Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

XXV. Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 17:45; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Obchodzimy dziś dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Wiemy jaki wpływ mają na każdego z nas i całe społeczeństwo, jak wielka odpowiedzialność ciąży na ludziach, którzy kształtują postawę człowieka. Stąd módlmy się zawsze za tych ludzi, by pamiętali o odpowiedzialności przed Bogiem i człowiekiem za swoje doniesienia, poprzez środki masowego przekazu.
 3. Rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Michała Archanioła, która to uroczystość przypada 29 września. Codzienne o godz. 6:25 – Godzinki ku czci Archanioła, o godz. 7:00 Msza święta i po Mszy świętej, przed wystawionym Panem Jezusem w monstrancji, modlitwy nowennowe, zapraszamy.
 4. Dzisiaj odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Wspólnie brońmy rodziny”. Marsz rozpocznie się o godz. 12:00 na Placu Zamkowym w Warszawie.
 5. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie prowadzi rekrutację na studia, m.in. kształci przyszłych katechetów. Bliższe informacje na stronie www.pwtw.pl.
 6. Przypominamy, iż wierni, podczas Mszy świętych i nabożeństw w kościele, powinni być w maseczkach zakrywających usta i nos oraz zachowywać dystans 1,5m pomiędzy osobami, o ile nie są członkami rodziny. Komunię świętą zaleca się przyjmować w pierwszej kolejności na rękę, ale jest też możliwość przyjmowania do ust.
 7. W najbliższą sobotę, 26 września, odbędzie się IV. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Ponieważ znamy trudności związane ze zgromadzeniami, zachęca się wiernych do modlitwy za mężczyzn, którzy są lub powinni być duchowymi liderami dla swoich rodzin.
 8. 8 listopada br. Ks. Biskup Piotr Jarecki, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pod koniec listopada rozpoczniemy nasze przygotowania do sakramentu w roku następnym.
 9. Zainteresowanych Mszami świętymi Gregoriańskimi, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii. Od 1 października będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2021. Również narzeczeni zainteresowani ślubami w 2021 r., mogą zgłaszać terminy ślubów.
 10. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w tym roku szkolnym przyjmą pierwszą Komunię świętą, zapraszamy na spotkanie, w najbliższy czwartek, na godz. 19:00.
 11. Chłopców, którzy pragną być ministrantami i służyć Panu Bogu i ludziom, zapraszamy w środę, na godz. 16:30 do sali katechetycznej.
 12. Pamiętajmy o prasie katolickiej. Podajmy prasę osobom starszym, które nie mogą same przyjść do kościoła. Polecamy: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

.