Naglowek


START

MSZE ŚWIĘTE

ŻYCIE
LITURGICZNE


DUSZPASTERZE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


INWESTYCJE
w PARAFII


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

CIEKAWE LINKI


Ogłoszenia archiwalne – 2024 r.

IX. Niedziela zwykła, 2 czerwca 2024 r.
 1. Dziś w I. niedzielę czerwca, niedzielę miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu przypada ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA.
 2. Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszyć będzie śpiew chorału gregoriańskiego. Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 18:00, po nim procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Zapraszamy na procesje eucharystyczne do czwartku włącznie. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, bielanki, dzieci komunijne.
 4. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
 5. W poniedziałek nabożeństwo do św. Michała po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.
 6. We wtorek przypada 36. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Metropolity Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o naszym Arcypasterzu także w prywatnych modlitwach.
 7. We wtorek modlimy się na ostatniej Mszy św. wieczornej koronką do Bożego miłosierdzia.
 8. W środę wyjątkowo kancelaria będzie nieczynna po Mszy św. wieczornej.
 9. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca czerwca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi w tych dniach i udziału we Mszy św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:30.
  W czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków na Mszach św. wieczornych.
  W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (z racji uroczystości nie obowiązuje post).
  W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 10. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć pary:

  Mikołaj Kantorek, kawaler z par. MB Anielskiej w Skolimowie,
  Julia Iwona Jacks, panna z par tut. (zap. 2)

  Kamil Jerzy Kołakowski, kawaler,
  Maja Bystrzyńska, panna, oboje z par. Narodzenia Pańskiego w Warszawie (zap. 2).
 11. Najbliższe spotkanie Kręgu biblijnego z Księdzem Pawłem odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 19:00 w salce parafialnej. Temat spotkania: Dotyk Jezusa przemienia życie. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą pogłębiać swoją wiedzę biblijną.
 12. Spotkanie integracyjne dla wszystkich Lektorów i Ministrantów – 22 czerwca. Zbiórka przy kościele o godz. 11:00. Zapraszamy!
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 14. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała: Kapłanom, Siostrze Euzebii, Pani katechetce, Liturgicznej Służbie Ołtarza (Lektorom, Ministrantom), Pani Natalii Dul (za opracowanie i wydrukowanie tekstów pieśni eucharystycznych, które towarzyszyły nam w czasie procesji). Pani Natalii, Panu Józefowi Statkiewiczowi i Panu Organiście za prowadzenie śpiewów, Scholi Boża Radość, ORKIESTRZE DĘTEJ, Kołom Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, kręgom Domowego Kościoła, Bielankom, Policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób natrudzili się przy przygotowywaniu ołtarzy.
 15. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii organizowaną pod koniec września.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 17. Dziś w Święto Dziękczynienia naszą modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Po Mszach św. w całej Archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek.
 18. Po Mszy św. w wykonaniu naszego Pana Organisty usłyszymy FIDELIO Ludwiga van Beethovena.
 19. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 20. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.Niedziela, UROCZYSTOŚĆ
TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 26 maja 2024 r.
 1. Wczoraj, Kard. Kazimierz Nycz udzielił święceń prezbiteratu 9-u diakonom Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie. Nowo wyświęceni zostali skierowani do pracy w parafiach Archidiecezji Warszawskiej.
 2. Dziś, jak zawsze w każdą IV. niedzielę miesiąca o godz. 13:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków z prośbą o pomyślność dla kraju, Boże łaski i opiekę świętych Patronów – NMP Królowej Polski i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. Dziś jest Dzień Matki. Pamiętajmy o Mamach w naszych modlitwach, a także składając Im życzenia.
 4. Dziś w Parku Zdrojowym – obchody Dnia Strażaka oraz 100-lecia OSP Cieciszew. Z tej okazji w Parku, w amfiteatrze, zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13:00. Po Mszy św. piknik strażacki.
 5. Dziś również o godz. 17:30 w naszym kościele odbędzie się parafialny Maryjny Koncert Charytatywny. Wystąpią: Pani Natalia Dul – śpiew, Zuzanna Marczak – skrzypce, Katarzyna Oczkowska – wiolonczela. Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie naszego Pana Organisty.

  Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na zakup defibrylatora dla SP nr 2 im. S. Żeromskiego.
 6. Dziś, z racji koncertu, wyjątkowo nabożeństwo majowe będzie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 13:00.
 7. We wtorek przypada rocznica śmierci i liturgiczne wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
 8. We wtorek modlimy się na ostatniej Mszy św. wieczornej koronką do Bożego miłosierdzia.
 9. Uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się tradycyjnie procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy. Procesji, w tym roku towarzyszyć będzie również ORKIESTRA DĘTA. Trasa procesji wg następujących ulic:

  I. ołtarz – ul. Batorego – I krąg Domowego Kościoła
  II. ołtarz – ul. Żeromskiego – II krąg Domowego Kościoła
  III. ołtarz – ul. Sienkiewicza – Akcja Katolicka i Liturgiczna S. Ołtarza
  IV. ołtarz – ul. Piłsudskiego – Koło Żywego Różańca

  Prosimy również poszczególne wspólnoty o zaangażowanie się w procesję Bożego Ciała – Liturgiczną Służbę Ołtarza (Lektorów, Ministrantów), Siostry zakonne, Koła Żywego Różańca, Akcję Katolicką, kręgi Domowego Kościoła, Bielanki (do sypania kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem). Panów zapraszamy do niesienia chorągwi i baldachimu.

  Zapraszamy również do udziału w procesji scholę BOŻA RADOŚĆ.

  Zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Przyjaciół naszej parafii do udziału w procesji, nawet jeśli planujemy uczestniczyć w innej Mszy św., przyjdźmy na procesję. Niech to będzie nasza wspólna, modlitewna manifestacja wiary w realną obecność Jezusa w Eucharystii.

  Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Ciała można dostąpić łaski odpustu za udział w procesji eucharystycznej.
 10. W OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA codziennie o godz. 18:00 będziemy śpiewać litanię do Serca Jezusa, a po niej odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Serdecznie zapraszamy Lektorów i Ministrantów, dzieci komunijne, jak również Bielanki.
 11. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca czerwca. O godz. 9:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za popełnione grzechy, po niej zaś tradycyjne nabożeństwo pierwszosobotnie.
 12. Kończymy w tym tygodniu nabożeństwa majowe. Od soboty – nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18:00.
 13. W przyszłą niedzielę – Święto Dziękczynienia. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.
 14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć pary:

  Mikołaj Kantorek, kawaler z par. MB Anielskiej w Skolimowie,
  Julia Iwona Jacks, panna z par tut. (zap. 2)

