródlana;

  I tak we środę zakończymy kolędę. Jeżeli kogoś pominęliśmy w wyznaczonym dniu lub rodzina nie mogła nas przyjąć, możemy zgłosić kolędę w nowym terminie w zakrystii lub kancelarii.
 9. Wczorajszym świętem Ofiarowania Pańskiego zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt i okresu Bożego Narodzenia.


III. Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019 r.
 1. Warszawski Chór Międzyuczelniany, wystąpi dzisiaj z koncertem, w naszej świątyni – przed Sumą, w trakcie Mszy świętej o godz. 13:00 i po Mszy świętej, serdecznie zapraszamy.
 2. Ze względu na koncert, nie będzie wypominek i nabożeństwa o godz. 17:45.
 3. Przypominamy o spotkaniu „Panama w Warszawie” – dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi. Odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, w ich domach, z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 16:45, poprowadzi je Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Spotkanie zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości, odbędzie się w najbliższy piątek, po Mszy świętej o godz. 18:30.
 6. W sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 (młodzież i dorosłych). Na Msze święte przynosimy świece, które symbolizują światło Chrystusowej nauki. Jeśli ktoś nie posiada świecy, będzie mógł nabyć ją po chórem, u Pań z Caritasu.

  W to święto obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami, składanymi na tacę i przy nabywaniu świec, wesprzemy zakony klauzurowe. Będziemy modlić się też, o powołania do stanu zakonnego i kapłańskiego.
 7. Ze względu na ferie zimowe, spotkanie z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami, odbędzie się po feriach, w ostatni czwartek lutego.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 28 stycznia (poniedziałek): ul. Sobieskiego 9, 12B, Jagiellońska;
  • 29 stycznia (wtorek): ul. Kopernika 2, 3, Kochanowskiego;
  • 30 stycznia (środa): ul. Kopernika 4, 6, Staffa;
  • 31 stycznia (czwartek): ul. Marysieńki, Jadwigi, Dąbrówki, Bony;
  • 1 lutego (piątek): ul. Gąsiorowskiego;
  • 2 lutego (sobota): ul. Piłsudskiego, Strumykowa.

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.

  Kolędę zakończymy 6 lutego. Rodziny pominięte, mogą zgłaszać cheć kolędy w Zakrystii lub kancelarii.


II. Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.
 3. W środę przypada 6. rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłego.
 4. W dniach 22-27 stycznia, w Panamie, odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę 27 stycznia Ojciec święty Franciszek odprawi uroczystą Mszą świętą na zakończenie. W związku z tym wydarzeniem, w łączności z Ojcem świętym i młodzieżą, w niedzielę 27 stycznia, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 5. Warszawski Chór Międzyuczelniany, w najbliższą niedzielę, wystąpi z koncertem, w naszej świątyni – przed Sumą, w trakcie Mszy świętej o godz. 13:00 i po Mszy świętej, serdecznie zapraszamy.
 6. Nasza schola wystąpiła z koncertem w Domu Arcybiskupów Warszawskich, na spotkaniu Ks. Kardynała Kazimierza Nycza z dyrektorami szkół naszej Archidiecezji. Cieszymy się, że odniosła sukces i bardzo podobała się uczestnikom. Dziękujemy scholi i Panu Robertowi Wolko oraz naszym Katechetom za wkład pracy w prowadzeniu scholi, a Pani Dyrektor Katarzynie Chiszko za możliwość korzystania z sali szkolnej na próby.
 7. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 21 stycznia (poniedziałek):
   ul. Wilanowska 20, Piłsudskiego 3A, Potulickich;
  • 22 stycznia (wtorek): ul. Sobieskiego 1, 3, Skargi;
  • 23 stycznia (środa):
   ul. Sobieskiego 8, 10, Chrobrego, Mieszka I, Od lasu;
  • 24 stycznia (czwartek): ul. Sobieskiego 10A, Batorego;
  • 25 stycznia (piątek):
   ul. Sobieskiego 12, 12A, Tuwima, Reja, Asnyka;
  • 26 stycznia (sobota): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne).

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.

