Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia archiwalne – 2019 r.

XXVII. Niedziela zwykła – 6 października 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:45.
 2. Burmistrz Konstancina-Jeziorny zaprasza na XIII. Bieg Papieski do Parku Zdrojowego na godz. 14:00.
 3. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Mtki Bożej Nieustającej Pomocy za poprowadzenie nabożeństwa w dniu wczorajszym.
 4. Młodzież, która w tym roku szkolnym pragnie przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami, na spotkanie w kaplicy katechetycznej, w najbliższą środę na godz. 19:30.
 5. Jutro, do nabożeństwa różańcowego, dołączone będą modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 6. Jutro, z racji święta Matki Bożej Różańcowej, o godz. 18:00, poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym, różańce.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w sali katechetycznej.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie nieco wcześniej – na godz. 17:15, rozpoczniemy procesją fatimską, zabierzmy świece, znicze, lampiony.
 9. W przyszłą niedzielę, przed kościołem, będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na Fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.
 10. XIX. Papieski Rajd Różańcowy, rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 8:00, przy naszej Parafii.
 11. Od następnego poniedziałku, będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2020. W tym tygodniu zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane Mszami świętymi gregoriańskimi oraz ślubnymi.


XXVI. Niedziela zwykła – 29 września 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na koronkę uwielbienia Boga na godz. 17:45, będzie ona połączona z błogosławieństwem eucharystycznym na wzór tego udzielanego w Sanktuarium w Lourdes.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:30, zostanie wyświetlona druga część filmu o św. Michale Archaniele.
 3. Rycerstwo św. Michała Archanioła rozprowadza wartościowe książki o zagrożeniach we współczesnym świecie. Zachęcamy do ich nabywania.
 4. We wtorek, 1 października, rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie odprawiane będzie o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:45.
 5. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek miesiąca; pierwszy piątek miesiąca (odwiedzimy z posługą sakramentalną zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku); w pierwszą sobotę miesiąca rozważanie podczas Mszy świętej o godz. 17:30 i różaniec o godz. 18:00, poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek, po ostatniej Mszy świętej, zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką. W piątek natomiast spotkanie dla Zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości, o godz. 19:00, w sali katechetycznej.
 7. Ojcowie Dominikanie ze Służewia (ul. Dominikańska 2), zapraszają na X Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. W sobotę, 5 października, o godz. 10.00 rozpocznie się modlitwa dzieci i warsztaty różańcowe, o godz. 11.00 modlitwa członków Żywego Różańca. W południe Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Pikusa. Wieczorem, jak w każdą pierwszą sobotę, zapraszamy na Mszę o godz. 19.30, a po niej na modlitwę śpiewem Akatystu oraz różaniec światła.
 8. Rycerstwu św. Michała Archanioła serdecznie dziękujemy za poprowadzenie Nowenny przed świętem Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.


XXV. Niedziela zwykła – 22 września 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na niedzielne nieszpory na godz. 17:45.
 2. W dzisiejszą niedzielę, w Parku Zdrojowym, Siostry od Aniołów organizują Festyn Anielski. Szczegóły na stronie Sióstr.
 3. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością św. Michała Archanioła. Szczegółowy plan na stronie głównej.
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18:30, zostanie wyświetlona pierwsza część filmu o św. Michale Archaniele, za tydzień, również po Mszy świętej wieczornej, część druga.
 5. Rycerstwo św. Michała Archanioła rozprowadza wartościowe książki o zagrożeniach we współczesnym świecie. Zachęcamy do ich nabywania.
 6. We środę, 25 września, mija 66. rocznica aresztowania sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Z tej okazji w sobotę, 28 września, zostanie odprawiona w Katedrze Warszawskiej, Msza święta o godz. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Michała Archanioła. Z tej okazji homilię wygłosi ks. Marek Posełkiewicz – Michalita.


XXIV. Niedziela zwykła – 15 września 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 17:45.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX. Tydzień Wychowania. Módlmy się za młode pokolenie, aby wydało owoc w przyszłości.
 3. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Michała Archanioła. Modlitwy, Godzinki rozpoczynać się będą o godz. 6:25 rano. W niedziele 22. 29. września, po Mszy św. o godz. 18:30, zostanie wyświetlony film o św. Michale Archaniele.
 4. We czwartek, 19 września, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy św. w sali katechetycznej (w ramach przygotowania do I. Komunii świętej).


XXIII. Niedziela zwykła – 8 września 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na wymianę tajemnic różańcowych na godz. 17:00, na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:45.
 2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. W piątek, 18 września, Msza świąta o godz. 18:30 ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym.
 4. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu organizowane są modlitwy „Polska pod Krzyżem”, za wszelkie zniewagi Mszy świętych, obrazu Matki Bożej, bezczeszczenia świątyń, grzechy sodomskie i wszelkie zło, które jest czynione w naszym kraju. Po Mszach świętych będziemy modlić się litanią Narodu.
 5. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na III. Ogólnopolskie Spotkanie w Niepokalanowie, 14 września. Bliższe informacje TUTAJ.
 6. W dniach 21-22 września, na Jasnej Górze, pod hasłem: „Rodzina – Sanktuarium Życia”, odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Bliższe informacje TUTAJ.
 7. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Bernardetty za poprowadznie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie październikowego prosimy Koło pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Przypominamy, iż Msze święte w dni powszednie odprawiane są o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie, spowiadamy zawsze przed Mszami świętymi.
 9. Kurs dla narzeczonych, w wymiarze dekanalnym, rozpoczął się w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Spotkania odbywają się w sali parafialnej, w każdą środę o godz. 20:00.
 10. 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Wydział Płockiej Kurii Diecezjalnej organizuje pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Program pielgrzymki znajduje się TUTAJ.
 11. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, prowadzi jeszcze rekrutację na studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne.