  Kamil Jerzy Kołakowski, kawaler,
  Maja Bystrzyńska, panna, oboje z par. Narodzenia Pańskiego w Warszawie (zap. 1).
 15. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii
  + Katarzynę Adamiec. Zmarła w wieku 47 lat.
  Natomiast jutro o godz. 14:00 odbędzie się pogrzeb:
  + Juliana Pruśniewskiego. Zmarł w wieku 90 lat.
  Bożemu miłosierdziu powierzajmy zmarłych...
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa niedzielnego. Dziś jest również dostępny Mały Gość niedzielny dla najmłodszych z dekoracją eucharystyczną na Boże Ciało.
 18. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 19. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.Niedziela, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA
DUCHA ŚWIĘTEGO, 19 maja 2024 r.
 1. Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele okres wielkanocny. Można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź...
 2. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dziś o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18:00.
 4. Od niedzieli zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców na Biały Tydzień (do środy włącznie). Prosimy, by dzieci wraz z rodzicami przychodziły na nabożeństwo majowe o godz. 18:00, następnie na Mszę św. o godz. 18:30.
 5. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła i rozpoczyna się okres zwykły w Kościele.
 6. We wtorek modlimy się na ostatniej Mszy św. wieczornej koronką do Bożego miłosierdzia.
 7. W środę Msza św. o godz. 18:30 rozpoczyna się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy modlić się o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie, jak zwykle możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Spotkanie lektorów, ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w salce parafialnej.
 10. Za tydzień w Parku Zdrojowym – obchody z okazji Dnia Strażaka oraz 100-lecia OSP Cieciszew. Z tej okazji w Parku, w amfiteatrze zostanie odprawiona Msza św. o godz. 13:00. Po Mszy św. piknik strażacki. O godz. 15:00 przewidziane jest także spotkanie dzieci z naszymi alpakami. Zapraszamy.
 11. W przyszłą niedzielę również o godz. 17:30 w naszym kościele odbędzie się parafialny Maryjny Koncert Charytatywny. Wystąpią: Pani Natalia Dul – śpiew, Zuzanna Marczak – skrzypce, Katarzyna Oczkowska – wiolonczela. Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie naszego Pana Organisty. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na zakup defibrylatora dla SP nr 2 im. S. Żeromskiego.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć para:
  Mateusz Sebastian Muszyński, kawaler z par. MB Fatimskiej w Brodnicy
  Antonina Julia Strużyńska, panna z par. tut. (zap. 2).

  Mikołaj Kantorek, kawaler z par. MB Anielskiej w Skolimowie,
  Julia Iwona Jacks, panna z par tut. (zap. 1)
 14. Uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się tradycyjnie procesja eucharystyczna do 4-ech ołtarzy. Trasa procesji wg następujących ulic:

  I. ołtarz – ul. Batorego – I krąg Domowego Kościoła
  II. ołtarz – ul. Żeromskiego – II krąg Domowego Kościoła
  III. ołtarz – ul. Sienkiewicza – Akcja Katolicka i Liturgiczna S. Ołtarza
  IV. ołtarz – ul. Piłsudskiego – Koło Żywego Różańca
 15. Po Mszy św. w wykonaniu naszego Pana Organisty usłyszymy Offertorium Caleba Simper – kompozytora wiktoriańskiej muzyki kościelnej.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 17. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa niedzielnego, Niedzieli i tygodnika Idziemy wyłożone są w kruchcie kościoła. Polecamy również wersje online: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i inne.Niedziela UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 12 maja 2024 r.
 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 18:00.
 2. Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18:00.
 3. Jutro wspomnienie liturgiczne NMP z Fatimy. Po Mszy św. o godz. 18:30 specjalne nabożeństwo maryjne i procesja fatimska z figurą Matki Bożej wokół świątyni. Prosimy, by na tę procesję przyjść ze świecami, lampionami.
 4. We wtorek – święto św. Macieja, Apostoła.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 15 maja, godz. 19:00. Temat spotkania: Zemsta Boża w Piśmie Świętym. Serdecznie zapraszamy!
 6. W czwartek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski i metropolii.
 7. Trwają przygotowania dzieci do Uroczystości I. Komunii św., która odbędzie się w najbliższą sobotę – 18 maja:
  Klasa IIIA – godz. 9:00
  Klasa IIIB – godz. 11:00
  Klasa IIIC – godz. 13:00.
 8. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i ich rodziców w piątek od godz. 15:00.
 9. Od niedzieli zapraszamy dzieci komunijne i ich rodziców na Biały Tydzień (do środy włącznie). Prosimy, by dzieci wraz z rodzicami przychodziły na nabożeństwo majowe o godz. 18:00, następnie na Mszę św. o godz. 18:30.
 10. W sobotę, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele będzie czuwanie prowadzone przez młodzież. Porządek czuwania jest następujący: Msza św. o godz. 18:30, bezpośrednio po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, 21:00 – Apel jasnogórski.

  Po Apelu adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież; uwielbienie Jezusa, 23:00 – Msza św. z uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Parafian, Przyjaciół naszej parafii do wspólnego, modlitewnego czuwania.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć para:
  Mateusz Sebastian Muszyński, kawaler z par. MB Fatimskiej w Brodnicy
  Antonina Julia Strużyńska, panna z par. tut. (zap. 1).
 13. Po Mszy św. w wykonaniu naszego Pana Organisty usłyszymy Marsz Księcia Danii Jeremiasza Clarke’a napisany około 1700 roku.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.VI. Niedziela Wielkanocna, 5 maja 2024 r.
 1. Dziś I. Niedziela miesiąca, dlatego też Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszyć będzie śpiew chorału gregoriańskiego. Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18:00.
 3. Spotkanie RADY DUSZPASTERSKO-EKONOMICZNEJ naszej Parafii odbędzie się jutro, 6 maja o godz. 19:30 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:15.
 5. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.
 6. Spotkanie kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godz. 17:15 w salce parafialnej.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi.
 8. W ramach studium wiedzy o człowieku w Dobrym Zakątku spotkanie z dr. Jakubem Wójcikiem pt. Serce w ujęciu św. Tomasza z Akwinu – 9 maja (czwartek) godz. 17:30.
 9. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w najbliższy piątek.
 10. Modlitwa za zmarłych, polecanych Bożemu miłosierdziu w parafialnych wypominkach w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 19:00.
 11. Rocznica I Komunii św. w naszym kościele jest w najbliższą sobotę – 11 maja o godz. 10:00, natomiast Uroczystość I. Komunii św. – 18 maja (dla trzech grup).
 12. WAŻNE WYDARZENIA OGÓLNODIECEZJALNE
  W Archidiecezji warszawskiej trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów do 11 maja.
  Święcenia diakonatu – 11 maja (Kościół seminaryjny)
  Święcenia kapłańskie – 25 maja (Archikatedra warszawska).
 13. Spotkanie Kręgu biblijnego w środę 15 maja, godz. 19:00. Temat spotkania: Zemsta Boża w Piśmie świętym. Serdecznie zapraszamy!
 14. Po Mszy św. w wykonaniu naszego Pana Organisty usłyszymy utwór La donna è mobile – arię Księcia Mantui z III aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
  + Tomasza Milewskiego (l. 78),
  + Janinę Krawczyk (l. 93).
  Natomiast w najbliższy poniedziałek – 6 maja pożegnamy + Wandę Jolantę Błachnio (l. 82). Bożemu miłosierdziu polecajmy Zmarłych Parafian...
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 17. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 18. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa niedzielnego, Niedzieli i tygodnika Idziemy wyłożone są w kruchcie kościoła. Polecamy również wersje online: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i inne.V. Niedziela Wielkanocna, 28 kwietnia 2024 r.
 1. Dziś, jak zawsze w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 13:00 Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków z prośbą o pomyślność dla kraju, Boże łaski i opiekę świętych Patronów – NMP Królowej Polski i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 2. Poniedziałek 29 kwietnia, to dzień obchodów Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 3. Od środy rozpoczynają się nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18:00.
 4. W piątek przypada uroczystość NMP Królowej Polski i jest to również 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zadbajmy o to, by przed naszymi domami wywiesić flagi białoczerwone. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego.
 5. W tym tygodniu jest też I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca.

