Nagłówek

START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Przewodnik
po czyśćcu


CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia archiwalne – 2018 r.

Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 30 grudnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Jutro, jako patrona dnia, czcić będziemy św. Sylwestra, zakończymy też. bieżący rok Mszą świętą o godz. 18:30 i nabożeństwem po Mszy świętej.
 3. Nowy rok przywitamy we wtorek, 1 stycznia, Mszami świętymi wg porządku niedzielnego. W tym dniu przypada uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Polecać się będziemy Matce Bożej i prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku 2019. Jest to też dzień modlitwy o pokój na Ziemi.
 4. W tym tygodniu przypadają: I. czwartek miesiąca – godzina święta o 18:00; w I. piątek odwiedzimy zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku, wraz z posługą sakramentalną; w I. sobotę zapraszamy na nabożeństwo o goz. 17:45, które poprowadzi koło żywego różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek na spotkanie do sali katechetycznej, jedną grupę na godz. 16:00, drugą na 19:30.
 6. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Będziemy modlić się za misjonarzy. Ofiaramy składanymi na tacę wesprzemy misjonarzy z najuboższych krajów świata. Na godz. 16:30 zapraszamy do naszej świątyni na koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu „Boża Radość” i scholi „Anielskie Nutki”. Będzie też okazja do podzielenia opłatkiem.
 7. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 18:30, odbędzie się, w sali katechetycznej, spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup religijnych naszej Parafii. Przy tej okazji, koła różańcowe wymienią tajemnice.
 8. Peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki, odbędzie się w naszym Konstancinie, od 5 do 8 stycznia, w Parafii Klarysew, w kaplicach CKR, STOCERze, PAN w Skolimowie.
 9. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę, pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, poświęcić mieszkanie i wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać z domownikami. O ile to możliwe przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i obok dwie świece, kropidło i wodę święconą. Wodę możemy otrzymać od siostry Zakrystianki a kropidło nabyć w kancelarii. Staropolskim zwyczajem, o ile to możliwe, powitajmy kapłana w drzwiach naszego domu. Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16:00 i kończyć w granicach 20:00; w soboty od 12:00 do 17:00.

  W tym tygodniu pragniemy odwiedzić mieszkańców przy następujących ulicach:
  • 31 grudnia, 1 stycznia (poniedziałek, wtorek): kolędy nie będzie;
  • 2 stycznia (środa): ul. Literatów 6, 8;
  • 3 stycznia (czwartek): ul. Wilanowskiej 3, 5;
  • 4 stycznia (piątek): kolędy nie będzie;
  • 5 stycznia (sobota): ul. Matejki, Poprzecznej, Mickiewicza (domy od ul. Matejki do Literatów), Zakopane, Literatów (od ul. Mickiewicza w stronę Obór).
  Ofiary składane przy okazji kolędy – na miarę możliwości rodziny, będą przeznaczone na dalsze spłacanie długu remontu Domu Katechetycznego oraz odnowienie naszego ogrodzenia.


IV. Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.
 1. Jutro, Wigilią Bożego Narodzenia, rozpoczynamy Święta. Nastrój Bożego Narodzenia, potrwa zgodnie z polską tradycją, do Uroczystości Ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni – 2 lutego 2018 r.
 2. Zgodnie z polską tradycją, zachowajmy jutro nastrój wigilijno-postny. Na Pasterkę zapraszamy na godz. 24:00. Kolejne Msze święte w Boże Narodzenie od godz. 8:30, wg porządku niedzielnego (nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00 i nabożeństwa o godz. 17:45). W drugi dzień Świąt Msze święte wg porządku niedzielnego, bez nabożeństwa o godz. 17:45. Nie będzie spowiedzi w dniu Bożego Narodzenia i w drugi dzień Świąt.
 3. Msze święte w okresie kolędowym, tj. od Świąt do Środy Popielcowej, odprawiane będą o godz. 7:00 i 18:30, nie będzie Mszy świętej o godz. 17:30. Spowiadamy w dni powszednie przed Mszami świętymi. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.


III. Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kolejne rekolekcje w naszym życiu. Potrzeba w nas uszlachetnienia naszego życia. Postarajmy się sami uczestniczyć w rekolekcjach i zachęćmy innych. Módlmy się też o dobre owoce rekolekcji. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Pod chórem, można nabyć poświęcone opłatki, kalendarze, książeczki religijne i inne podarki pod choinkę. Ofiary składane przy nabywaniu, przeznaczone są na paczki dla najuboższych rodzin naszej Parafii.
 4. Dzisiaj, przy naszym konstancińskim ratuszu odbędzie się festyn Bożonarodzeniowy połączony z dzieleniem się opłatkiem. Początek o godz. 14:15.
 5. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy rozwój misji i rekolekcje.
 6. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na Nowennę do Dzieciątka Jezus, która rozpoczyna się dzisiaj o godz. 19:40 w kaplcy przy ul. Sanatoryjnej 4.


II. Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie. Ofiary składane na tacę przeznaczone na pomoc tamtejszemu, zwłaszcza prześladowanemu, Kościołowi.
 3. Pod chórem, można nabyć poświęcone opłatki, kalendarze, książeczki religijne i inne podarki pod choinkę.
 4. Przypominamy, iż Msze święte roratnie, ku czci Matki Bożej, odprawiane są w dni powszednie, codziennie o godz. 7:00. W poniedziałek i piątek również o godz. 17:30, dla dzieci i tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć rano.
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższy wtorek i czwartek (w grupach) na spotkanie do sali katechetycznej o godz. 18:00.
 6. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-18 grudnia, tj. od przyszłej niedzieli, do wtorku włącznie. Szczegółowy program dostępny TUTAJ.


I. Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.
 1. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Adwent przypomina nam Stary Testament, kiedy to naród wybrany oczekiwał przyjścia Mesjasza, który przyszedł, jest z nami i oczekujemy Jego przyjścia w chwale na końcu świata. Niech ten czas adwentu będzie czasem refleksji religijnej i czasem pogłębienia naszej wiary.
 2. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 16-18 grudnia, tj. od III. niedzieli adwentu do wtorku włącznie.
 3. Msze święte roratnie, ku czci Matki Bożej, odprawiane będą w dni powszednie, codziennie o godz. 7:00. W poniedziałek i piątek również o godz. 17:30, dla dzieci i tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć rano.
 4. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 5. Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań dla małżeństw i rodziców – „Bądź bliżej Mnie”. Spotkania dedykowane małżeństwom i rodzicom w naszej parafii będą organizowane przez małżeństwa i rodziców naszej parafii.

  Kolejne spotkanie dzisiaj, po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.30, w salce katechetycznej.
 6. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 7. Rycerstwo św. Michała Archanioła, zaprasza na jutro, na godz. 18:00 na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 18:00; pierwszy piątek miesiąca – odwiedzimy, w ich domach, zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną. Spowiadać będziemy przed Mszami świętymi, dokąd będą chętni.
 9. Na czwartek zapraszamy Akcję Katolicką na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej.
 10. W piątek zapraszamy Zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej.
 11. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek na spotkanie do sali katechetycznej, jedną grupę na godz. 16:00, drugą na 19:30.
 12. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Na godz. 12:00 zapraszamy do świątyni na tzw. Godzinę Łaski.
 13. Uroczystość Matki Bożej Niepokalanej rozpoczniemy Godzinkami ku czci Matki Bożej, a zakończymy Apelem Jasnogórskim po ostatniej Mszy świętej. Ofiary składane na tacę w tym dniu, przeznaczone będą na dekorację świątyni.
 14. W sobotę, podczas Mszy świętej o godz. 18:30, dzieci pierwszokomunijne, otrzymają poświęcone medaliki, a po Mszy świętej zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie do kaplicy katechetycznej.
 15. Wymiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00.
 16. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Bernadetty, za poprowadzenie w dniu wczorajszym nabożeństwa pierwszosobotniego. O poprowadzenie styczniowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 17. Siostra Euzebia, nasza zakrystianka, serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które odpowiedziały na jej apel o pomoc w porządkowaniu kościoła.
 18. Pod chórem, można nabyć poświęcone opłatki, kalendarze, książeczki religijne i inne podarki pod choinkę.


XXXIV. Niedziela zwykła – 25 listopada 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na Nieszpory Niedzielne.
 2. Dzisiejsza niedziela, to niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalna uroczystość Akcji Katolickiej, a zarazem jest to ostatnia niedziela kończąca Rok Liturgiczny Kościoła. Za dwa tygodnie rozpoczniemy nowy, pierwszą niedzielą adwentu.
 3. Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 18:30 i po Mszy świętej, wystąpi w naszej Parafii, Chór Kameralny z pieśniami religijno-patriotycznymi. Serdecznie zapraszamy.
 4. Siostry Karmelitanki, zapraszają dzisiaj, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. W najbliższy czwartek, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, wraz z rodzicami, na Mszę świętą na godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej.
 6. W sobotę, o godz. 16:45, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Bernadetty.
 7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć pod chórem, poświęcone opłatki, kalendarze, książeczki religijne i inne podarki pod choinkę.
 8. W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 9. W najbliższą sobotę, odbędzie się pielgrzymka kapłanów z naszej diecezji do Świątyni Opatrzności Bożej, w godz. 10:00-14:00.
 10. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, zaprasza wszystkich chętnych na wykłady otwarte z cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Kolejny wykład pt. „Czy możliwe są cuda w XXI wieku?” dotyczyć będzie katolickiej wizji choroby i uzdrowienia, działań grup charyzmatycznych i mszy o uzdrowienie. Wykład wygłoszą: Ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW) oraz Ks. prof. Krzysztof Guzowski (KUL).

  Wykład odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godzinie 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Spotkanie poprowadzą Ks. Prof. Krzysztof Pawlina i s. dr Judyta Pudełko. Wstęp wolny.
 11. Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań dla małżeństw i rodziców – „Bądź bliżej Mnie”. Spotkania dedykowane małżeństwom i rodzicom w naszej parafii będą organizowane przez małżeństwa i rodziców naszej parafii. Babcie i dziadków, którzy też są rodzicami również zapraszamy.

  Pierwsze spotkanie, dn. 29 listopada, czwartek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00-19.15 w salce katechetycznej, pt. „Bliżej siebie poprzez dialog z Bogiem”, poprowadzą Sylwia i Tomasz Kwiręgowie;
 12. Siostra Euzebia, nasza zakrystianka, bardzo prosi o pomoc w przedświątecznym porządkowaniu naszego kościoła, chodzi o jednorazową akcję bardziej dokładnego sprzątania kościoła, z okazji Świąt. Praca potrwa około godziny. Siostra zaprasza w najbliższą sobotę, na godz. 9:00, mężczyzn i kobiety.
 13. Dziękujemy Parafianom i Gościom za wszelką pomoc i ofiarność.


XXXIII. Niedziela zwykła – 18 listopada 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiaj obchodzony jest II. Światowy Dzień Ubogich, jako zachęta do czynienia dobra.
 3. 5 lat temu, w dniach 22-24 listopada 2013 r. przeżywaliśmy nawiedzenie św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano, we Włoszech, w Jego figurze. W tych dniach, pragniemy i w tym roku, w czwartek, piątek i sobotę, poprzez modlitwy, szczególnie polecać się pod opiekę św. Michała Archanioła.
 4. Najbliższa niedziela to niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalna uroczystość Akcji Katolickiej, a zarazem jest to ostatnia niedziela kończąca Rok Liturgiczny Kościoła. Za dwa tygodnie rozpoczniemy nowy, pierwszą niedzielą adwentu.
 5. Nasze Siostry zakrystianki, Klemencja i Euzebia obchodzą swoje imieniny. W ich intencji, zostanie odprawiona Msza święta, w najbliższą niedzielę o godz. 11:30.
 6. W najbliższą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 18:30 i po Mszy świętej, wystąpi w naszej Parafii, Chór Kameralny z pieśniami religijno-patriotycznymi. Serdecznie zapraszamy.
 7. Siostry Karmelitanki, zapraszają w najbliższą niedzielę, 25 listopada, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 8. Zachęcamy do zapoznania się z orędziem Papieża Franciszka na II. Światowy Dzień Ubogich.


