Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.
 1. W Wielkim Tygodniu udział wiernych będzie jedynie symboliczny – 5 osób. Musimy dostosować się do rozporzędzeń władz państwowych, ze względu na powagę sytuacji i w trosce o zdrowie i życie własne i bliźnich. Szósta osoba nie wchodzi do kościoła, pamiętajmy też o karze administracyjnej.

  Za pośrednictwem mediów uczestniczmy we wszystkich nabożeństwach. Wytyczne dotyczące Wielkiego Tygodnia znajdują się na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 2. Msze święte w naszej świątyni odprawiane się wg porządku niedzielnego i dni powszednich.
 3. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa i Msze święte odprawiane będą o 18:30, zasadniczo bez udziału wiernych. W Dniu Wielkanocnym i w drugi dzień Świąt, Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy świętej Rezurekcyjnej i procesji o godz. 6:00 rano.
 4. Poświęcenie pokarmów na naszej Parafii: przygotujmy święconkę w Wielką Sobotę, na godz. 15:00, w naszych domach. Postawmy na naszym stole Krzyż i przed nim święconkę. Niech rodzina zbierze się razem, na miarę możliwości i odmówi modlitwę ojciec lub matka, albo ktoś z członków rodziny (wzór modlitwy pod linkiem powyżej). O tej godzinie Księża w naszym kościele odmówią modlitwę poświęcenia dla wszystkich rodzin Parafii i Gości, którzy włączą się w tę modlitwę.

  Jeżeli ktoś nie skorzysta z tej formy, niech dokona tego obrzędu zgodnie z instrukcją podaną tutaj.
 5. Spowiadamy pojedynczo osoby przed Mszami świętymi, dokąd będą chętni.
 6. Dziękujemy za ofiary składane na wystrój świąteczny kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
 7. Nawet najstarsi z nas nie pamiętają czasów, kiedy podczas największych świąt kościelnych jesteśmy pozbawieni możliwości przeżywania misteriów paschalnych. Jest to znak czasu – Wielki Post – Święta to czas refleksji i ich owocu – stańmy wobec Stwórcy w pokorze ducha i próbujmy odczytać to przesłanie w duchu miłości ku Bogu i bliźnim.
 8. W dniu 14 kwietnia przypada święto Chrztu Polski. Wywieszenie Flagi Państwowej, modlitwa za Ojczyznę, niech będzie wyrazem naszego patriotyzmu i naszej postawy chrześcijańskiej.
 9. Prasa katolicka znajduje się w świątyni, możemy poprosić o jej przyniesienie do naszego domu.

.