XXII. Niedziela zwykła – 1 września 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na nabożeństwo adoracyjne na godz. 17:45.
 2. Na jutro zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich na godz. 18:00.
 3. Od jutra, Msze święte w dni powszednie odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi adoracja Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie, spowiadamy zawsze przed Mszami świętymi.
 4. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza święta dla dzieci odprawiona będzie o godz. 10:00.
 5. Zachęcamy do zapoznania się z apelem Komisji Episkopatu Polski do rodziców w sprawie udziału dzieci w zajęciach dodatkowych.
 6. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek miesiąca (Godzina święta o 18:00), a na Mszę świętą i spotkanie po Mszy zapraszamy Akcję Katolicką i wszystkich zainteresowanych Akcją.

  W pierwszy piątek miesiąca (odwiedzimy z posługą sakramentalną zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku). Po Mszy świętej o godz. 18:30, spotkanie Zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości.

  W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 16:45 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Bernardetty.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 8. W najbliższą niedzielę, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 9. Kurs dla narzeczonych, w wymiarze dekanalnym, rozpocznie się w najbliższą środę, o godz. 20:00 w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Spotkania odbywać się będą w sali parafialnej, w każdą środę o godz. 20:00.
 10. 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Wydział Płockiej Kurii Diecezjalnej organizuje pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Program pielgrzymki znajduje się TUTAJ.
 11. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, prowadzi jeszcze rekrutację na studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne.
 12. Próba scholi odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 11:00, w szkole przy ul. Żeromskiego.


XXI. Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:45.
 2. Jutro będziemy przeżywać urozystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00 i 18:30.
 3. We środę, 28 sierpnia, w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, na Starym Mieście, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji rychłej beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 4. We środę przypada dzień patronalny naszej Siostry organistki, wspomnienie św. Augustyna. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Solenizantki na godz. 18:30.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza święta w intencji poległych i pomordowanych w latach wojny, zostanie odprawiona o godz. 10:00.


XX. Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia na godz. 17:45.
 2. Dziekujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości Matki Bożej Wniebowziętej. Serdeczne Bóg zapłać.


XIX. Niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na wymianę tajemnic różańcowych na godz. 17:00 oraz na 6. dzień nowenny na godz. 17:45.
 2. We wtorek rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo, które potrwa do czwartku. Uroczystą procesją zakończymy adorację. Codziennie 13-14-15 po pierwszej Mszy świętej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, a w dniu odpustowm, pomiędzy Mszami świętymi do godz. 13:00. We wtorek i środę Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:30. Pomiędzy Mszami św. całodzienna adoracja Pana Jezusa przez Parafian, Gości i Grupy Religijne.
 3. Ze środy na czwartek, będzie w naszej świątyni całonocna adoracja, zorganizowana przez Rycerstwo św. Michała Archanioła, na którą serdecznie zapraszamy. O północy odprawiona będzie Msza święta.

  W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
 4. Również w dniu odpustowym, podczas Mszy św., wystąpi zespół „Clasic Angelicus”, który da swój koncert przed Mszą świętą wieczorną i po niej.
 5. Na procesję o godz. 13:00 zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę dorosłych, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji jako bielanki, niech zgłoszą się do naszych Katechetek.
 6. Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą w dniu odpustowym, będą mogli uzyskać odpust zupełny; warunkami są też: omówienie wyznania wiary, modlitwy Pańskiej i modlitwa w intencjach Ojca świętego.
 7. Święto Matki Bożej Wniebowziętej, nazywane jest też świętem Matki Bożej Zielnej, stąd po każdej Mszy świętej poświęcimy bukiety i wianki z kwiatów, zbóż, ziół jako wyraz wdzięczności Bogu za dary nieba i piękno świata.
 8. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:30. Po Mszy św. zostaną odmówione modlitwy nowennowe i procesja różańcowa za świecami i lampionami. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 9. Przypominamy, iż miesiąc siepień jest miesiącem trzeźwości. Poprzez całkowitą lub częściową abstynencję, przyczyniajmy się do trzeźwości w narodzie. Postanowienia możemy wpisać do Księgi Trzeźwości na ołtarzu św. Ekspedyta.


XVIII. Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo adoracyjne na godz. 17:45.
 2. Jutro nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich o godz. 18:00.
 3. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00 i 18:30.
 4. Od wtorku rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Matki Bożej Wniebowziętej, codziennie o godz. 17:45.
 5. Dziewczynki, które chciałyby być bielankami, niech zgłoszą się do Pani Agaty, naszej Katechetki lub do Siostry Petronii.
 6. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie wrześniowego prosimy Koło pw. św. Bernadetty.
 7. Miesiąc siepień jest miesiącem trzeźwości. Poprzez całkowitą lub częściową abstynencję, przyczyniajmy się do trzeźwości w narodzie. Postanowienia możemy wpisać do Księgi Trzeźwości na ołtarzu św. Ekspedyta.
 8. W miesiącu sierpniu wyrusza wiele pielgrzymek pieszych na Jasną Górę w Częstochowie, zachęcamy do wzięcia udziału.
 9. Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 31 lipca, zmarła, przeżywszy 84 lata ś.p. Henryka Leszczewicz, matka ks. Bohdana Leszczewicza. Pogrzeb odbędzie się 7 sierpnia o godz. 14:30 w kościele św. Ignacego Loyoli w Warszawie.