XXXII. Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo.
 2. Przypominamy, iż z okazji 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny, burmistrz wraz z radą miejską, zapraszają na Mszę świętą w naszej świątyni, o godz. 17:00.
 3. Zachęcamy do zapalenia świec w naszych domach i ustawienia ich w oknach, o godz. 19:18, która jest symboliczną godziną odzyskania w 1918 r. niepodległości. Odmówmy modlitwę dziękczynną z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w odrodzonej Ojczyźnie.
 4. We wtorek, 13 listopada br., w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbędzie się Modlitwa Bez Granic w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana i powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19.00.
 5. Grupę „czwartkową” młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie 8 listopada, na godz. 18:00, zaś grupę „wtorkową” 13 listopada, również na godz. 18:00, do sali katechetycznej.


XXXI. Niedziela zwykła – 4 listopada 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Wypominki roczne, można zgłaszać w Zakrystii, a w ciągu tygodnia po Mszach świętych lub w kancelarii.
 3. Jutro zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich o godz. 18:00.
 4. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy św. w sali katechetycznej.
 5. Grupę „czwartkową” młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie 8 listopada, na godz. 18:00, zaś grupę „wtorkową” 13 listopada, również na godz. 18:00, do sali katechetycznej.
 6. Z okazji 100-lecia niepodległości naszej Ojczyzny, w najbliższą niedzielę, 11 listopada, burmistrz wraz z radą miejską, zapraszają na Mszę świętą w naszej świątyni, o godz. 17:00.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych, w związku z dodatkową Mszą świętą, odbędzie się w sposób prywatny.
 8. Również 11 listopada, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. O godz. 17.00 rozpocznie się okolicznościowy koncert. Wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach i zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
 9. Prezydent Andrzej Duda 11 listopada zapali Świecę Niepodległości podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej. Świeca Niepodległości, która znajduje się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 11 listopada zapłonie po raz trzeci w historii wolnej Polski. Została ona ofiarowana Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 roku z poleceniem, by zapalono ją, kiedy Polska odzyska wolność.

  Po raz pierwszy stało się to w 1920 roku. Świecę, którą z Watykanu przywieźli kard. Edmund Dalbor i arcybiskup metropolita warszawskim kard. Aleksander Kakowski, zapalił marszałek Sejmu Ustawodawczego Wojciech Trąmpczyński.

  Świeca zapłonęła ponownie po blisko 100 latach – 3 czerwca 2018 r. w XI Święto Dziękczynienia. Podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej zapalił ją prezydent RP Andrzej Duda w obecności marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka i metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

  Powtórnie zapalenie Świecy Niepodległości przez Prezydenta RP odbędzie się 11 listopada podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.
 10. Zachęcamy do zapalenia świec w naszych domach i ustawienia ich w oknach, o godz. 19:18, która jest symboliczną godziną odzyskania w 1918 r. niepodległości. Odmówmy modlitwę dziękczynną z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w odrodzonej Ojczyźnie.
 11. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej za poprowadzenia nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, po poprowadzenie grudniowego prosimy Koło pw. św. Bernadetty.
 12. Zachęcamy do zapoznania się z listem pasterskim Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


XXX. Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość poświęcenia i konsekracji naszego kościoła, który poświęcony był 12 maja 1913 r., a konsekrowany 25 października 1998 r.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 3. Wypominki jednorazowe i roczne, można zgłaszać przy stoliku, przed wejściem do kościoła lub z zakrystii, a w ciągu tygodnia po Mszach świętych lub w kancelarii.
 4. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. O godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo żałobne za zmarłych poleconych w wypominkach, a zaraz po wypominkach, zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.
 5. W piątek Dzień Zaduszny, Msze święte odprawiane będę o godz. 7:00, 9:00, 17:30 i 18:30. Przed Mszami św. o godz. 9:00 i 18:30 odprawione będę nabożeństwa żałobne połączone z wypominkami.
 6. W uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej, a pobyt na cmentarzu nie zwalnia nas z tego obowiązku. Odwiedzając cmentarze, pamiętajmy, iż jest to miejsce święte, znajdują się tam groby naszych bliskich i drogich nam osób. Zachowajmy nastrój modlitewny i ciszę. Chwalebną jest też postawa pamięci o ludziach zasłużonych i zapomnianych. Sprzątnięcie ich grobu, zapalenie lampki to piękne uczynki miłosierdzia, które możemy ofiarować i za naszych zmarłych. Pamiętajmy też o grobach naszych kapłanów, w Skolimowie, znajdujących się przy kaplicy cmentarnej.
 7. Od dnia Zadusznego do 8 listopada włącznie, możemy uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami), który możemy ofiarować za zmarłych.
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz. 16:45, które poprowadzi Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Wniebowziętej.
 9. Jak w każdą, ostatnią niedzielę miesiąca, dziękujemy za wsparcie materialne Parafii, za każdą ofiarę składaną na tacę, w zakrystii lub w kancelarii oraz przekazane na konto bankowe.
 10. Dziś obchodzony jest X. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pakistan”. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę, wspieramy braci w potrzebie. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zapraszamy dzieci i rodziców na Bal Wszystkich Świętych, 31 października, od godz. 18:00 do 20:00. Bal odbędzie się w szkole przy ul. Żeromskiego. Prosimy o przebranie się za Patronów i Świętych. Chętnych rodziców, do pomocy w organizacji balu, prosimy o zgłaszanie się do Pani Agaty, katechetki.