  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  W I Sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00. Po Mszy św. nabożeństwo – modlitwa różańcowa i rozważanie pierwszosobotnie.
 6. W Archidiecezji warszawskiej rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów od 4 do 11 maja.
 7. Spotkanie RADY DUSZPASTERSKO-EKONOMICZNEJ naszej Parafii odbędzie się 6 maja o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy Członków naszej rady parafialnej.
 8. Po Mszy św. w wykonaniu naszego Pana Organisty usłyszymy Marsz Radetzkiego – utwór muzyczny skomponowany przez Johanna Straussa (ojca) na uroczysty bankiet, wydany przez habsburski Dom Panujący w Wiedniu 31 sierpnia 1848 roku.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
  + Romana Kotuszewskiego (l. 97),
  + Jerzego Fudala (l. 66)
  Natomiast w najbliższy czwartek – 2 maja pożegnamy + Stanisława Piwka (l. 77)
  Bożemu miłosierdziu polecajmy Zmarłych Parafian...
 10. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.IV. Niedziela Wielkanocna,
Niedziela Dobrego Pasterza
21 kwietnia 2024 r.
 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dziś o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. Jutro (22 kwietnia) o godz. 18:30 – Msza św. ku czci św. Rity – patronki małżeństw, spraw trudnych, po ludzku niemożliwych, a po niej nabożeństwo z możliwością oddania czci relikwiom Świętej. Jak zwykle w czasie Mszy św. zostaną pobłogosławione czerwone róże. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Na prośbę wiernych, przy bocznym ołtarzu, gdzie znajdują się relikwie i wizerunek św. Rity wyłożona została KSIĘGA ŁASK. Można w wolnej chwili anonimowo wpisywać swoje osobiste świadectwa, będące potwierdzenie otrzymanej łaski od Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi.
 6. W najbliższą sobotę wyjście integracyjne lektorów i ministrantów z Księdzem Pawłem. Spotkanie pod kościołem o godz. 12:00.
 7. Można w dalszym ciągu zamawiać intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie na rok 2024.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 9. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
  + Danutę Beatę Wrzesińską (l. 91);
  + Bożenę Antoninę Żebrowską (l. 60);
  + Andrzeja Stefaniaka (l. 73)

  Bożemu miłosierdziu polecajmy Zmarłych Parafian...
 11. Po Mszy św. Pan Organista zagra Arię-Marsz Torreadora z opery Carmen, francuskiego kompozytora Alexandre Cesar Leopold Bizet.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa niedzielnego, Niedzieli i tygodnika Idziemy wyłożone są w kruchcie kościoła. Polecamy również wersje online: Rycerza Niepokalanej, Idziemy, Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i inne.III. Niedziela Wielkanocna,
Niedziela Bożego Miłosierdzia
14 kwietnia 2024 r.
 1. III. Niedzielą Wielkanocną rozpoczyna się w Kościele XVI. Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by wychodząc z kościoła po Mszy św. ze słoja z fragmentami Pisma Świętego wylosować cytat ze Słowem Bożym do osobistej refleksji.
 2. Dziś przypada również Święto Chrztu Polski.
 3. Koło biblijne – 16 kwietnia (wtorek) godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy również, by na to spotkanie zabrać ze sobą Pismo święte Starego i Nowego Testamentu.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi.
 5. Na prośbę wiernych, przy bocznym ołtarzu, gdzie znajdują się relikwie i wizerunek św. Rity wyłożona została KSIĘGA ŁASK. Można w wolnej chwili anonimowo wpisywać swoje osobiste świadectwa, będące potwierdzenie otrzymanej łaski od Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej.
 6. 22. dnia każdego miesiąca w naszym kościele są Msze św. zbiorowe przez wstawiennictwo św. Rity. Zachęcamy do zamawiania intencji.
 7. Można w dalszym ciągu zamawiać intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie na rok 2024.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 9. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
  + Krzysztofa Budytę. Zmarł w wieku 66 lat.
  Po niedzieli pogrzeb:
  + Danuty Beaty Wrzesińskiej (l. 91) – wtorek, godz. 14:00;
  + Bożeny Antoniny Żebrowskiej (l. 60) – środa, godz. 13:00.
  Bożemu miłosierdziu polecajmy Zmarłych Parafian...
 11. Po Mszy św. Pan Organista zagra Marsz triumfalny z opery Aida z 1871 roku Giuseppe Verdiego. Marsz triumfalny jest swego rodzaju formą muzyczną, która ogólnie rzecz biorąc odzwierciedla triumf, zwycięstwo lub wielką radość. Jest często grany np. podczas ceremonii ukończenia szkoły w Ameryce Łacińskiej i na Filipinach. My chcemy dziś oddać naszą radość także w ten sposób z faktu zwycięstwa Pana Jezusa.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.II. Niedziela Wielkanocna,
Niedziela Bożego Miłosierdzia
7 kwietnia 2024 r.
 1. II. Niedzielą Wielkanocną rozpoczyna się w Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.

  Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13:00 zostanie poświęcony wizerunek Jezusa Miłosiernego – kopia wileńskiego obrazu namalowana przez Pana Matejkę, malarza z warszawskiego Wilanowa.

  Jest to jednocześnie I. Niedziela miesiąca, dlatego też Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszyć będzie śpiew chorału gregoriańskiego.

  Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
 2. Zapraszam serdecznie do modlitwy koronką do Bożego miłosierdzia w kościele dziś o godz. 15:00.
 3. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 16:00.
 4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesiona z 25 marca z poniedziałku Wielkiego Tygodnia. Msze św. wg porządku dnia powszedniego o godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:15.
 6. Spotkanie kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godz. 17:15 w salce parafialnej, po nim modlitwa różańcowa w kościele.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20:30 i w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi.
 8. Modlitwa za zmarłych, polecanych Bożemu miłosierdziu w parafialnych wypominkach w najbliższy piątek o godz. 18:00.
 9. Spotkanie grupy młodzieży (studentów i licealistów) – piątek, godz. 19:15, w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi.
 10. Spotkanie lektorów i ministrantów – sobota 13 kwietnia o godz. 10:00.
 11. Koło biblijne – 16 kwietnia (wtorek) godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.
 12. Na prośbę wiernych, przy bocznym ołtarzu, gdzie znajdują się relikwie i wizerunek św. Rity wyłożona została KSIĘGA ŁASK. Można w wolnej chwili anonimowo wpisywać swoje osobiste świadectwa, będące potwierdzenie otrzymanej łaski od Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej.
 13. 22. dnia każdego miesiąca w naszym kościele są Msze św. zbiorowe przez wstawiennictwo św. Rity. Zachęcamy do zamawiania intencji.
 14. Można w dalszym ciągu zamawiać intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie na rok 2024.
 15. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane osobiście i na konto parafialne.
 16. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 17. Dziś z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w Archidiecezji Warszawskiej odbywa się zbiórka ofiar do puszek na cel pomocy najbardziej potrzebującym realizowane przez CARITAS diecezjalną. Bóg zapłać.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
  + Wojciecha Górnickiego. Zmarł w wieku 73 lat. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłego...
 19. Po Mszy św. nasza Parafianka – Pani Natalia Dul w nawiązaniu do Święta Bożego miłosierdzia wykona pieśń PIE JESU.
 20. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO,
31 marca 2024 r.
 1. Trwa nowenna przed świętem Bożego miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie na modlitwę koronką do Bożego miłosierdzia codziennie o godz. 15:00.
 2. Jutro o godz. 18:00 – nabożeństwo do św. Michała – przez Jego przyczynę modlimy się o miłość, pokój, zgodę w naszych rodzinach...
 3. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca.

