Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.
 1. Dzisiaj, za naszym zmarłych, pomodlimy się przed Sumą o godz. 13:00; o godz. 17:45 ostatnie nabożeństwo majowe.
 2. Od poniedziałku rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego, nazywane czerwcowymi. Odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 17:45.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Ze względu na epidemię, zadośćuczynienie przykazaniu uczyńmy w najbliższym, możliwym czasie.
 4. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę od uczestnictwa w kościele we Mszy świętej, mamy więc obowiązek uczestniczenia w kościele we Mszy świętej w niedzielę.
 5. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci z rodzicami, z okazji Dnia Dziecka) i o godz. 18:30. Nabożeństwo czerwcowe połączone będzie z modlitwami do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich. Jest to dawny, drugi Dzień Zielonych Świąt.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek Godzina Święta o 18:00. W piątek spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi (nie będzie odwiedzin chorych w domach). W sobotę zapraszamy na Różaniec na godz. 17:00, rozważanie podczas Mszy świętej o godz. 17:30, a potem nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00. Różaniec i rozważanie poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 7. We czwartek przypada 32. rocznica konsekracji biskupiej naszego Pasterza, Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.
 8. We czwartek, na spotkanie o godz. 19:00 zapraszamy członków Akcji Katolickiej.
 9. Nie będzie spotkania w piątek Zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości.
 10. Ze względu na brak odpowiednich warunków lokalowych, Koła Różańcowe wymienią tajemnice przed i po nabożeństwie czerwcowym, w przyszłą niedzielę.
 11. W najbliższą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi do puszki przed kościołem wesprzemy dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 12. Procesje Bożego Ciała mają odbyć się na terenie kościołów.
 13. Bierzmowanie w naszej Parafii, odbędzie się 8 listopada, w niedzielę, o godz. 13:00.
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie materialne naszej Parafii, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone do puszek w kościele, na tacę i przekazane na konto parafialne czy przekazane nam bezpośrednio.
 15. Pamiętajmy o prasie katolickiej. Podajmy prasę osobom starszym, które nie mogą same przyjść do kościoła. Polecamy: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i inne.

.