XXIX. Niedziela zwykła – 21 października 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy misje w najuboższych krajach świata.
 3. W czwartek, na Mszę świętą o godz. 18:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I. Komunii świętej, wraz z rodzicami, a po Mszy świętej na spotkanie w kościele.
 4. Siostry Karmelitanki, zapraszają w najbliższy czwartek, 25 października, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4. Mszę świętą poprzedzi o godz. 19:00 Różaniec misyjny, który poprowadzi ks. dr Maciej Będziński – sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.
 5. Wypominki na rok 2019 możemy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Roczne obejmują wszystkie niedziele roku, tzw. jednorazowe, odczytywane są podczas nabożeństw żałobnych, 1 i 2 listopada. Pamiętajmy o grobach i duszach zmarłychi oddajmyim należny szacunek.
 6. Trwa Synod Biskupów poświęcony młodzieży, nadal prosimy o modlitwę w intencji Synodu i młodzieży.


XXVII. Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo różańcowe.
 2. W sobotę, 13 października, zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 18:30 Msza święta, a po Mszy procesja ze świecami i modlitwą różańcową. Nie będzie nabożeństwa o godz. 18:00.
 3. Organizowany jest rajd rowerowy, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zapraszamy całe rodziny, w najbliższą sobotę, start o godz. 8:00 przy naszym kościele.
 4. W najbliższą niedzielę, przypada XVIII. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji, w bazylice Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście, o godz. 9.00, Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski odprawi Mszę Święta, transmitowaną przez Polskie Radio.

  Natomiast Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, transmitowany w TVP 1, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w niedzielę, 14 października br. o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej informacji znajduje się na stronie Fundacji: www.dzielo.pl.

  Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  W naszej Parafii będziemy gościć dwie stypendystki podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 11:30, które pragną podziękować za wsparcie stypendialne.
 5. We wtorek, 16 października br. w 40. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego Jana Pawła II Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na spotkanie z poezją św. Jana Pawła II i muzyką Marcina Stycznia. Wydarzenie, zorganizowane w ramach cyklu Duchowość dla Warszawy, rozpocznie się o godz. 19.00, w auli Biblioteki Rolniczej, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Mszę świętą za nauczycieli i wychowawców, odprawimy o godz. 11:30.
 7. Również w przyszłą niedzielę, w Parafii Klarysew, będzie można oddać krew, od godz. 10:00 do 13:00.
 8. W dniach 3-28 października w Rzymie obraduje XV. Zgromadzenie ogólne synodu biskupów w Rzymie pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Ojciec święty prosi o modlitwę w intencji synodu.
 9. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. św. Józefa, za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie listopadowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej.


XXVI. Niedziela zwykła – 30 września 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo Maryjne.
 2. Jutro rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie odprawiane będą o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:45. Rozważania będą prowadzone przez dzieci (w poniedziałk i piątki), Akcję Katolicką (we wtorki), Rycerstwo św. Michała Archanioła (w środy), Zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości (w czwartki), Koła Różańcowe i Kościół Domowy (soboty i niedziele). Zapraszamy wszystkich wiernych do modlitwy różańcowej.
 3. Jutro zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, na nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00, podczas którego poświęcimy dzieciom różańce, a po nabożeństwie odbędzie się spotkanie w sali katechetycznej.
 4. Rodziców młodzieży przygotowującej się w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19:30 do sali katechetycznej, a kandydatów w piątek na godz. 19:30.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy zgłoszonych chorych, z posługą sakramentalną. W pierszą sobotę miesiąca rozważania i nabożeństwo pierwszosobotnie, poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa. Rozważanie będzie podczas Mszy świętej o godz. 17:30, a o godz. 18:00 różaniec.
 6. W czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, na spotknie po ostatniej Mszy świętej.
 7. W najbliższą niedzielę, 6 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbędzie się „Spotkanie Młodych”. Do udziału zaprasza się młodzież i wszystkich ludzi, którzy szukają odpowiedzi o sens życia, swoje miejsce w świecie, jaki jest Pan Bóg. Szczegóły na stronie internetowej www.stadionmlodych.pl. Siostra Petronela, nasza katechetka, organizuje wyjazd dla młodzieży i udziela bliższych informacji.
 8. Ojcowie Dominikanie, jak co roku, zapraszają na Dzień Modlitwy Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Służewie w sobotę, 6 października br. W programie m.in. modlitwa różańcowa dzieci, rodziców, wiernych, warsztaty biblijne, konferencja, wszystko to, co ma przybliżyć młodemu człowiekowi modlitwę różańcową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy o 21:30.
 9. Msze święte gregoriańskie i poszczególnych grup religijnych na rok 2019, prosimy zgłaszać w tym tygodniu.
 10. Rycerstwu św. Michała Archanioła dziękujemy za poprowadzenie nabożeństwa ku czci św. Michała Archanioła, Archaniołów i Aniołów.
 11. Nowożeńcom dnia wczorajszego, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.


XXV. Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. Trwa nowenna ku czci św. Michała Archanioła, o godz. 6:25 śpiewane są Godzinki ku czci Świętego, Msza święta o godz. 7:00 i po Mszy świętej modlitwy nowennowe. Zapraszamy w najbliższą sobotę na uroczystość św. Michała Archanioła, Gabriela i Rafała. Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Ofiarami składanymi na tacę wesprzemy rodziny w trudniej sytuacji materialnej.
 3. W najbliższy wtorek zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Zbiórka chętnych odbędzie się o godz. 16:30 w domu katechetycznym. Natomiast ministrantów zapraszamy na zbiórkę w piątek o godz. 19:30.
 4. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na comiesięczną Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4, w najbliższy wtorek na godz. 19:30.
 5. Nowożeńcom dnia wczorajszego, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.


XXIV. Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.
 1. Dzisiejsza niedziela poświęcona jest czci św. Michała Archanioła. W 2013 r. w 100-lecie naszej Parafii, przeżywaliśmy uroczyste nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z groty objawień w Gargano we Włoszech. Uroczystym Aktem zawierzyliśmy Parafię oraz nasze rodziny i nas samych św. Michałowi Archaniołowi i nadal trwamy w modlitwie do św. Archanioła.