  W I sobotę miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9:00.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:
  + Mieczysławę Stachurską – zmarła w wieku 88 lat. Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych Parafiankę...
 5. Pragnę gorąco podziękować tym wszystkim, którzy natrudzili się w tych ostatnich dniach przedświątecznych:
  – dziękuję kapłanom, zwłaszcza Księdzu Pawłowi za pomoc w zorganizowaniu liturgii Triduum Paschalnego,
  – Młodzieży za poprowadzenie Ciemnej Jutrzni w Wielki Piątek i Wielką Sobotę;
  – Siostrze Euzebii, za przygotowanie dekoracji świątecznych, a także tym wszystkim, którzy wspierali Siostrę w tych pracach;
  – Lektorom, ministrantom za przygotowanie świątecznej liturgii,
  – Panu Organiście, Pani Natalii za oprawę muzyczną.
 6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.VI. Niedziela Wielkiego Postu,
Niedziela Palmowa, 24 marca 2024 r.
 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w życiu Kościoła.
 2. Msza św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci zostanie poprzedzona uroczystą procesją wokół kościoła. W procesji będzie uczestniczyć również osiołek – dla upamiętnienia uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, źrebięciu oślicy.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Pawłem – wtorek, 26 marca godz. 19:00 w salce parafialnej. Temat spotkania – NOC W OGRODZIE OLIWNYM. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę biblijną.
 4. Zachęcamy, by z sakramentu spowiedzi skorzystać do środy włącznie, jeśli ktoś jeszcze tego nie zdołał uczynić.
 5. Prosimy także, by starać się załatwić sprawy kancelaryjne do środy włącznie.
 6. PORZĄDEK LITURGII WIELKIEGO TYGODNIA

  WIELKI CZWARTEK
  19:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23:00.

  Panów chętnych do udziału w asyście procesyjnej w procesji rezurekcyjnej zapraszamy na spotkanie w Wielki Czwartek po zakończonej liturgii w salce parafialnej.

  WIELKI PIĄTEK
  8:00 – Ciemna Jutrznia
  15:00 – koronka do Bożego miłosierdzia i Droga krzyżowa (początek nowenny)
  19:00 – Liturgia Męki Pańskiej
  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23:00

  W Wielki Piątek ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

  WIELKA SOBOTA
  8:00 – Ciemna Jutrznia
  9:00-17:00 – święcenie pokarmów na stół wielkanocny
  15:00 – koronka do Bożego miłosierdzia – II. dzień nowenny
  20:00 – Wigilia Paschalna

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  6:00 – Procesja rezurekcyjna i uroczysta Msza św.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 8. Młodzież z naszej Parafii – studentów, licealistów zapraszamy na spotkania modlitwno-formacyjne z ks. Proboszczem w każdy II. piątek miesiąca. (Zależy nam, by przy naszej parafii uformowała się grupa młodych ludzi, która systematycznie uczestniczyć będzie w spotkaniach formacyjnych z kapłanem).
 9. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 10. Można w dalszym ciągu zamawiać intencje mszalne i Msze św. gregoriańskie na rok 2024.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: + Jadwigę Nogas (l. 87) oraz Urszulę Kowalczyk (l. 78), natomiast we wtorek, o godz. 14:00, odbędzie się pogrzeb + Mieczysławy Stachurskiej (l. 88). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.V. Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.
 1. Rozpoczynają się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je KSIĄDZ ADAM GORLEWSKI. Bardzo serdecznie zapraszamy!

  PROGRAM REKOLEKCJI

  Niedziela, 17 marca

  Msze św. wg porządku niedzielnego połączone z nauką rekolekcyjną
  godz. 17:45 – Gorzkie żale z nauką Księdza Rekolekcjonisty

  Poniedziałek, Wtorek, Środa
  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 10:00, 18:30 i 20:00 (dla młodych, powracających z pracy). Pozostałe Msze św. o godz. 7:00 i 17:30 bez nauk rekolekcyjnych.

  Spowiedź rekolekcyjna w niedzielę podczas każdej Mszy św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed Mszą z nauką rekolekcyjną i w czasie Mszy świętych.
 2. Dziś spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. Dziś o godz. 19:15 w naszym kościele odbędzie się nasz, parafialny KONCERT PASYJNY.
  Wystąpią:
  Natalia Dul – solistka
  Zuzanna Marczak – skrzypce
  Tomasz Mocała – trąbka

  Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie organowym. W programie utwory takich kompozytorów, jak: W. A. Mozart, J. S. Bach, T. Albinoni, G. F. Händel, E. Morricone oraz A. Stradella.

  Z uwagi na Koncert ostatnia Msza św. o godz. 20:00 zostanie wyjątkowo przesunięta na godz. 20:30.
 4. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia;
 5. We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA – OBLUBIEŃCA NMP.
 6. Środa, godz. 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
 7. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 8. Msza św. w intencjach zbiorowych ku czci św. Rity i specjalne nabożeństwo w najbliższy piątek – 22 marca o godz. 18:30. (W zakrystii można zamawiać intencje). W czasie Mszy św. jak zwykle zostaną poświęcone czerwone różne – jako znak szczególnej łączności św. Rity z cierpiącym Chrystusem. Po Mszy św. można będzie oddać cześć relikwiom Świętej – Patronce małżeństw i spraw po ludzku niemożliwych.
 9. Spotkanie Lektorów, ministrantów starszych i młodszych w najbliższą sobotę o godz. 10:00.
 10. Chcemy odwiedzić przed świętami naszych chorych Parafian przebywających w domach. Prosimy zatem zgłaszać adresy chorych telefonicznie, bądź w zakrystii po Mszy św.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 12. PIELGRZYMKA

