Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

XVII. Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.
 1. Zapraszamy na wypominki, dziś na godz. 12:40; na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro nabożeństwo do œw. Michała Archanioła i Chórów Anielskich o godz. 18:00.
 3. We czwartek przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00 i 18:30.
 4. Od czwartku rozpoczniemy nowennę przed doroczną uroczystością odpustową Matki Bożej Wniebowziętej. Modlitwy będą się rozpoczynać o godz. 17:45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przygotowującej nas do Uroczystości Patronki naszej Parafii Matki Bożej Wniebowziętej. Dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji jako bielanki, niech zgłoszą się do naszych Katechetek.
 5. We czwartek, po Mszy świętej o godz. 18:30, zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką, Bractwo Trzeźwości, Zespół Caritas i przedstawicieli Rycerstwa, Kościoła Domowego i osoby zainteresowane przygotowaniem do 40-godzinnego nabożeństwa i uroczystości Matki Bożej Wniebowziętej.
 6. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi, nie będzie odwiedzin z posługą sakramentalną w domach. Pamiętajmy o żalu za grzechy i Komunii świętej duchowej dla osób, które nie mogą skorzystać z posługi sakramentalnej.
 7. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie wrześniowego prosimy Koło pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. Miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Poprzez całkowitą lub częściową abstynencję przyczyniajmy się do trzeźwości w narodzie.
 9. W miesiącach lipcu i sierpniu wielu pielgrzymuje do sanktuariów i my duchowo i modlitewnie łączmy się z pielgrzymami.
 10. Przypominamy, iż od 1 lipca do 31 sierpnia nie ma Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Zamiast adoracji prosimy o odmawianie Różańca świętego lub Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych okolicznościowych modlitw. W dni powszednie spowiadamy przed Mszami świętymi.
 11. Pamiętajmy o prasie katolickiej. Podajmy prasę osobom starszym, które nie mogą same przyjść do kościoła. Polecamy: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

.