  Od czwartku rozpoczniemy nowennę ku czci św. Michała Archanioła. O godz. 6:25 odśpiewane będą godzinki, następnie Msza święta i po Mszy świętej będą odmawiane modlitwy nowennowe, a samą uroczystość przeżyjemy 29 września. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj w Parku Zdrojowym, Siostry od Aniołów organizują kolejny Festyn Anielski. Szczegóły na stronie Sióstr.
 3. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 (młodzież i dorośli).
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę, na Jasnej Górze w Częstochowie, pod hasłem „Rodzina Bogiem silna, jest mocą swojego Narodu” odbędzie się XXXIV. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Zapraszają organizatorzy.
 5. Dzisiaj przypada 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, pod hasłem „Prawda Was wyzwoli”. Obejmijmy modlitwą wszystkich pracujących w środkach masowego przekazu.
 6. W najbliższą sobotę, odbędzie się zebranie Parafialnych Zespołów Caritas. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 10:00 w Kościele Seminaryjnym w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu.


XXIII. Niedziela zwykła – 9 września 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych w kaplicy katechetycznej; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym, zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 3. W czwartek, 13 września, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30, ku czci Matki Bożej Fatimskiej oraz procesję fatimską po Mszy świętej. Jak zawsze przyjdźmy ze świecami i lampionami.
 4. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie prowadzi rekrutację na kierunki studiów: Teologia, Katechetyka, Studium Małżeństwa i Rodziny i inne. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat.
 5. W ubiegłą środę rozpoczął się kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym. Nauki odbywają się w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, w środy o godz. 20:00. Można jeszcze dołączyć.
 6. W dniach 9-15 września obchodzimy VIII. Tydzień Wychowania, ogłoszony przez Konferencję Episkopatu Polski pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”.
 7. W najbliższą niedzielę poświęcimy tornistry najmłodszym, podczas Mszy świętej o godz. 11:30.
 8. Również najbliższa niedziela, będzie poświęcona przygotowaniom do uroczystości św. Michała, która przypada 29 września. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Nowennę przed uroczystścią rozpoczniemy 20 września.
 9. W piątek, 14 września, w parafii Skolimów będzie odprawiona Msza święta o godz. 18:00 w intencji rodzin, a następnie o godz. 19:00, w pensjonacie „Stańczyk” przy ul. Chylickiej 79, odbędzie się spotkanie z dr. Michałem Krajskim, filozofem oraz z jego ojcem, dr. Stanisławem Krajskim, historykiem i nauczycielem akademickim, pt. „Wojna o rodzinę”.
 10. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej zaprasza młodzież, osoby dorosłe i całe rodziny do wzięcia udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce rowerowej w dniu 15 września.


XXII. Niedziela zwykła – 2 września 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro początek nowego roku szkolnego. W naszej Parafii, Msze święte dla dzieci i młodzieży, z okazji rozpoczynającego się nowego roku, odprawiane będą we wtorek, 4 września, o godz. 9:00, 11:00 i 12:00 za młodzież gimnazjalną. Młodzież ze szkół średnich zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku.
 3. Jutro, o godz. 18:00, zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 4. W najbliższą środę odbędzie się kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym. Nauki odbywać się będą w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie, w środy o godz. 20:00.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, godzinę świątą rozpoczniemy o 18:00, a po Mszy świętej o godz. 18:30, zapraszamy Akcję Katolicką, na spotkanie w sali katechetycznej; pierwszy piątek miesiąca, odwiedzimy, w ich domach, zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, z posługą sakramentalną. Spowiadamy przed Mszami świętymi, dokąd będą chętni.
 6. Dziewczynki i chłopców, ładnie śpiewających oraz scholę, zapraszamy na spotkanie o godz. 11:00, w sobotę, w szkole przy ul. Żeromskiego.
 7. W sobotę przypada święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (młodzież i dorosłych). Święto zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę, zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 9. Wymiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00.
 10. Dziękujemy zespołowi Caritas i Bractwu Trzeźwości za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie październikowego prosimy Koło Żywego Różańca pw. św. Józefa.
 11. Nowożeńcom dnia wczorajszego, dziękujemy za kwiaty ozdabiające nasze ołtarze.
 12. Dziś na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się dorzynki. My również dziękujemy Panu Bogu za plony ziemi.
 13. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie prowadzi rekrutację na kierunki studiów: Teologia, Katechetyka, Studium Małżeństwa i Rodziny i inne. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat.


XXI. Niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, dziękując za opiekę Matki Bożej, ponawiając, przed błogosławieństwem nasz Akt Osobistego Oddania Maryi.
 3. W miniony czwartek, s. Augustyna rozpoczęła posługę w naszej Parafii, a we wtorek przypada dzień jej Patrona, św. Augustyna. Życzymy Siostrze wszelkich potrzebnych łask na czas posługiwania w naszej Parafii i polecamy Siostrę serdecznej pamięci i modlitwom naszych Parafian.
 4. W tym tygodniu przypada I. sobota miesiąca. Ze względu na Msze święte ślubne, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, odbędzie się o godz. 18:00. Poprowadzi je zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości.
 5. W sobotę, 1 września, mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Za poległych i pomordowanych w czasie wojny, modlić się będziemy podczas Mszy świętej o godz. 17:30.
 6. Także w sobotę, 1 września br. nastąpi poświęcenie i otwarcie kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, wchodzącej w skład Centrum Modlitwy o Pokój, powstającego w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00. W programie m.in. Oratorium o Matce Bożej, konferencja, różaniec i modlitwa zawierzenia. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas będzie zostanie poświęcona kaplica. O godz. 14.00 kaplica zostanie otwarta dla wszystkich wiernych i rozpocznie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Przypominamy, iż od 1 września, Msze święte w naszej świątyni, odprawiane będą, w dni powszednie, o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Spowiadamy przed Mszami świętymi. Jednocześnie pragniemy złożyć serdeczne Bóg zapłać Kołom Żywego Różańca i Parafianom, którzy w czasie wakacji wspólnie odmawiali różaniec przed wieczorną Mszą świętą.
 8. Dziękujemy p. Czmiel za ofiarowane kwiaty do dekoracji kościoła, jak również Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej za ofiary na kwiaty, które ozdabiają ołtarz Matki Bożej Jasnogórskiej.