  Organizujemy pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w terminie 21-28 września br. W programie pielgrzymki przede wszystkim Fatima, Lizbona, ale także hiszpańskie miasta pielgrzymkowe – Madryt, Santiago de Compostela, Salamanka i Avila. Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z Proboszczem. Zapisy do połowy kwietnia.
 13. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. Pawłem – wtorek, 26 marca godz. 19:00 w salce parafialnej. Temat spotkania – NOC W OGRODZIE OLIWNYM. Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę biblijną.
 14. Młodzież z naszej Parafii – studentów, licealistów zapraszamy na spotkania modlitwno-formacyjne z ks. Proboszczem w każdy II. piątek miesiąca. (Zależy nam, by przy naszej parafii uformowała się grupa młodych ludzi, która systematycznie uczestniczyć będzie w spotkaniach formacyjnych z kapłanem).
 15. Panów chętnych do udziału w asyście procesyjnej w procesji rezurekcyjnej zapraszamy na spotkanie w Wielki Czwartek po zakończonej liturgii w salce parafialnej.
 16. Za tydzień jest już NIEDZIELA PALMOWA. Panie z parafialnej wspólnoty CARITAS będą rozprowadzać palmy. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywnej wspólnoty Caritas, która niesie pomoc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Błogosławieństwo palm odbywać się będzie przed każdą Mszą św.
  Msza św. o godz. 11:30 z udziałem dzieci zostanie poprzedzona uroczystą procesją wokół kościoła. W procesji będą uczestniczyć również DWA OSIOŁKI – dla upamiętnienia uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, źrebięciu oślicy.
 17. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy + Annę Kordas (l. 87), natomiast w poniedziałek o godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb + Jadwigi Nogas (l. 87).
 19. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.IV. Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2024 r.
 1. Gorzkie żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17:45.
 2. Dziś bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich żali rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Nowenna będzie codziennie do 19 marca na kwadrans przed ostatnią Mszą św. wieczorną.
 3. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia;
 4. Po ostatniej Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie kół Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17:15.
 6. Środa, godz. 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
 7. W środę, 13 marca przypada 11. r. wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową. Po ostatniej Mszy św. wieczornej odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus...
 8. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z autorką książki „Medytacje szarodzienne” czyli z dr Jolantą Łabą. Spotkanie odbędzie się 13 marca w środę o godz. 19:15 (po Mszy Św.). Książka została wydana dzięki zrzutce Czytelników i jest zapisem wieloletniego doświadczenia mamy, teologa, które pani Jolanta zapisywała od 2009 w blogach internetowych. Podczas spotkania autorka opowie o tym, jak książka powstała.

  Będzie można posłuchać fragmentów publikacji, a także nieznanych Medytacji szarodziennych. Spotkaniu towarzyszyć będzie poczęstunek i niespodzianki muzyczne przygotowane przez panią Jolantę. Na spotkaniu można będzie dowiedzieć się, gdzie kupić książkę.
 9. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 10. W czwartek swoje rekolekcje wielkopostne rozpoczynają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żeromskiego 15. Spotkania rekolekcyjne odbywać się będą w szkole.
 11. Chcemy odwiedzić przed świętami naszych chorych Parafian przebywających w domach. Prosimy zatem zgłaszać adresy chorych telefonicznie, bądź w zakrystii po Mszy św.
 12. Spotkanie lektorów, ministrantów starszych i młodszych odbędzie się 16 marca o godz. 10:00.
 13. W przyszłą niedzielę, 17 marca rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je KSIĄDZ ADAM GORLEWSKI. Bardzo serdecznie zapraszamy!

  PROGRAM REKOLEKCJI

  Niedziela, 17 marca

  Msze św. wg porządku niedzielnego połączone z nauką rekolekcyjną
  godz. 17:45 – Gorzkie żale z nauką Księdza Rekolekcjonisty

  Poniedziałek, Wtorek, Środa
  Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 10:00, 18:30 i 20:00 (dla młodych, powracających z pracy). Pozostałe Msze św. o godz. 7:00 i 17:30 bez nauk rekolekcyjnych.

  Spowiedź rekolekcyjna w niedzielę podczas każdej Mszy św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed Mszą z nauką rekolekcyjną i w czasie Mszy świętych.
 14. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 15. W NIEDZIELĘ, 17 MARCA O GODZ. 19:15 w naszym kościele odbędzie się nasz, parafialny KONCERT PASYJNY.
  Wystąpią:
  Natalia Dul – solistka
  Zuzanna Marczak – skrzypce
  Tomasz Mocała – trąbka

  Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie organowym. W programie utwory takich kompozytorów, jak: W. A. Mozart, J. S. Bach, T. Albinoni, G. F. Händel, E. Morricone oraz A. Stradella.

  Z uwagi na Koncert ostatnia Msza św. o godz. 20:00 zostanie wyjątkowo przesunięta na godz. 20:30.
 16. W kinach, w całej Polsce jest do obejrzenia film pt. POWOŁANY 2. Niektóre sceny do tego filmu kręcone były na terenie naszej parafii. Zachęcamy do obejrzenia.
 17. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć para:
  Stanisław Albert SYPIAŃSKI
  Bernadetta WIATER, oboje z par. tut. (zap. 2)
 18. Jeśli ktoś ma możliwość przyniesienia cierni do paleniska na wigilię paschalną, prosimy, by je zostawiać przed zakrystią.
 19. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 20. PIELGRZYMKA

  Organizujemy pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w terminie 21-28 września br. W programie pielgrzymki przede wszystkim Fatima, Lizbona, ale także hiszpańskie miasta pielgrzymkowe – Madryt, Santiago de Compostela, Salamanka i Avila. Osoby zainteresowane proszone są o bezpośredni kontakt z Proboszczem.
 21. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 22. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.III. Niedziela Wielkiego Postu, 3 marca 2024 r.
 1. Dziś I. Niedziela miesiąca. Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszy śpiew chorału gregoriańskiego. Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 13:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
 2. Dziś przypada 17. rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na Pasterza Archidiecezji Warszawskiej. Pamiętajmy o Księdzu Kardynale w naszych modlitwach.
 3. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 16:00.
 4. Gorzkie żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17:45.
 5. Poniedziałek – godz. 18:00 – nabożeństwo do św. Michała – przez Jego przyczynę modlimy się o miłość, pokój, zgodę w naszych rodzinach...
 6. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia;
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego – wtorek 5 marca, godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy...
 8. Środa, godz. 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
 9. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 10. Piątek, godz. 18:00 – modlitwa wypominkami za zmarłych, następnie Msza św. w intencji zmarłych polecanych Bożemu miłosierdziu w wypominkach.
 11. Serdecznie zapraszamy na V Międzyparafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w dniu 8 marca b.r. Intencją naszą jest modlitwa o jedność Kościoła w naszych parafiach i wśród nas – wiele razy mamy okazję współpracować, razem się modlić i razem cierpieć. Niech ta V. MDK będzie kolejną okazją do wspólnej modlitwy w drodze.
 12. Drogę Krzyżową zaczniemy o godz. 19:30 w parafii Wniebowzięcia NMP i będziemy szli trasą między kościołami parafialnymi w Konstancinie. Trasa i tempo są dostosowane do różnych grup wiekowych. Całość wyniesie ok 20 km a zakończy się ok. godz. 3:00. Z uwagi na coraz większą frekwencję na MDK zapraszamy osoby, które chcą włączyć się w organizację porządkową i ratowniczą do kontaktu pod tel. 888 022 134 Jola i 667 886 794 Łukasz. Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji tej inicjatywy.

  UWAGA! Ze względu na Międzyparafialną Drogę Krzyżową, nasza parafialna Droga Krzyżowa w ten najbliższy piątek będzie o godz. 16:45 z udziałem dzieci, natomiast kolejna wyjątkowo o godz. 19:00.
 13. Rekolekcje wielkopostne będą w V. Niedzielę WP (17 marca). Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Adam Gorlewski.
 14. W przyszłym tygodniu, w środę o godz. 17:15 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 15. Chcemy odwiedzić przed świętami naszych chorych Parafian przebywających w domach. Prosimy zatem zgłaszać adresy chorych telefonicznie, bądź w zakrystii po Mszy św.
 16. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z autorką książki „Medytacje szarodzienne” czyli z dr Jolantą Łabą. Spotkanie odbędzie się 13 marca w środę o godz. 19:15 (po Mszy Św.). Książka została wydana dzięki zrzutce Czytelników i jest zapisem wieloletniego doświadczenia mamy, teologa, które pani Jolanta zapisywała od 2009 w blogach internetowych. Podczas spotkania autorka opowie o tym, jak książka powstała.

