Nagłówek


START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

II. Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, iż Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16:45 (z udziałem dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych i młodzieży). Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela, II. Wielkiego Postu, jest dniem modlity, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 3. Siostry Karmelitanki zapraszają dzisiaj, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 18:00; pierwszy piątek miesiąca, będziemy spowiadać już przed Mszami świętymi, odwiedzimy zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną; pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 17:45, które poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie, w najbliższy piątek o godz. 16:00.
 6. W sobotę 3 marca, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia ustanowienia Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00. W programie przewidziana jest konferencja oraz Msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.
 7. Również w sobotę 3 marca, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę, 4 marca przypada dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, polecamy modlitwom naszych parafian.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 18-21 marca, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym czasie łaski. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie.
 9. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 10. W czwartek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przywołajmy zasługi wielu oddanych Polaków skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej, zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Modlitwami i serdeczną pamięcią uczcijmy ich bohaterstwo i ofiarę.
 11. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.