XX. Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu 40-godzinnego nabożeństwa i uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Siostry Karmelitanki zapraszają na comiesięczną Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy, przy ul. Sanatoryjnej 4, w najbliższą sobotę na godz. 19:30.
 4. W najbliższy piątek, wszyscy zainteresowani sprawami samorządu, zaproszeni są na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia o godz. 18:00 w Pensjonacie „Stańczyk”, przy ul. Chylickiej 79.


XIX. Niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymianę tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 na kolejny, VII. dzień nowenny do Matki Bożej Wniebowziętej.
 2. Jutro rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo w naszej Parafii, które potrwa do Mszy świętej, zwanej Sumą, w dniu odpustowym tj. 15 sierpnia (środa). Codziennie po Mszy świętej o godz. 7:00 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie i adoracja do Mszy świętej wieczornej o godz. 18:30, a w dniu odpustowym, uroczystą Sumą i procesją po Mszy świętej, zakończymy adorację, a tym samym nabożeństwo. W te dni, Pan Jezus czeka na każdego z nas, postarajmy się, choć na chwilę, być razem z Nim.
 3. Z wtorku na środę, będzie w naszej świątyni całonocna adoracja, zorganizowana przez Rycerstwo św. Michała Archanioła, na którą serdecznie zapraszamy. O północy odprawiona będzie Msza święta.

  W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze święte odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Kazania podczas Mszy świętych, wygłosi Ks. dr Stanisław Staśko z Krakowa. Pomiędzy Mszami świętymi będzie adoracja.

  Również w dniu odpustowym, podczas Mszy św., wystąpi zespół „Clasic Angelicus”, który da swój koncert przed Mszą świętą wieczorną i po niej. Wystąpią pp. Natalia i Aleksander Jurkowscy.
 4. Na procesję o godz. 13:00 zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę dorosłych, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Dziewczynki, które chciałyby wziąć udział w procesji jako bielanki, niech zgłoszą się do Pani Katechetki.
 5. Wszyscy, którzy przyjmą Komunię świętą w dniu odpustowym, będą mogli uzyskać odpust zupełny; warunkami są też: omówienie wyznania wiary, modlitwy Pańskiej i modlitwa w intencjach Ojca świętego. Spowiadamy przed Mszami świętymi, dokąd będą chętni.
 6. Święto Matki Bożej Wniebowziętej, nazywane jest też świętem Matki Bożej Zielnej, stąd po każdej Mszy świętej poświęcimy bukiety i wianki z kwiatów, zbóż, ziół jako wyraz wdzięczności Bogu za dary nieba i piękno świata.
 7. Ofiarami składanymi na tacę, wspieramy dzieła naszej Parafii.
 8. Pragniemy podziękować Pani Barbarze Chmielewskiej za przygotowanie programu naszych uroczystości i Pani Zenobii Tuszyńskiej wraz z Dyrekcją Domu Kultury oraz władzami naszego miasta, za sponsorowanie występu Zespołu „Clasic Angelicus”, Bóg zapłać!
 9. Jutro zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:30. Modlitwy nowennowe i różaniec, będą odmówione podczas procesji. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 10. Po Sumie, w dniu odpustowym, podziękujemy S. Agnes, naszej organistce, S. Klemencji, naszej zakrystiance i S. Awelinie, katechetce, za pracę w naszej Parafii. Władze zakonne powołały Siostry do zajęć w innych parafiach, a do naszej mianowały S. Petronię, S. Euzebiuszę i S. Augustynę.


XVIII. Niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00 i 18:30. Będzie to również pierwszy dzień nowenny przed uroczystością odpustową w naszej Parafii. Na nowennę zapraszamy na godz. 17:45 do 14 sierpnia włącznie. Modlitwy pierwszego dnia nowenny zostaną połączone z nabożeństwem do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. Dziękujemy Rycerstwu św. Michała Archanioła za poprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie wrześniowego prosimy Zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości.
 4. W związku z doroczną procesją podczas Sumy w dniu odpustowym, prosimy o włączenie się bielanek, ministrantów, asysty osób dorosłych. Pani Katechetka zaprasza w przyszłą niedzielę, na spotkanie dla dziewczynek pragnących wziąć udział w procesji. Spotkanie odbędzie się po Mszy świętej o godz. 11:30 w kościele.
 5. W najbliższy czwartek, w Pensjonacie Stańczyk, przy ul. Chylickiej 79, o godz. 19:15, odbędzie się spotkanie z Markiem Jurkiem, aktualnie Posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Temat spotkania: „Konwencja o prawach rodziny”. Spotkanie poprzedzi Msza święta o godz. 18:00, w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie. Zapraszają organizatorzy.
 6. Dziękujemy p. Czmiel za kwiaty ofiarowane do dekoracji kościoła.


XVII. Niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nieszpory niedzielne.
 2. W środę przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Powstańcach. W świątyni będziemy się za nich modlić szczególnie podczas Mszy świętej nowennowej o godz. 18:30.
 3. We czwartek, we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, będziemy mogli uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu przypadają:

  I. Czwartek miesiąca, zapraszamy na „Godzinę świętą” o 18:00. O godz. 18:30 na Mszę świętą i na spotkanie po Mszy świętej zapraszamy Akcję Katolicką, Zespół Caritas, Bractwo Trzeźwości i przedstawicieli Rycerstwa św. Michała Archanioła i Kościoła Domowego. Spotkanie poświęcone będzie tematyce przygotowania uroczystości odpustowej i 40-godzinnego nabożeństwa;

  I. Piątek miesiąca – odwiedzimy zgłoszonych chorych i osoby w podeszłym wieku, w ich domach, z posługą sakramentalną. Spowiadać będziemy już przed Mszami świętymi o godz. 7:00 i 18:30.