  Będzie można posłuchać fragmentów publikacji, a także nieznanych Medytacji szarodziennych. Spotkaniu towarzyszyć będzie poczęstunek i niespodzianki muzyczne przygotowane przez panią Jolantę. Na spotkaniu można będzie dowiedzieć się, gdzie kupić książkę.
 17. Spotkanie lektorów, ministrantów starszych i młodszych odbędzie się 16 marca o godz. 10:00.
 18. W kinach, w całej Polsce jest do obejrzenia film pt. POWOŁANY 2. Niektóre sceny do tego filmu kręcone były na terenie naszej parafii. Zachęcamy do obejrzenia.
 19. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć para:
  Stanisław Albert SYPIAŃSKI
  Bernadetta WIATER, oboje z par. tut. (zap. 1)
 20. Jeśli ktoś ma możliwość przyniesienia cierni do paleniska na wigilię paschalną, prosimy, by je zostawiać przed zakrystią.
 21. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 22. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 23. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.II. Niedziela Wielkiego Postu, 25 lutego 2024 r.
 1. Dziś, jak zawsze w każdą IV. niedzielę miesiąca o godz. 13:00, Msza św. w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków z prośbą o pomyślność dla kraju, Boże łaski i opiekę świętych Patronów – NMP Królowej Polski i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 2. Gorzkie żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17:45.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego – wtorek, 5 marca, godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy...
 4. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
 5. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 6. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 7. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca.

  W I piątek miesiąca spowiadamy na kwadrans przed każdą Mszą św., a także w trakcie Mszy św.

  W I sobotę miesiąca o godz. 9:00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej tradycyjnie nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem.
 8. Zbiórka lektorów, ministrantów starszych i młodszych – 2 marca o godz. 10:00.
 9. W okresie Wielkiego Postu, zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  Droga krzyżowa w każdy piątek:
  – o godz. 16:45 z udziałem dzieci,
  – o godz. 19:15 zapraszam młodzież, dorosłych.
  Gorzkie żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę WP o godz. 17:45.
 10. W niedzielę, 3 marca przypada 17. rocznica nominacji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na Pasterza Archidiecezji Warszawskiej.
 11. Za tydzień również o godz. 16:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Uprzejmie proszę o obecność na tej Mszy św. wszystkich dzieci, które w naszej parafii 18 maja, mają przystąpić do I. Komunii św. Proszę, by byli obecni również rodzice.
 12. Rekolekcje wielkopostne będą w V. Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca). Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Adam Gorlewski.
 13. Serdecznie zapraszamy na V. Międzyparafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w dniu 8 marca b.r. Intencją naszą jest modlitwa o jedność Kościoła w naszych parafiach i wśród nas – wiele razy mamy okazję współpracować, razem się modlić i razem cierpieć. Niech ta V. MDK będzie kolejną okazją do wspólnej modlitwy w drodze.

  Drogę Krzyżową zaczniemy o godz. 19:30 w parafii Wniebowzięcia NMP i będziemy szli trasą między kościołami parafialnymi w Konstancinie. Trasa i tempo są dostosowane do różnych grup wiekowych. Całość wyniesie ok. 20 km a zakończy się ok. godz. 3:00.

  Z uwagi na coraz większą frekwencję na MDK zapraszamy osoby, które chcą włączyć się w organizację porządkową i ratowniczą do kontaktu pod tel. 888 022 134 Jola i 667 886 794 Łukasz.

  Zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji tej inicjatywy.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 15. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 16. Dzieło Pomocy Ad Gentes Komisji EP ds. Misji od 2005 r. wspiera polskie misjonarki i misjonarzy w dziełach ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych. Dzięki pozyskiwanym środkom przez Dzieło Pomocy misjonarze budują kościoły, kaplice, sale, świetlice dla dzieci i młodzieży, prowadzą ośrodki zdrowia i szpitale, hospicja i schroniska.
 17. Dlatego też dziś w całej Polsce po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar na cel misji. Za pomoc materialną składamy staropolskie Bóg zapłać!
 18. Serdecznie witamy dziś w naszej parafii Pana Jana Grądzkiego – Rycerza św. Kolumba. Pana Jana gościmy dziś na wszystkich Mszach św. (opowiada o tej największej organizacji dla katolickich mężczyzn, w której szeregach jest ok. 2 mln członków). Chcemy, by ta wspólnota powstała także w naszej parafii...
 19. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.I. Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 r.
 1. Gorzkie żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17:45.
 2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania za tydzień o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. W tym tygodniu (po zakończonej kolędzie) powracają w grafiku nabożeństw Msze św. o godz. 17:30.
 4. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
 5. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek – 22 lutego o godz. 18:30 – Msza św. ku czci św. Rity, a po niej nabożeństwo z możliwością oddania czci relikwiom Świętej. Jak zwykle w czasie Mszy św. zostaną pobłogosławione czerwone róże. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 7. W Dobrym Zakątku, w czwartek o godz. 17:30, w ramach studium wiedzy o człowieku, spotkanie z P. dr Jakubem Wójcikiem pt. Wolność w ujęciu św. Tomasza z Akwinu.
 8. W okresie Wielkiego Postu, zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  Droga krzyżowa w każdy piątek:
  – o godz. 16:45 z udziałem dzieci,
  – o godz. 19:15 zapraszam młodzież, dorosłych.
  Gorzkie żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę WP o godz. 17:45.
 9. Rekolekcje wielkopostne będą w V. Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca). Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Adam Gorlewski.
 10. W tym tygodniu powracają stałe dyżury księży w kancelarii parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.
 12. Zbiórka lektorów, ministrantów starszych i młodszych – 2 marca o godz. 10:00.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
  + Piotra Mikosa – zmarł w wieku 49 lat.
  Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych Parafian – Wieczny odpoczynek...
 16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 17. Uwaga! Już od 1 marca w kinach w całej Polsce pojawi się film POWOŁANY 2! To kontynuacja pierwszej części, która dotarła do milionów widzów na całym świecie. Teraz powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie. Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu z udziałem twórców, w WARSZAWIE: 25.02, Niedziela, godz. 19:00, Kino Wisła. Bilety są już w sprzedaży, link poniżej:
  KUP BILET

  Spotkajmy się na wyjątkowym wydarzeniu! Do zobaczenia!

