Nagłówek


START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

CIEKAWE LINKI


Pielgrzymka do FatimyOgłoszenia duszpasterskie

XII. Niedziela zwykła – 25 czerwca 2017 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo czerwcowe.
 2. We czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 młodzież i wszystkich wiernych. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy Stolicę Apostolską.

  W tym dniu, Ksiądz Piotr, nasz wikariusz, będzie obchodził Imieniny – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 3. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 17:45. Rozważania i Różaniec poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Od 1 lipca do 31 sierpnia, podczas wakacji, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00. Prosimy grupy religijne naszej Parafii o odmawianie o godz. 18:00 Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia lub innych modlitw. Spowiadamy przed Mszami świętymi.
 5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości Bożego Ciała i wzięli czynny udział w uroczystościach i Oktawie.
 6. Ze spraw gospodarczo-duszpasterskich mijającego miesiąca:
  – dziękujemy w imieniu scholanek, ministrantów i młodzieży, wszystkim, którzy nabywali wodę święconą w Wielką Sobotę i składali ofiary, za które mogli wyjechać na pielgrzymko-wycieczki na Mazury, Lednicę i do innych miast;
  – w dalszym ciągu spłacamy długi za remont domu katechetycznego oraz zostały zapłacone dość wysokie rachunki bieżące, wyrównanie za miesiące zimowe utrzymania kościoła i pozostałych budynków;
  – dziękujemy za odnowiony Krzyż przy ul. Sobieskiego;
  – dziękujemy za każdą ofiarę składaną na tacę, do puszek, konto parafialne w banku i te bezpośrednio przekazywane w kancelarii czy Zakrystii. Bóg zapłać!
 7. Siostry Karmelitanki zapraszają dzisiaj na godz. 19:30 na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 8. Zachęcamy do wzięcia do domu, na modlitwę, figury Matki Bożej Fatimskiej z ołtarza św. Ekspedyta, po wcześniejszym zgłoszeniu kapłanom.
 9. Przypominamy, iż w roku Jubileuszu 2017 – 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Fatimy w dniach 8-14 września. Pielgrzymka 7-dniowa, samolotem z lotniska Okęcie w Warszawie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Zapisy po każdej Mszy Świętej oraz w kancelarii – zapraszamy. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc – można zgłaszać się do 28 czerwca.
 10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.