  Kolędę zakończymy 6 lutego. Rodziny pominięte, mogą zgłaszać cheć kolędy w Zakrystii lub kancelarii.
 8. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko w godzinach porannych.
 9. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas (KRS nr: 0000225750). Szczegółowe informacje na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.


I. Niedziela zwykła – Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Zgodnie z prawem liturgicznym, dzisiejsza niedziela, kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak, ze względu na naszą polską tradycję, nastrój Świąt zachowujemy do 2 lutego, tj. Święta Ofiarowania Pańskiego.
 3. We czwartek, 17 stycznia, w Kościele Katolickim w Polsce, będziemy obchodzić XXI Dzień Judaizmu, pod hasłem „Nie przychodzą żeby zatracać”. Główne obchody odbędą się w kościele seminaryjnym w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu. Początek o godz. 18:30.
 4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie się w piątek, 18 stycznia, potrwa do piątku 25 stycznia, pod hasłem „Dążcie do sprawiedliwości”.
 5. W piątek 18 stycznia zapraszamy do naszej świątyni na Mszę świętą na godz. 18:30, po której w sali katechetycznej, Pan Jakub Wójcik, pedagog, filozof, teolog, wygłosi wykład inauguracyjny dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, pt. „Prawda i pewność prawdy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.
 6. W dniach 22-27 stycznia, w Panamie, odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę 27 stycznia Ojciec święty Franciszek odprawi uroczystą Mszą świętą na zakończenie. W związku z tym wydarzeniem, w łączności z Ojcem świętym i młodzieżą, w niedzielę 27 stycznia, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 14 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 4, 4A, Żeromskigo, Sienkiewicza;
  • 15 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 6, 6A, Wierzejewskiego;
  • 16 stycznia (środa): ul. Wilanowska 8, 10, 12, Piasta, Żółkiewskiego;
  • 17 stycznia (czwartek): ul. Wilanowska 14, 14A, 16, Czarneckiego, Wągrodzka;
  • 18 stycznia (piątek): ul. Wilanowska 18, 18A, Jasiowa, Chodkiewicza;
  • 19 stycznia (sobota): ul. Wilanowska (od Mickiewicza do Tuwima, bez nr 114).

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.


Dzień Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 16:30 na koncert kolęd w wykonaniu naszych zespołów: „Boża Radość” i „Anielskie Nutki”. Będzie też okazja do podzielenia się opłatkiem.
 2. Dzisiaj poświęcamy kadzidło i kredę. Kredą wypisujemy na drzwiach wejściowych do naszego domu, pierwsze litery imion trzech mędrców, przedzielamy je krzyżykiem, a na końcu piszemy obecny rok 2019. Jest to znak rodziny chrześcijańskiej. Kadzidło spalamy aby, jak dym kadzidła, nasze modlitwy wznosiły się ku Panu Bogu. Ofiarami wspomagamy nasze dzieła, duszpasterstwo świąteczne.
 3. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:30, Rycerstwo św. Michała Archanioła, zaprasza do sali katechetycznej, na spotkanie opłatkowe, wszystkie grupy religijne przy naszej Parafii. Przy tej okazji, koła różańcowe wymienią tajemnice.
 4. Dzisiejszymi ofiarami składanymi na tacę, wspieramy misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, we wtorek i czwartek, o godz. 18:00.
 6. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają na parafialne, rodzinne kolędowanie. Do uczestnictwa zapraszane są wszystkie rodziny i grupy formacyjne. Kolędowanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 stycznia, w godz. 17:00-21:00 w sali katechetycznej. W miarę możliwości można przynieść ze sobą, coś na wspólny stół.
 7. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy za poprowazenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie lutowego, prosimy Koło pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 7 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 7, 9;
  • 8 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 13, 15, 17, Mickiewicza 15;
  • 9 stycznia (środa): ul. Mickiewicza 8, 10;
  • 10 stycznia (czwartek): ul. Mickiewicza 12, 17, 19;
  • 11 stycznia (piątek): ul. Literatów 10, 12, 14, 14a, 16, 18;
  • 12 stycznia (sobota):
   ul. Witaminowa, Jesionowa, Czereśniowa, Kwiatowa.

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.
 9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.