 18. Powołany 2VI. Niedziela zwykła, 11 lutego 2024 r.
 1. Dziś Światowy Dzień Chorych. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18:30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych osobom chętnym, które odczuwają duchową potrzebę przyjęcia tego sakramentu.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 3. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
 4. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 5. Środą Popielcową, 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który ma charakter pokutny. Służy on duchowemu przygotowaniu do obchodu świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nasza modlitwa stanie się bardziej gorliwa, czyńmy pokutę, ofiarujmy jałmużnę, troszcząc się o potrzeby naszych braci i sióstr. Tego dnia Msze św. w naszym kościele są wg następującego porządku: o godz. 7:00, 9:00, 17:30, 18:30 i 20:00. Podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Episkopatu Polski, w Środę Popielcową, w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar celem pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy ucierpieli na skutek wojny.
 6. W okresie Wielkiego Postu, zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych.
  Droga krzyżowa w każdy piątek:
  – o godz. 16:45 z udziałem dzieci,
  – o godz. 19:15 zapraszam młodzież, dorosłych.
  Gorzkie żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę WP o godz. 17:45.
  Rekolekcje wielkopostne będą w V. Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca). Nauki rekolekcyjne wygłosi Ksiądz Adam Gorlewski.
 7. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania za tydzień o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 9. Kończymy tegoroczną naszą wizytę duszpasterską.
  Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

  Poniedziałek (12 lutego)
  ul. Sobieskiego 49 i 51 oraz Kraszewskiego – domy

  Wtorek (13 lutego)
  ul. Witaminowa (domy), Od Lasu i Szymanowskiego

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

  Jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie mógł przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską, będzie to możliwe w najbliższy czwartek. W celu umówienia wizyty prosimy zgłaszać się do zakrystii po Mszy św.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 11. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
  + Jacka Rafała Staniszewskiego (l. 55)
  + Barbarę Kadlewicz (l. 84)
  + Piotra Połeć (l. 84)
  Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych Parafian – Wieczny odpoczynek...
 13. Po Mszy św. usłyszymy w wykonaniu naszego Pana Organisty Improwizację niemieckiego kompozytora – Bruno Wick.
 14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 15. Uwaga! Już od 1 marca w kinach w całej Polsce pojawi się film POWOŁANY 2! To kontynuacja pierwszej części, która dotarła do milionów widzów na całym świecie. Teraz powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie. Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu z udziałem twórców, w WARSZAWIE: 25.02, Niedziela, godz. 19:00, Kino Wisła. Bilety są już w sprzedaży, link poniżej:
  KUP BILET

  Spotkajmy się na wyjątkowym wydarzeniu! Do zobaczenia!

 16. Powołany 2V. Niedziela zwykła, 4 lutego 2024 r.
 1. Dziś I. Niedziela miesiąca. Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszy śpiew chorału gregoriańskiego.
  Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
 2. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona dziś o godz. 16:00.
 3. Poniedziałek, godz. 18:00 – nabożeństwo do św. Michała;
 4. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
 5. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W Dobrym Zakątku w ramach studium wiedzy o człowieku odbędzie się spotkanie z Panem dr Jakubem Wójcikiem pt. Istnienie a życie – środa 7 lutego godz. 17:30.
 7. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
 8. Piątek, godz. 18:00 – modlitwa wypominkami za zmarłych, następnie Msza św.
 9. W przyszłą niedzielę jest Światowy Dzień Chorych. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18:30 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych osobom chętnym, które odczuwają duchową potrzebę przyjęcia tego sakramentu.
 10. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce parafialnej.
 11. Kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą.
  Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

  Poniedziałek (5 lutego)
  ul. Kochanowskiego, Reja, Staffa, Źródlana oraz Czereśniowa

  Wtorek (6 lutego)
  ul. Paderewskiego

  Środa (7 lutego)
  ul. Wilanowska 24 i Witaminowa 3 (osiedle)

  Czwartek (8 lutego)
  ul. Poprzeczna, Tuwima i Batorego

  Piątek (9 lutego)
  ul. Potulickich

  Sobota (10 lutego)
  ul. Wilanowska (domy) od godz. 10:00.

  Poniedziałek (12 lutego)
  ul. Sobieskiego 49 i 51 oraz Kraszewskiego – domy

  Wtorek (13 lutego)
  ul. Witaminowa (domy), Od Lasu i Szymanowskiego

  Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się będzie o godz. 16:30, zaś w soboty o godz. 10:00. Będziemy starać się kończyć odwiedziny ok. godz. 20:30.

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do zakrystii po kartki informujące mieszkańców o kolędzie.
 12. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po mszy św. porannej, natomiast popołudniu tylko w piątek. W celu załatwienia formalności związanych z pogrzebem można umawiać się z kapłanem telefonicznie.
 13. Spowiedź na kwadrans przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 15. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:
  + Edwarda Oklej (lat 95),
  natomiast w poniedziałek o godz. 13:00 odbędzie się pogrzeb:
  + Jacka Rafała Staniszewskiego (l. 55)
  Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłych Parafian – Wieczny odpoczynek...
 17. Po Mszy św. usłyszymy w wykonaniu naszego Pana Organisty utwór Highland Cathedral, skomponowany w 1982 przez dwóch niemieckich muzyków Korba i Roevera. Melodia została zainspirowana historią króla Szkocji Jakuba I, który miał zgromadzić wszystkich wodzów klanów w katedrze w Highland, aby zakończyć ich kłótnie...
 18. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.IV. Niedziela zwykła, 28 stycznia 2024 r.
 1. Dziś przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych.
 2. Suma parafialna o godz. 13:00, jak zawsze w 4. Niedzielę miesiąca zostanie odprawiona w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Za tydzień Niedziela adoracyjna.
 3. Zapraszamy serdecznie do udziału w Koncercie Bożonarodzeniowym dziś o godz. 17:30. Wystąpią:
  Natalia i Apolonia Dul (śpiew)
  Tomasz Kirszling (trąbka)
  Dariusz Janus (werbel, gitara)
  Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie organowym.
 4. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
 5. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca i I. sobota miesiąca.

  Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.

  W I. piątek miesiąca (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy zakony klauzurowe. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa i poświęcenia gromnic.

  Tego dnia w naszym kościele Msze św. są wg następującego porządku: 7:00, 9:00, 17:30, 18:30 i 20:00.

 7. W I. Piątek miesiąca spowiedź święta przed i w czasie każdej Mszy św. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 18:30.

  W I. Sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców zostanie odprawiona za tydzień o godz. 16:00.
 9. Kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą.
  Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

  Poniedziałek (29 stycznia)
  ul. Literatów 14, 14A, 16, 18 oraz Literatów – domy

  Wtorek (30 stycznia)
  ul. Srumykowa, Chodkiewicza, Zakopane, Asnyka i Kwiatowa

  Środa (31 stycznia)
  ul. Wierzejewskiego, Piasta, Jagiellońska

  Czwartek (1 lutego)
  ul. Jasiowa, Wągrodzka, Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Żeromskiego i Jesionowa

  Sobota (3 lutego)
  ul. Sobieskiego (domy od Mickiewicza do Szymanowskiego) od godz. 10:00.

  Poniedziałek (5 lutego)
  ul. Kochanowskiego, Reja, Staffa, Źródlana i Czereśniowa

  Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się będzie o godz. 16:30, zaś w soboty o godz. 10:00. Będziemy starać się kończyć odwiedziny ok. godz. 20:30.