XVII. Niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:45.
 2. Dzisiaj, po wszystkich Mszach świętych, poświęcamy samochody i wszelkie pojazdy mechaniczne tym, którzy nie mogli poświęcić w dniu św. Krzysztofa. Ofiary zbierane na tacę i przy poświęceniu pojazdów, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów Świata.
 3. We czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o uczczeniu modlitwą i postawą, tego wydarzenia. O godz. 17:00 zawyją syreny i usłyszymy bijące dzwony.
 4. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek miesiąca (Godzina święta o 18:00), pierwszy piątek miesiąca (odwiedzimy z posługą sakramentalną zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku) i pierwsza sobota miesiąca (nabożeństwo o godz. 17:45 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej).
 5. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości oraz przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła i Kościoła Domowego, na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej. Będą omawiane sprawy związane z naszym corocznym odpustem Wniebowzięcia NMP.
 6. W piątek, 2 sierpnia, będzie można uzyskać odpust po zwykłymi warunkami, tzw. Porcjunkuli.
 7. Miesiąc siepień jest miesiącem trzeźwości. Poprzez całkowitą lub częściową abstynencję, przyczyniajmy się do trzeźwości w narodzie. Postanowienia możemy wpisać do Księgi Trzeźwości na ołtarzu św. Ekspedyta.
 8. W miesiącu sierpniu wyrusza wiele pielgrzymek pieszych na Jasną Górę w Częstochowie, zachęcamy do wzięcia udziału.


XVI. Niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 17:45.
 2. We czwartek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców pojazdów mechanicznych i podróżujących. Za kierowców będziemy modlić się podczas Mszy świętych o godz. 7:00 i 18:30, a po Mszach poświęcimy pojazdy. Ci, którzy nie będą mogli poświęcić pojazdów we czwartek, będą mogli to uczynić w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy świętej. Ofiary zbierane na tacę i przy poświęceniu pojazdów, będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów Świata.
 3. Siostra Augustyna, nasza organistka przebywa na urlopie. Prosimy o podtrzymywanie śpiewów.
 4. W wakacje nie będzie Mszy świętych u Sióstr, ku czci Dzieciątka Jezus.


XV. Niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:45.
 2. W przyszłą niedzielę, misjonarz Pallotyn, Ks. Jerzy Limanówka z Rwandy, będzie wakacyjnie wspomagał nas duszpastersko i przy tej okazji będziemy mogli nabyć u Jego wolontariuszy tamtejszą kawę i herbatę, a ofiary złożone za nie, będą wsparciem misji pallotyńskich.
 3. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zachęca absolwentów do studiowania na tej uczelni, na wielu kierunkach. Zachęcamy zwłaszcza do studiów katechetycznych, brak jest wielu kandydatów. Bliższe informacje na stronie UKSW.


XIV. Niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo adoracyjne na godz. 17:45.
 2. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30, ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesję do figury św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Jak zawsze przyjdźmy ze świecami, lampionami, zniczami.
 3. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Józefa, za poprowadzenie nabożeństwa w dniu wczorajszym. O poprowadzenie sierpniowego prosimy Koło pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście.


XIII. Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17:45.
 2. Jutro, na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek miesiąca (Godzina święta o 18:00), pierwszy piątek miesiąca (odwiedzimy z posługą sakramentalną zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku) i pierwsza sobota miesiąca (nabożeństwo o godz. 17:45 poprowadzi Akcja Katolicka).
 4. Pielgrzymi wyjeżdżający na Jasną Górę, w najbliższą sobotę, proszeni są o przybycie na przystanek „Sobieskiego” na godz. 6:10 lub na godz. 6:15 przed nasz kościół.
 5. Przypominamy, iż w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00.


XII. Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17:45.
 2. Przypominamy, iż codziennie, do czwartku włącznie, odprawiana jest Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17:30, nabożeństwo czerwcowe i procesję, na którą codziennie zapraszamy całą asystę procesyjną. W czwartek, na zakończenie Oktawy, poświęcimy wianki i bukiety kwiatów i ziół jako wyraz wdzięczności Bogu za dary Ziemi i piękno świata.
 3. W piątek przypada uroczystość Serca Jezusowego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Z razji uroczystości nie obowiązuje post.
 4. W sobotę uczcimy świętych apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy Stolicę Apostolską.
 5. We wtorek, z razji Oktawy Bożego ciała, nie będzie comiesięcznej Mszy świętej u Sióstr Karmelitanek.
 6. Jak co roku, w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00.
 7. Zakończyliśmy rok szkolny. Dziękujemy dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za dobrą współpracę w wychowywaniu młodego pokolenia.
 8. W najbliższą sobotę, Siostra Petronia, nasza katechetka, obchodzić będzie imieniny. Polecamy Siostrę modlitwom.
 9. Przypominamy, iż 6 lipca, z naszej Parafii, wyruszy pielgrzymka ze św. Michałem na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zachęcamy do udziału.
 10. Z okazji 300-lecia połozenia pierwszego kamienia pod kościół parafialny w Słomczynie, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, wszystkim pielgrzymom, którzy nawiedzą kościół św. Zygmunta w Słomczynie, w dniach od 30 czerwca 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. Rok jubileuszowy rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 12:00, Mszą świętą odprawioną przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.


XI. Niedziela zwykła – 16 czerwca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40
 2. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego. O godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Parafian i Gości, po której nastąpi procesja do 4. ołtarzy. Zgodnie z tradycją przejdziemy ulicami Batorego, Żeromskiego, Sienkiewicza i Piłsudskiego.

  Zapraszamy bielanki, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, asystę procesyjną dorosłych i wszystkich wiernych do udziału.

  Nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00, nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:45. Msza święta wieczorna o godz. 18:30 zakończy uroczystość.
  Codziennie po Bożym Ciele, przez 8 dni, odprawiana będzie Oktawa Uroczystości. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17:30, nabożeństwo czerwcowe i procesję, na którą codziennie zapraszamy całą asystę procesyjną.
 3. Na jutro, na godz. 19:00, zapraszamy Panów, którzy jak co roku, chcialiby nam pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Panie zaś, prosimy o pomoc w dekoracji ołtarzy, zwłaszcza Koła Różańcowe i Zespoły Parafialne. Prosimy o zgłaszanie się do Siostry zakrystianki.

  Dziewczynki, które chcą być bielankami, niech zgłoszą się do Pani Agaty, naszej katechetki.
 4. W najbliższą środę, dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8:00, z okazji zakończenia roku szkolnego.
 5. W najbliższą niedzielę, od godz. 9:30 do 13:30, odbędzie się w Parafii Klarysew akcja krwiodawstwa.


II Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 28 kwietnia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40 oraz na tzw. Godzinę Miłosierdzia na 15:00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. Od jutra, o godz. 18:00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Caritas.
 4. Jutro przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. W środę, 1 maja, przypada wspomnienie św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. W świątyni będziemy modlić się podczas Mszy świętych o godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (godzina święta o 18:00); pierwszy piątek (spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi); pierwsza sobota (nabożeństwo o godz. 16:45).
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 9:00 (za Ojczyznę), 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 (młodzież i wszystkich wiernych). U roczystość rozpoczniemy Godzinkami ku czci Matki Bożej przed Mszą świętą o godz. 7:00, a zakończymy Apelem po ostatniej Mszy świętej.
 8. W środę, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W dni powszednie odprawiane będą o godz. 18:00 (pomiędzy Mszami świętymi) a w niedziele o godz. 17:45.
 9. W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Święto straży pożarnej w naszym mieście odbędzie się 12 maja. Msza święta z tej okazji odprawiona będzie o godz. 14:15 w naszym Amfiteatrze.
 10. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się 9 maja.
 11. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Świąt, przygotowanie Grobu Pańskiego, Ciemnicy, ołtarzy, wykonanie palm i wszelki trud pracy. Za wszelkie dobro – Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę, Siostry od Aniołów będą zbierały ofiary na budowę Domu Animacyjnego w Nowej Wilejce.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.
 1. W drugi dzień Świąt wg porządku niedzielnego. Nie będzie dziś i jutro nabożeństwa o godz. 17:45.
 2. W drugi dzień Świąt będą zbierane ofiary na KUL.
 3. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia, odprawiana jest po Mszy świętej o godz. 18:00. Nowenna zakończy się Godziną Łaski od 15:00 do 16:00 w Niedzielę Przewodnią Miłosierdzia Bożego.
 4. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019 r.
 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś nie będzie wypominek; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauka pasyjną.
 2. Przed kościołem możemy nabywać palmy na dzisiejszą uroczystość. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone będą na paczki dla rodzin naszej Parafii, które są w trudnej sytuacji materialnej, a mamy ich na liście kilkadziesiąt. W tym roku wspomagamy także naszych rodaków na Litwie i Białorusi.
 3. Dziś, po Mszy świętej o godz. 11:30 zapraszamy dzieci, młodzież, ministrantów, scholanki do konkursu na najdłuższą i najładniejszą palmę.
 4. Podczas Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Piątek i Sobota) Msze święte i nabożeństwa rozpoczynać będziemy o godz. 18:30.

  W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej na godz. 18:30. Po Mszy świętej procesja do Ciemnicy i adoracja (dokąd będą chętni), będziemy z Chrystusem uwięzionym. Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wieczornej Mszy świętej, będzie udzielona Komunia święta o godz. 7:30 rano.

  Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i do Jej sprawowania Sakramentu Kapłaństwa. Stąd też, ofiarami składanymi na tacę wesprzemy Dom Księży Emerytów oraz chorych i w podeszłym wieku kapłanów.
 5. W Wielki Czwartek, o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z poświęceniem olejów świętych, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Podczas Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie.
 6. W Wielki Piątek całodzienna adoracja od godz. 8:00 do 18:30 przy Ciemnicy. O godz. 17:30 będą odśpiewane 3 części Gorzkich Żali. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po której będzie procesja do Grobu Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża Świętego przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  Zapraszamy do adoracji w ciągu dnia. Dzieci, młodzież, ministranci, bielanki będą miały swoją adorację o godz. 13:00. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby być bielankami, nich zgłaszają się do Pani Agaty, naszej katechetki, a po adoracji piątkowej będzie spotkanie.

  Na procesję prosimy o płatki kwiatów do sypania dla dziewczynek, mamy przekwitające kwiaty na działkach, zbierzmy je i przynieśmy do kościoła.
 7. Nabżeństwa „Ciemnych Jutrzni” będą odśpiewane w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 8:00. Zapraszamy.

  W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00 do 18:30. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Paschalna, na którą przynosimy świece. Zachęca się też wiernych do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej, aby tym uroczyściej wejść w obchody Świąt.

  Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 8:00 do 16:00. Ofiary zbierane przy poświęceniu przeznaczone będę na Seminarium Duchowne w Warszawie.

  Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą, ofiary zasilą fundusz młodzieżowy Parafii.
 8. Uroczysta procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6:00, po procesji Msza Święta. Na procesję zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę i wszystkich wiernych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00, a kolejne wg porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt wg porządku niedzielnego. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 9. W drugi dzień Świąt będą zbierane ofiary na KUL.
 10. Nowenna do Bożego Miłosierdzia, rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15:00, w Wielka Sobotę również o godz. 15:00, w nastepne dni po Mszy świętej o godz. 18:30, a po Świętach o godz. 18:00. Nowenna zakończy się Godziną Łaski od 15:00 do 16:00 w Niedzielę Przewodnią Miłosierdzia Bożego.
 11. W Wielki Piątek, ulicami Warszawy, przejdzie Droga Krzyżowa. Początek o godz. 20:00 spod Kościoła św. Anny.
 12. Spowiadamy tylko do środy włącznie, w Triduum Paschalnym Księża będą uczestniczyć w nabożeństwach.
 13. W Wielki Piątek kancelaria będzie nieczynna.
 14. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


V. Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.
 1. Przeżyliśmy rekolekcje, dziękujemy Panu Bogu i naszej Matce Bożej Wniebowziętej za ten dar. Dziękujemy Księdzu Rekolekcjoniście za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie rekolekcji.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 3. W najbliższy czwartek zapraszamy nasze grupy religijne – Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości, Zelatorki Kół Różańca Świętego, na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w sali katechetycznej, które nie mogło się odbyć w ub. tygodniu.
 4. Ostatnia Droga Krzyżowa w naszej Parafii, zostanie odprawiona w najbliższy piątek, o godz. 19:00, na zewnątrz kościoła – dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozważania poprowadzi Kościół Domowy wraz z Ks. Adamem, opiekunem. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:45.
 5. W najbliższą niedzielę, odbędzie się konkurs palm, na najdłuższą i najładniejszą, wykonaną przez dzieci, młodzież, ministrantów, scholanki. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po Mszy świętej o godz. 11:30.
 6. 13 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXIV Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będzie animowane przez wspólnotę ewangelizacyjną MOCNI W DUCHU oraz młodzież ze wspólnoty MŁODOŚĆ – LUBIĘ TO!

  Razem z Parafią Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie organizujemy wyjazd dla młodzieży na to spotkanie. Bliższych informacji udziela Ks. Adam i Siostra Petronia.
 7. Dziękujemy Akcji Katolickiej za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie majowego prosimy Rycerzy św. Michała Archanioła.
 8. Kłopot z rzutnikiem został rozwiązany, dziękuejmy wszystkim ofiarodawcom i głównemu sponsorowi, który przeznaczył 50% kosztów. Wkrótce rzutnik zostanie zakupiony.
 9. Bóg zapłać wszystkim którzy odpowiedzieli na apel Siostry Zakrystianki i pomogli w przygotowaniu kościoła do Świąt.
 10. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


IV. Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, czas naszego wzrastania w świętości życia. Postarajmy się w nich uczestniczyć i zachęcajmy innych. Program znajduje się na stronie głównej.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 3. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek (Godzina święta o 18:00), piątek (odwiedzimy z posługą sakramentalną, zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku) i sobota miesiąca (nabożeństwo o godz. 16:45 poprowadzi Akcja Katolicka).
 4. We wtorek, 2 kwietnia przypada XIV rocznica śmierci Ojca świętego Jana Pawła II. Na Placu Piłsudskiego w Warszawie, o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II. W spotkaniu będzie uczestniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w czuwaniu i wspólnej modlitwy. Prosimy o poinformowanie wiernych w ogłoszeniach parafialnych o tym wydarzeniu.

  W naszej Parafii zachęcamy do odwiedzenia Jana Pawła II w Parku Zdrojowym.
 5. W sobotę, 6 kwietnia br., o godz. 13.30, ulicami Warszawy przejdzie Droga Krzyżowa, ofiarowana za chrześcijan prześladowanych na całym świecie, organizowana przez Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej. Uczestnicy tej Drogi Krzyżowej udadzą się z kościoła św. Klemensa na Woli (ul. Karolkowa 49) do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, znajdującego się przy kościele św. Stanisława na Żoliborzu. Tego dnia, o godz. 12.30, w kościele św. Klemensa zostanie odprawiona Msza Święta w intencji chrześcijan prześladowanych za wiarę.
 6. XIV Marsz Świętości Życia odbędzie się 7 kwietnia 2019 r. o godzinie 11.00. Bliższe informacje na stronie Marszu.
 7. W czwartek, 4 kwietnia, po Mszy świętej o godz. 18:30, w salce katechetycznej, odbędzie się spotkanie dla małżeństw i rodziców – „Bliżej Boga. O celebrowaniu uroczystości”. Gościem będzie Pani Ewa Lubianiec, psycholog, pedagog, założycielka Fundacji „Pomóż dorosnąć”.
 8. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, odbędą się w najbliższy piątek, o godz. 16:00 i 19:30.
 9. 13 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXIV Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będzie animowane przez wspólnotę ewangelizacyjną MOCNI W DUCHU oraz młodzież ze wspólnoty MŁODOŚĆ – LUBIĘ TO!
 10. Zapraszamy chętnych do udziału w gruntowniejszych porzadkach w naszej świątyni, w najbliższą sobotę o godz. 10:00. Praca nie jest ciężka, mile widziani mężczyźni.
 11. Ostatnio mamy kłopot z rzutnikiem, który już nie bardzo daje się naprawić. Z tego względu chcielibyśmy zakupić nowocześniejszy, koszt to 8 tys. zł. Grupy religijne zebrały na ten cel 4 tys. zł. Jeśli ktoś chciały wesprzeć zakup, będziemy wdzięczni.
 12. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 13. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


III. Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (młodzież i dorośli). Jest to Dzień Świętości Życia, będziemy modlić się aby każde poczęte życie do naturalnej śmierci było zachowywane i szanowane. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy Domy Samotnej Matki.
 3. Jutro też zapraszamy, dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30, podczas której dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa, a po Mszy świętej spotkanie w sali katechetycznej.
 4. Jak w każdym, 25. dniu miesiąca, Siostry Karmelitanki zapraszają na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy, przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie, tj. od 31 marca do 3 kwietnia. Zapraszamy do udziału. Program znajduje się na stronie głównej.
 6. Duszpasterstwo „Drugi Brzeg” serdecznie zaprasza wszystkich wiernych na Drugą Międzyparafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w najbliższy piątek, 29 marca o godz. 19:00. Wyruszy z kościoła w Skolimowie. Szczegółowe informacje dostępne na stronie Duszpasterstwa.
 7. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 8. Dziękujemy za pierwsze ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


II. Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Dzisiejsza niedziela, „Ad gentes”, to dzień modlitwy za narody i misjonarzy na całym świecie, aby zgodnie w wolą Bożą, wszystkie narody poznały Chrystusa i dostąpiły łask Bożych na Ziemi i w Niebie.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa. Msze święte odprawione będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Święty Józef to patron naszych rodzin, ludzi pracy oraz troski o sprawy materialne. Polecjmy się Jego opiece. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy fundusz prasy katolickiej.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia, tj. od IV. niedzili Wielkiego Postu do środy włącznie.
 5. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 6. W przyszłą niedzielę, w Parafii Klarysew, w godz. 9:00-13:00 będzie można oddać honorowo krew. Jest to piękne dzieło miłosierdzia ratowania ludzkiego życia.
 7. Dziękujemy za pierwsze ofiary na kwiaty i urządzenie Ciemnicy oraz Grobu Pana Jezusa, Bóg zapłać.


I. Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, na wymianę tajemnic różańcowych na godz. 17:00, a na godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie, Bóg zapłać.
 3. W najbliższą niedzielę będziemy modlić się „Ad gentes” za narody i misjonarzy na całym świecie i wspierać ich naszymi ofiarami.
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 5. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane są we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 6. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane są o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 7. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 8. Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, po raz kolejny organizuje zbiórkę artykułów spożywczych dla Polaków Kresowych na Wschodzie, z Litwy i Białorusi. Zbierane są puszki mięsne, rybne, kawa, herbata, słodycze, kasza, makaron i inne przydatne w gospodarstwie domowym. Zbiórki odbędą się w naszym Urzędzie Miasta i Gminy w Konstanicnie, w dniach 14 i 15 marca br., tj. w najbliższy czwartek (w godz. 10:00-14:00) i piątek (w godz. 14:00-19:00). Bliższe informacje na stronie UMiG.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 10. W środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie i 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i 100-lecie nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską.

  Z tej racji, tego dnia o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka. Mszy Świętej będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.
 11. Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Bliższe informacje na stronie misterium.bosko.pl.
 12. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:30, serdecznie zapraszamy do sali katechetycznej, na kolejne spotkanie dla małżeństw i rodziców z cyklu „Bądź bliżej Mnie”. Spotkanie pt. „Biblia – 73 oblicza Jezusa” poprowadzi Pan Maciej Łaba. O tym, jak i dlaczego Biblia mówi słowem Boga – zawsze aktualnie i zawsze adekwatnie do tego, czym żyjesz, o tym jak czytać żeby usłyszeć, i jak słyszeć, żeby wiedzieć, opowie teolog, znawca pism nie tylko świętych, mąż i ojciec, a przede wszystkim praktyk życia Słowem Boga.
 13. Mikroszkoła dla klas 0-1, zostanie otwarta w tym roku w naszym Konstancinie, przy ul. Słowackiego 8, w tzw. „Dobrym Zakątku”. Bliższe informacje tutaj.


VIII. Niedziela zwykła – 3 marca 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro na godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte odprawione będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież i dorosłych).

  W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-go do 60-go roku życia włącznie. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku. Od postu ścisłego nie ma dyspensy, a od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w uzasadnionych okolicznościach można skorzystać z dyspensy.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania Boga za pijaństwo i grzechy z nim związane, a także czas podejmowania postanowień abstynenckich. W związku z Tygodmniem Trzeźwości, ofiary zbierane na tacę w Środę Popielcową, przeznaczone będą na pomoc rodzinom dotkniętym alkoholizmem.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 6. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 7. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 8. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 9. Ksiądz Kardynał Kaziemierz Nycz, jutro będzie obchodził swoje imieniny, polecamy naszego Biskupa modlitwom Parafian.
 10. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 11. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie kwietniowego prosimy Akcję Katolicką.
 12. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą o 18:00, Mszę świętą o godz. 18:30, a po Mszy świętej na spotkanie do kaplicy katechetycznej zaprasamy Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości, przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła i Kościoła Domowego.
 13. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w najbliższy piątek, podczas Mszy świętych, będziemy modlić się za nasze Panie.
 14. 10 marca, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:30, serdecznie zapraszamy do sali katechetycznej, na kolejne spotkanie dla małżeństw i rodziców z cyklu „Bądź bliżej Mnie”. Spotkanie pt. „Biblia – 73 oblicza Jezusa” poprowadzi Pan Maciej Łaba. O tym, jak i dlaczego Biblia mówi słowem Boga – zawsze aktualnie i zawsze adekwatnie do tego, czym żyjesz, o tym jak czytać żeby usłyszeć, i jak słyszeć, żeby wiedzieć, opowie teolog, znawca pism nie tylko świętych, mąż i ojciec, a przede wszystkim praktyk życia Słowem Boga.
 15. Mikroszkoła dla klas 0-1, zostanie otwarta w tym roku w naszym Konstancinie, przy ul. Słowackiego 8, w tzw. „Dobrym Zakątku”. Bliższe informacje tutaj.


VII. Niedziela zwykła – 24 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na Nieszpory Niedzielne.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi. Odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, w ich domach, z posługą sakramentalną.

  Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 17:45, poprowadzi je Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Możemy jeszcze zgłaszać kolędę do środy popielcowej, tj. do 6 marca.
 4. W czwartek zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w sali katechetycznej, po Mszy świętej.
 5. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, odbędą się w najbliższy piątek, o godz. 16:00 i 19:30.
 6. Siostry Karmelitanki, zapraszają na jutro, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 7. W lipcu, w naszym dekanacie, będziemy gościli młodzież z Hiszpanii.


VI. Niedziela zwykła – 17 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W najbliższą sobotę, 23 lutego, zapraszamy na dzień skupienia w ramach formacji duchowej darczyńców i przyjaciół Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Początek o godz. 10:00. Zapraszają wiernych organizatorzy.

  W Świątyni Opatrzności Bożej, codziennie odprawiana jest Msza święta o godz. 12:00. Zachęca się też wiernych do odwiedzenia świątyni oraz Panteonu Wielkich Polaków. Od 6 marca, tj. od Środy Popielcowej, do 2 czerwca, przy Świątyni Opatrzności Bożej, otwarta zostanie wystawa multimedialna „Śladami Jezusa”. Na tę wyjątkową podróż do Ziemi Świętej zapraszają organizatorzy.


V. Niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe. Wymiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
 2. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego, otoczmy naszych chorych serdeczniejszą opieką i modlitwą.
 3. Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 18:00, w sobotę o godz. 10:00.
 4. Zakończyliśmy kolędę, pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły, za spotkanie, wspólną modlitwę i Boże błogosławieństwo i uświęcenie rodziny, rozmowy – to piękny wyraz, nie tylko chrześcijańskiej postawy, ale również i ludzkiej oraz znak więzi z Parafią, „Bóg zapłać”. Możemy jeszcze zgłosić kolędę w zakrystii lub kancelarii.
 5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas (KRS nr: 0000225750). Szczegółowe informacje na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.


IV. Niedziela zwykła – 3 lutego 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta o 18:00, a na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie zapraszamy Akcję Katolicją i wszystkich zainteresowanych Akcją.
 4. Wymina tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.
 5. Nasza Pani Katechetka Agata Kijo i jej mąż Jacek, szafarz komunii świętej, będą obchodzić swoje imieniny 5 i 10 lutego. Oboje są zaangażowani w życie naszej Parafii. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 11:30.
 6. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej za poprowadzenie nabżeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie marcowego prosimy Koło męskie pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W najbliższą środę odbędzie się kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym. Nauki odbywać się będą w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, w środy o godz. 20:00.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 4 lutego (poniedziałek): ul. Kraszewskiego 7A, 7B, domy jednorodz.,
   wille na terenie STOCER
   ;
  • 5 lutego (wtorek): ul. Paderewskiego, Szymanowskiego;
  • 6 lutego (środa): ul. Wilanowska 114, Źródlana;

  I tak we środę zakończymy kolędę. Jeżeli kogoś pominęliśmy w wyznaczonym dniu lub rodzina nie mogła nas przyjąć, możemy zgłosić kolędę w nowym terminie w zakrystii lub kancelarii.
 9. Wczorajszym świętem Ofiarowania Pańskiego zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt i okresu Bożego Narodzenia.


III. Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019 r.
 1. Warszawski Chór Międzyuczelniany, wystąpi dzisiaj z koncertem, w naszej świątyni – przed Sumą, w trakcie Mszy świętej o godz. 13:00 i po Mszy świętej, serdecznie zapraszamy.
 2. Ze względu na koncert, nie będzie wypominek i nabożeństwa o godz. 17:45.
 3. Przypominamy o spotkaniu „Panama w Warszawie” – dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi. Odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, w ich domach, z posługą sakramentalną. Nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się o godz. 16:45, poprowadzi je Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Spotkanie zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości, odbędzie się w najbliższy piątek, po Mszy świętej o godz. 18:30.
 6. W sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 (młodzież i dorosłych). Na Msze święte przynosimy świece, które symbolizują światło Chrystusowej nauki. Jeśli ktoś nie posiada świecy, będzie mógł nabyć ją po chórem, u Pań z Caritasu.

  W to święto obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszymi modlitwami i ofiarami, składanymi na tacę i przy nabywaniu świec, wesprzemy zakony klauzurowe. Będziemy modlić się też, o powołania do stanu zakonnego i kapłańskiego.
 7. Ze względu na ferie zimowe, spotkanie z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami, odbędzie się po feriach, w ostatni czwartek lutego.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 28 stycznia (poniedziałek): ul. Sobieskiego 9, 12B, Jagiellońska;
  • 29 stycznia (wtorek): ul. Kopernika 2, 3, Kochanowskiego;
  • 30 stycznia (środa): ul. Kopernika 4, 6, Staffa;
  • 31 stycznia (czwartek): ul. Marysieńki, Jadwigi, Dąbrówki, Bony;
  • 1 lutego (piątek): ul. Gąsiorowskiego;
  • 2 lutego (sobota): ul. Piłsudskiego, Strumykowa.

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.

  Kolędę zakończymy 6 lutego. Rodziny pominięte, mogą zgłaszać cheć kolędy w Zakrystii lub kancelarii.


II. Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.
 3. W środę przypada 6. rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłego.
 4. W dniach 22-27 stycznia, w Panamie, odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę 27 stycznia Ojciec święty Franciszek odprawi uroczystą Mszą świętą na zakończenie. W związku z tym wydarzeniem, w łączności z Ojcem świętym i młodzieżą, w niedzielę 27 stycznia, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 5. Warszawski Chór Międzyuczelniany, w najbliższą niedzielę, wystąpi z koncertem, w naszej świątyni – przed Sumą, w trakcie Mszy świętej o godz. 13:00 i po Mszy świętej, serdecznie zapraszamy.
 6. Nasza schola wystąpiła z koncertem w Domu Arcybiskupów Warszawskich, na spotkaniu Ks. Kardynała Kazimierza Nycza z dyrektorami szkół naszej Archidiecezji. Cieszymy się, że odniosła sukces i bardzo podobała się uczestnikom. Dziękujemy scholi i Panu Robertowi Wolko oraz naszym Katechetom za wkład pracy w prowadzeniu scholi, a Pani Dyrektor Katarzynie Chiszko za możliwość korzystania z sali szkolnej na próby.
 7. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 21 stycznia (poniedziałek):
   ul. Wilanowska 20, Piłsudskiego 3A, Potulickich;
  • 22 stycznia (wtorek): ul. Sobieskiego 1, 3, Skargi;
  • 23 stycznia (środa):
   ul. Sobieskiego 8, 10, Chrobrego, Mieszka I, Od lasu;
  • 24 stycznia (czwartek): ul. Sobieskiego 10A, Batorego;
  • 25 stycznia (piątek):
   ul. Sobieskiego 12, 12A, Tuwima, Reja, Asnyka;
  • 26 stycznia (sobota): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne).

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.

  Kolędę zakończymy 6 lutego. Rodziny pominięte, mogą zgłaszać cheć kolędy w Zakrystii lub kancelarii.
 8. Kancelaria w czasie kolędy jest czynna tylko w godzinach porannych.
 9. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas (KRS nr: 0000225750). Szczegółowe informacje na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej.


I. Niedziela zwykła – Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Zgodnie z prawem liturgicznym, dzisiejsza niedziela, kończy okres Bożego Narodzenia. Jednak, ze względu na naszą polską tradycję, nastrój Świąt zachowujemy do 2 lutego, tj. Święta Ofiarowania Pańskiego.
 3. We czwartek, 17 stycznia, w Kościele Katolickim w Polsce, będziemy obchodzić XXI Dzień Judaizmu, pod hasłem „Nie przychodzą żeby zatracać”. Główne obchody odbędą się w kościele seminaryjnym w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu. Początek o godz. 18:30.
 4. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpocznie się w piątek, 18 stycznia, potrwa do piątku 25 stycznia, pod hasłem „Dążcie do sprawiedliwości”.
 5. W piątek 18 stycznia zapraszamy do naszej świątyni na Mszę świętą na godz. 18:30, po której w sali katechetycznej, Pan Jakub Wójcik, pedagog, filozof, teolog, wygłosi wykład inauguracyjny dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, pt. „Prawda i pewność prawdy”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.
 6. W dniach 22-27 stycznia, w Panamie, odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W niedzielę 27 stycznia Ojciec święty Franciszek odprawi uroczystą Mszą świętą na zakończenie. W związku z tym wydarzeniem, w łączności z Ojcem świętym i młodzieżą, w niedzielę 27 stycznia, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, odbędzie się spotkanie młodych, które rozpocznie się o godz. 14:00, a zakończy o godz. 22:00.
 7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zachęca do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 14 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 4, 4A, Żeromskigo, Sienkiewicza;
  • 15 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 6, 6A, Wierzejewskiego;
  • 16 stycznia (środa): ul. Wilanowska 8, 10, 12, Piasta, Żółkiewskiego;
  • 17 stycznia (czwartek): ul. Wilanowska 14, 14A, 16, Czarneckiego, Wągrodzka;
  • 18 stycznia (piątek): ul. Wilanowska 18, 18A, Jasiowa, Chodkiewicza;
  • 19 stycznia (sobota): ul. Wilanowska (od Mickiewicza do Tuwima, bez nr 114).

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.


Dzień Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 16:30 na koncert kolęd w wykonaniu naszych zespołów: „Boża Radość” i „Anielskie Nutki”. Będzie też okazja do podzielenia się opłatkiem.
 2. Dzisiaj poświęcamy kadzidło i kredę. Kredą wypisujemy na drzwiach wejściowych do naszego domu, pierwsze litery imion trzech mędrców, przedzielamy je krzyżykiem, a na końcu piszemy obecny rok 2019. Jest to znak rodziny chrześcijańskiej. Kadzidło spalamy aby, jak dym kadzidła, nasze modlitwy wznosiły się ku Panu Bogu. Ofiarami wspomagamy nasze dzieła, duszpasterstwo świąteczne.
 3. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 18:30, Rycerstwo św. Michała Archanioła, zaprasza do sali katechetycznej, na spotkanie opłatkowe, wszystkie grupy religijne przy naszej Parafii. Przy tej okazji, koła różańcowe wymienią tajemnice.
 4. Dzisiejszymi ofiarami składanymi na tacę, wspieramy misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, we wtorek i czwartek, o godz. 18:00.
 6. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają na parafialne, rodzinne kolędowanie. Do uczestnictwa zapraszane są wszystkie rodziny i grupy formacyjne. Kolędowanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 stycznia, w godz. 17:00-21:00 w sali katechetycznej. W miarę możliwości można przynieść ze sobą, coś na wspólny stół.
 7. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy za poprowazenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie lutowego, prosimy Koło pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. W tym tygodniu, z wizytą duszpasterską, pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 7 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 7, 9;
  • 8 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 13, 15, 17, Mickiewicza 15;
  • 9 stycznia (środa): ul. Mickiewicza 8, 10;
  • 10 stycznia (czwartek): ul. Mickiewicza 12, 17, 19;
  • 11 stycznia (piątek): ul. Literatów 10, 12, 14, 14a, 16, 18;
  • 12 stycznia (sobota):
   ul. Witaminowa, Jesionowa, Czereśniowa, Kwiatowa.

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.
 9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.