Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

XXX. Niedziela Zwykła – 25 października 2020 r.
 1. Obchodzimy dziś rocznicę Poświęcenia i Konsekracji naszego kościoła. Nasz kościół poświęcony został 12 maja 1913 r., a konsekrowany 25 października 1998 r.
 2. Wypominki dziś o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 3. Wypominki jednorazowe i roczne możemy zgłaszać przy stoliku przed kościołem lub w zakrystii, a w ciągu tygodnia po Mszach świętych w zakrystii lub kancelarii.
 4. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. O godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo żałobne za zmarłych poleconych w wypominkach, a zaraz po wypominkach, zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.
 5. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej, a pobyt na cmentarzu nie zwalnia nas z tego obowiązku.
 6. Odwiedzając cmentarze, pamiętajmy, iż jest to miejsce święte, znajdują się tam groby naszych bliskich i drogich nam osób. Zachowajmy nastrój modlitewny i ciszę. Chwalebną jest też postawa pamięci o ludziach zasłużonych i zapomnianych. Sprzątnięcie ich grobu, zapalenie lampki to piękne uczynki miłosierdzia, które możemy ofiarować i za naszych zmarłych. Pamiętajmy też o grobach naszych kapłanów, w Skolimowie, znajdujących się przy kaplicy cmentarnej.
 7. W tym miesiącu nie będzie spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 8. W piątek, 30 października, nasza Siostra Euzebia, zakrystianka, będzie obchodziła swoje imieniny. Mszę świętą odprawimy o godz. 17:30. Pamiętajmy o Siostrze w naszych modlitwach.
 9. W naszym kościele, podczas epidemii, we Mszy świętej, może uczestniczyć 30 osób. Prosimy pozostałe osoby do uczestniczenia na dworze. Ks. Kardynał Nycz udziela dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej, na czas epidemii.
 10. W ramach przygotowania do beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, każdego 28. dnia każdego miesiąca, będziemy modlić się o rychłą beatyfikację.
 11. Pamiętajmy o prasie katolickiej. Podajmy prasę osobom starszym, które nie mogą same przyjść do kościoła. Polecamy: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

.