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do zakrystii po kartki informujące mieszkańców o kolędzie.
 10. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po mszy św. porannej, natomiast popołudniu tylko w piątek. W celu załatwienia formalności związanych z pogrzebem można umawiać się z kapłanem telefonicznie.
 11. Spowiedź na kwadrans przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 12. W Dobrym Zakątku w ramach studium wiedzy o człowieku odbędzie się spotkanie z Panem dr Jakubem Wójcikiem pt. Istnienie a życie – środa 7 lutego godz. 17:30.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.
 16. III. Niedziela zwykła, 21 stycznia 2024 r.
  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. W naszej parafii jest Krąg Biblijny, który prowadzi ks. Paweł. Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniach.
  2. Jutro, 22 stycznia – Msza św. ku czci św. Rity, a po niej nabożeństwo z możliwością oddania czci relikwiom Świętej. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  3. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
  4. WE WTOREK PRZYPADA 11. ROCZNICA ŚMIERCI KARDYNAŁA JÓZEFA GLEMPA, PRYMASA POLSKI.
  5. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  6. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
  7. W czwartek, Siostry Karmelitanki zapraszają do swojej kaplicy na Mszę św. ku czci Dzieciątka Jezus o godz. 15:30.
  8. Kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą.
   Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

   Poniedziałek (22 stycznia)
   ul. Mickiewicza 8, 10, 15, 19

   Wtorek (23 stycznia)
   ul. Mickiewicza 12, 17
   ul. Kopernika 6

   Środa (24 stycznia)
   ul. Kopernika 2, 3 i 4.

   Czwartek (25 stycznia)
   ul. Kraszewskiego 7A, 7B
   ul. Literatów 6, 10

   Piątek (26 stycznia)
   ul. Literatów 8, 12

   Sobota (27 stycznia)
   ul. Gąsiorowskiego – domy (od godz. 10:00)
   ul. Mickiewicza i Sienkiewicza – domy (od godz. 10:00)

   Poniedziałek (29 stycznia)
   ul. Literatów 14, 14A, 16, 18 oraz Literatów – domy

   Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się będzie o godz. 16:30, zaś w soboty o godz. 10:00. Będziemy starać się kończyć odwiedziny ok. godz. 20:30.

   Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do zakrystii po kartki informujące mieszkańców o kolędzie.
  9. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po mszy św. porannej, natomiast popołudniu tylko w piątek. W celu załatwienia formalności związanych z pogrzebem można umawiać się z kapłanem telefonicznie.
  10. Spowiedź na kwadrans przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  11. Zapraszamy serdecznie do udziału w Koncercie Bożonarodzeniowym w niedzielę 28 stycznia o godz. 17:30. Wystąpią:
   Natalia i Apolonia Dul (śpiew)
   Tomasz Kirszling (trąbka)
   Dariusz Janus (werbel, gitara)
   Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie organowym.
  12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
  13. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
  14. Po Mszy św. usłyszymy Marsz brytyjskiego muzyka Caleba Simper, w wykonaniu naszego Pana Organisty. Simper (1856-1942) był samoukiem w dziedzinie muzyki. Komponował głównie muzykę sakralną i kultową na chór i organy.
  15. Ostatnio pożegnaliśmy z naszej parafii:
   Henryka Stanisława Rawskiego – zmarł w wieku 81 lat.
   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
  16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.  II. Niedziela zwykła, 14 stycznia 2024 r.
  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś o godz. 17:00 w salce parafialnej.
  3. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
  4. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
  6. Kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą.
   Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

   Poniedziałek, 15 stycznia
   ul. Wilanowska 18, 18A i 114

   Wtorek, 16 stycznia
   ul. Wilanowska 17, 20;
   ul. ks. Piotra Skargi

   Środa, 17 stycznia
   ul. Matejki i Marysieńki

   Czwartek, 18 stycznia
   ul. Królowej Bony i Dąbrówki

   Piątek, 19 stycznia
   ul. Jadwigi, Mieszka I i Chrobrego

   Sobota, 20 stycznia
   ul. Piłsudskiego – domy (od godz. 10:00)

   Poniedziałek, 22 stycznia
   ul. Mickiewicza 8, 10, 15, 19

   Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się będzie o godz. 16:30, zaś w soboty o godz. 10:00. Będziemy starać się kończyć odwiedziny ok. godz. 20:30.

   Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do zakrystii po kartki informujące mieszkańców o kolędzie.
  7. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po mszy św. porannej, natomiast popołudniu tylko w piątek. W celu załatwienia formalności związanych z pogrzebem można umawiać się z kapłanem telefonicznie.
  8. Spowiedź na kwadrans przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  9. Zapraszamy serdecznie do udziału w Koncercie Bożonarodzeniowym w niedzielę 28 stycznia o godz. 17:30. Wystąpią:
   Natalia i Apolonia Dul (śpiew)
   Tomasz Kirszling (trąbka)
   Dariusz Janus (werbel, gitara)
   Utwory zostaną wykonane przy akompaniamencie organowym.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
  11. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
  12. Po Mszy św. usłyszymy Preludium chorałowe Mariana Sawy nt. kolędy Pójdźmy wszyscy do stajenki w wykonaniu naszego Pana Organisty.
  13. Ostatnio pożegnaliśmy z naszej parafii:
   Grzegorza Jana Figurskiego
   Jadwigę Pieńkos,
   Mariannę Żyłka
   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
  14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ.  Niedziela Chrztu Pańskiego,
  7 stycznia 2024 r.
  1. Dziś I. Niedziela miesiąca. Mszy św. o godz. 13:00 towarzyszy śpiew chorału gregoriańskiego. Niedziela Chrztu Pańskiego otwiera w liturgii okres zwykły. Jak zwykle w I. Niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa.
  2. Koncert Bożonarodzeniowy Scholi parafialnej Anielskie nuty i Zespołu Boża Radość odbędzie się dziś o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Wtorek 18:30 – Koronka do Bożego miłosierdzia.
  4. Środa 18:30 – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Czwartek – po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
  6. Piątek 18:30 – modlitwa wypominkami za zmarłych.
  7. Kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską, tradycyjnie zwaną kolędą.
   Plan kolędy na najbliższy czas jest następujący:

   Poniedziałek, 8 stycznia
   ul. Wilanowska 5, 7, 10 i 13.

   Wtorek, 9 stycznia
   ul. Wilanowska 3, 6, 6A i 16.

   Środa, 10 stycznia
   ul. Wilanowska 8, 12, 14 i 14A.

   Czwartek, 11 stycznia
   ul. Wilanowska 9 i 15.

   Piątek, 12 stycznia
   ul. Wilanowska 4 i 4A.

   Poniedziałek, 15 stycznia
   ul. Wilanowska 18, 18A i 114

   Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się będzie o godz. 16:30, zaś w soboty o godz. 10:00. Będziemy starać się kończyć odwiedziny ok. godz. 20:30.

   Bardzo dziękujemy za dotychczasowe, życzliwe spotkania podczas kolędy, za wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do zakrystii po kartki informujące mieszkańców o kolędzie.
  8. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po mszy św. porannej, natomiast popołudniu tylko w piątek. W celu załatwienia formalności związanych z pogrzebem można umawiać się z kapłanem telefonicznie.
  9. Spowiedź na kwadrans przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  10. Spotkanie Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce parafialnej.
  11. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto parafialne, czy osobiście.
  12. Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, którzy w najbliższym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusz sakramentu małżeństwa składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy, polecając Ich opiece Matki Bożej Wniebowziętej.
  13. Po Mszy św. usłyszymy utwór O Holy Night w wykonaniu Pani Natalii Dul.
  14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień, dostępne TUTAJ..