Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

XIX. Niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymianę tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 na kolejny, VII. dzień nowenny do Matki Bożej Wniebowziętej.
 2. Jutro rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo w naszej Parafii, które potrwa do Mszy świętej, zwanej Sumą, w dniu odpustowym tj. 15 sierpnia (środa). Codziennie po Mszy świętej o godz. 7:00 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie i adoracja do Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30, a w dniu odpustowym, uroczystą Sumą i procesją po Mszy świętej, zakończymy adorację, a tym samym nabożeństwo. W te dni, Pan Jezus czeka na każdego z nas, postarajmy się, choć na chwilę, być razem z Nim.
 3. Z wtorku na środę, będzie w naszej świątyni całonocna adoracja, zorganizowana przez Rycerstwo św. Michała Archanioła, na którą serdecznie zapraszamy. O północy odprawiona będzie Msza święta.

  W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Kazania podczas Mszy świętych, wygłosi Ks. dr Stanisław Staśko z Krakowa. Pomiędzy Mszami świętymi będzie adoracja.

  Również w dniu odpustowym, podczas Mszy św., wystąpi zespół „Clasic Angelicus”, który da swój koncert przed Mszą świętą wieczorną i po niej. Wystąpią pp. Natalia i Aleksander Jurkowscy.
 4. Na procesję o godz. 13:00 zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę dorosłych, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji jako bielanki, niech zgłoszą się do Pani Katechetki.
 5. Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą w dniu odpustowym, będą mogli uzyskać odpust zupełny; warunkami są też: omówienie wyznania wiary, modlitwy Pańskiej i modlitwa w intencjach Ojca świętego. Spowiadamy przed Mszami świętymi, dokąd będą chętni.
 6. Święto Matki Bożej Wniebowziętej, nazywane jest też świętem Matki Bożej Zielnej, stąd po każdej Mszy świętej poświęcimy bukiety i wianki z kwiatów, zbóż, ziół jako wyraz wdzięczności Bogu za dary nieba i piękno świata.
 7. Ofiarami składanymi na tacę, wspieramy dzieła naszej Parafii.
 8. Pragniemy podziękować Pani Barbarze Chmielewskiej za przygotowanie programu naszych uroczystości i Pani Zenobii Tuszyńskiej wraz z Dyrekcją Domu Kultury oraz władzami naszego miasta, za sponsorowanie występu Zespołu „Clasic Angelicus”, Bóg zapłać!
 9. Jutro zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:30. Modlitwy nowennowe i różaniec, będą odmówione podczas procesji. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 10. Po Sumie, w dniu odpustowym, podziękujemy S. Agnes, naszej organistce, S. Klemencji, naszej zakrystiance i S. Awelinie, katechetce, za pracę w naszej Parafii. Władze zakonne powołały Siostry do zajęć w innych parafiach, a do naszej mianowały S. Petronię, S. Euzebiuszę i S. Augustynę.
 11. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.