  I. Sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, o godz. 17:45, które poprowadzi Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 5. Dzisiaj poświęcamy pojazdy mechaniczne tym, którzy nie mogli poświęcić w dniu św. Krzysztofa. Ofiary składane przy poświęceniu, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 6. Miesiąc sierpień to miesiąc trzeźwości, postarajmy się włączyć w tę akcję trzeźwości.
 7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie, przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście. Zachęcamy także do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa w Warszawie, na Kole.


XVI. Niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. W środę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców pojazdów mechanicznych i podróżujących. Za kierowców i podróżujących będziemy modlić się podczas Mszy świętych o godz. 7:00 i 18:30, a po Mszach poświęcimy pojazdy. Ci, którzy nie będą mogli poświęcić pojazdów w środę, będziemy chętnym poświęcali w najbliższą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych. Ofiary zbierane na tacę w środę i przy poświęcaniu pojazdów, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy z najbiedniejszych krajów świata.
 3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie, przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście. Zachęcamy także do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa w Warszawie, na Kole.
 4. Siostra Agnes, nasza organistka i Siostra Klemencja, zakrystianka, przebywają na zasłużonym urlopie. Prosimy o podtrzymywanie śpiewów.


XV. Niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Siostra Agnes, nasza organistka i Siostra Klemencja, zakrystianka, przebywają na zasłużonym urlopie. Prosimy o podtrzymywanie śpiewów.
 3. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie, przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście. Zachęcamy także do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa w Warszawie, na Kole.


XIV. Niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe. Wymiana tajemnic różańcowych prrywanie, przed lub po nabożeństwie.
 2. W piątek, 13 lipca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesję fatimską do figury św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Jak zawsze przyjdźmy ze świecami, lampionami, zniczami.
 3. Dziękujemy Kościołowi Domowemu za poprowadzenie nabożeństwo pierwszosobotniego w dniu wczorajszym, o poprowadzenie sierpniowego prosimy Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach wyruszających w sierpniu z Warszawy, zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie, przy kościele akademickim św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele św. Ducha na Nowym Mieście. Zachęcamy także do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, wychodzącej z kościoła św. Józefa w Warszawie, na Kole.
 5. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, prowadzi rekrutację na następujące kierunki studiów w roku akademickim 2018/2019: teologia, katechetyka, duchowość, studium małżeństwa i rodziny, akademia dziennikarstwa. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat. Więcej informacji na stronie internetowej PWT.


XIII. Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy zgłoszonych chorych, z posługą sakramentalną. W pierszą sobotę miesiąca rozważania i nabożeństwo pierwszosobotnie, poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Niepokalanej. Rozważanie będzie podczas Mszy świętej o godz. 17:30, a o godz. 18:00 różaniec.
 4. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, prowadzi rekrutację na następujące kierunki studiów w roku akademickim 2018/2019: teologia, katechetyka, duchowość, studium małżeństwa i rodziny, akademia dziennikarstwa. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat. Więcej informacji na stronie internetowej PWT.


XII. Niedziela zwykła – 24 czerwca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo czerwcowe.
 2. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na comiesięczną Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4, jutro na godz. 19:30.
 3. W piątek, 29 czerwca, przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 4. W wakacje od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 17:30 i adoracji o godz. 18:00.


XI. Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40, a na godz. 17:45 na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W czwartek zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną na Msze święte z okazji zakończenia roku szkolnego.


X. Niedziela zwykła – 10 czerwca 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o 17:00 wymiana tajemnic różańcowych, o godz. 17:45 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W środę, na godz. 18:30 zapraszamy na Mszę świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy świętej procesja z figurą Matki Bożej do pomnika św. Jana Pawła II w Parku Zdrojowym. Prosimy o przyniesienie na procesję świec, lampionów i zniczy. Będziemy modlić się o deszcz i odpowiednią pogodę dla naszej ziemi, aby nikomu nie zabrakło chleba. Inne intencje też możemy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 3. 13 czerwca będziemy wspominać, jako patrona dnia, św. Antoniego, którego uczcimy Mszami świętymi o godz. 7:00 i 17:30.
 4. We czwartek zakończyliśmy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za trud włożony w przygotowanie uroczystości i udział w nabożeństwach.
 5. Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na pielgrzymkę „Ze św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę” do Częstochowy. Pielgrzymka odbędzie się 7 lipca, w sobotę.
 6. W najbliższą niedzielę Konstanciński Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Stawarskiego, wystąpi w naszej świętyni, z koncertem podczas Mszy świętej o godz. 18:30 i po Mszy świętej. Zapraszamy.
 7. Pielgrzymka Mężczyzn na Jasną Górę, z okazji Dnia Ojca, odbędzie się 23 czerwca br., w sobotę. Dojazd indywidualny.


IX. Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018 r.
 1. Dzisiaj przeżywamy XI. Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W tym dniu w sposób szczególny wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległą Polskę.

  O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

  O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.

  O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
 2. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Serca Jezusowego i procesja Eucharystyczna.

  Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17:30, nabożeństwo czerwcowe i procesję, na którą codziennie zapraszamy całą asystę procesyjną. Na zakończenie oktawy, w czwartek, poświęcimy wianki.
 3. Jutro, o godz. 18:00, będą odmówione modlitwy do św. Michała Archanioła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta o 18:00, o godz. 18:30 Msza święta, po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej, Zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości.
 5. W najbliższy piątek przypada uroczystość Serca Jezusowego, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 (dzieci wraz z rodzicami), 18:30 (młodzież i wszystkich wiernych).

