Nagłówek


START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

CIEKAWE LINKI


Pielgrzymka do FatimyOgłoszenia duszpasterskie

XIX. Niedziela zwykła – 13 sierpnia 2017 r.
 1. Dziś rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo w naszej Parafii. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie, wystawiony na ołtarzu, będzie oczekiwał na każdego z nas, że przyjdziemy i będziemy razem przez obecność i modlitwę. Codziennie, dziś, jutro i pojutrze, od godz. 7:00 rano do wieczornej Mszy świętej, a z poniedziałku na wtorek, przez całą noc będziemy adorować naszego Zbawiciela, pozostającego w Chlebie Życia. Uroczystą Sumą o godz. 13:00, w dniu odpustowym 15.08 zakończymy adorację. Te trzy dni to czas święty w Parafii, potarajmy się go święcie przeżyć. Nocną adorację przygotowało Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Główna Msza święta o godz. 13:00 połączona będzie z procesją, na którą zapraszamy bielanki, dzieci pierwszokomunijne w strojach z Pierwszej Komunii, ministrantów, asystę procesyjną dorosłych, prosimy o włączenie się do czynnego uczestnictwa w procesji.

  Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą w dniu odpustowym, będą mogli uzyskać odpust zupełny – odmówimy wyznanie wiary, modlitwę Pańską i pomodlimy się w intencjach Ojca świętego. Spowiadamy przed i podczas Mszy św. podczas naszych uroczystości.

  W dniu odpustowym, po każdej Mszy świętej, poświęcimy bukiety, wianki z kwiatów, zbóż, ziół, owoców Ziemi, jako nasz wyraz wdzięczności Bogu za dary i piękno świata.
 3. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy dzieła naszej Parafii, pokrycie kosztów związanych z naszymi uroczystościami, spłacanie długu remontu Domu Katechetycznego.
 4. Kazania głosi nam Ks. Stanisław Staśko z Krakowa.
 5. Koła Różańcowe wymieniają tajemnice podczas swoich adoracji.
 6. Dziś zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, połączone z kolejnym dniem nowenny do Matki Bożej Wniebowziętej, o godz. 18:30 Msza święta, modlitwy nowennowe i procesja po Mszy świętej. Nie będzie nabożeństwa o gdz. 17:45.
 7. Nowożeńcom, Państwu Justynie Dudek, Piotrowi Gregorczykowi i ich rodzicom, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.
 8. W związku z doroczną procesją podczas Sumy, w dniu odpustowym, prosimy o włączenie się bielanek, ministrantów, asysty osób dorosłych. Nasze Katechetki wraz z Kościołem Domowym zapraszają wszystkie chętne dziewczynki i chłopców do zgłaszania się.
 9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.