  W piątek, z racji uroczystości, nie będzie obowiązywał post.
 6. Wymiana tajemnic różańcowych, w najbliższą niedzielę, o godz. 17:00 w kaplicy katechetycznej.
 7. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O poprowadzenie lipcowego, prosimy Rycerstwo św. Michała Archanioła.
 8. Marsz dla Życia i Rodziny, odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 11:00. Msza święta w kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży. Zapraszają organizatorzy.
 9. Zapraszamy do zapoznania się z listem Arcybiskupa Warszawskiego na XI. Święto Dziękczynienia.


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.
 1. Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 13:00 odbędzie się uroczystość I. Rocznicy I. Komunii świętej naszych dzieci. O godz. 18:30 przybędzie do naszej świątyni Ks. Biskup Michał Janocha i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży.
 2. Nie będzie dziś wypominek, a o godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Jutro przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie, na Starym Mieście, o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza święta o rychłą beatyfikację, a my będziemy się modlić w tej intencji, podczas naszych Mszy świętych.
 4. W najbliższy wtorek, o godz. 19:00, po Mszy świętej, zapraszamy Panów, którzy chcieliby nam pomóc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Panie zaś, prosimy o pomoc w dekoracji ołtarzy, zwłaszcza Koła Różańcowe i Zespoły Parafialne. Prosimy o zgłaszanie się do Siostry Klemencji, naszej zakrystianki.

  Dziewczynki, które chcą być bielankami, niech zgłoszą się do Pani Agaty, naszej katechetki.
 5. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą odprawiane wg porządku niedzielnego. O godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Parafian i Gości, po której nastąpi procesja do 4. ołtarzy. Zgodnie z tradycją przejdziemy ulicami Batorego, Żeromskiego, Sienkiewicza i Piłsudskiego.

  Zapraszamy bielanki, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, młodzież bierzmowaną, asystę procesyjną dorosłych i wszystkich wiernych do udziału.

  Nie będzie Mszy świętej o godz. 13:00, nabożeństwo majowe o godz. 17:45. Msza święta wieczorna o godz. 18:30 zakończy uroczystość.

  Codziennie po Bożym Ciele, przez 8 dni, odprawiana będzie Oktawa Uroczystości. Zapraszamy na Msze święte o godz. 17:30, nabożeństwo majowe i procesję, na którą codziennie zapraszamy całą asystę procesyjną.
 6. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do udziału w zbliżających się uroczystościach ogólnodiecezjalnych: w centralnej procesji Bożego Ciała (31 maja) i XI Święcie Dziękczynienia (3 czerwca). Tekst zaproszenia znajduje się TUTAJ.
 7. W najbliższą niedzielę, 3 czerwca, przypada XI. Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za niepodległość. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za niepodległa Polskę.

  O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej.

  O godz. 10.45, przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15), zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.

  O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
 8. W tym tygodniu przypadają – pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną, zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku, a pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 16:45 poprowadzi Akcja Katolicka.
 9. Ze spraw gospodarczych Parafii – robione są porządki wiosenne na posesji. Rozpocznie się odnawianie ławek na zewnątrz kościoła. Trwa też wyposażanie domu katechetycznego w różne urządzenia techniczne. Są też spłacane dalsze długi remontu domu. Zostały zapłacone wysokie rachunki za prąd i gaz, zimowego urzymania kościoła i budynków.

  Dziękujemy za każdą ofiarę złożoną indywidualnie, na tacę, czy na nasz rachunek bankowy.


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.
 1. Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 10:00 i 13:00, dzieci naszej Parafii i Szkoły, przyjmą I. Komunię Świętą – polecamy dzieci i ich rodziców modlitwie naszej Wspólnoty Parafialnej. W najbliższym tygodniu dzieci będą uczestniczyły w tzw. Białym Tygodniu, we Mszy świętej o godz. 18:30 i w miarę możliwości w nabożeństwie majowym o godz. 18:00.
 2. Nie będzie dziś wypominek, a o godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 3. Jutro święto Maryi Panny, Matki Kościoła, zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30 – jest to drugi dzień Zielonych Świąt.
 4. W piątek Siostry Karmelitanki zapraszają, jak co miesiąc, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, o godz. 19:30 do kaplicy, przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. W najbliższą niedzielę, 27 maja, podczas Mszy świętej o godz. 13:00 odbędzie się uroczystość I. Rocznicy I. Komunii świętej naszych dzieci. O godz. 18:30 przybędzie do naszej świątyni Ks. Biskup Michał Janocha i udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży.
 6. Spowiedź dzieci rocznicowych, rodziców, rodzeństwa i młodzieży bierzmowanej w piątek od godz. 16:00, ale spowiadać się będzie można każdego dnia, oprócz wtorku i czwartku.
 7. Przypominamy, iż dzisiaj, w Warce, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Franciszkańskiej 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, o godz. 17:00.
 8. Dzisiejsza niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 9. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby brać udział w procesji Bożego Ciała, jako bielanki, niech zgłoszą się do Pani Katechetki.


VII. Niedziela Wielkanocna – 13 maja 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; dziś też, rozpoczniemy nabożeństwa Fatimskie Mszą świętą o godz. 18:30 i procesją, podczas której odmówimy litanię do Matki Bożej, w ramach nabożeństwa majowego i odmówimy cząstkę Różańca świętego, a zakończymy Apelem Fatimskim. Na procesję przynieśmy świece, znicze i lampiony.

  Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45, a Koła Różańcowe wymienią tajemnice prywatnie przed Mszą świętą wieczorną.
 2. Dziś, odbędzie się w naszym Parku Zdrojowym festyn Straży Pożarnej, z okazji patrona – św. Floriana. Z tej okazji, w intencji strażaków, zostanie odprawiona Msza święta w Amfiteatrze o godz. 14:15.
 3. Na jutro zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Mszę świętę o godz. 18:30 i spotkanie poświęcone sakramentowi pokuty.
 4. Spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej odbędzie się 16 maja (środa), o godz. 19:30, po Mszy świętej nowennowej, a od godz. 16:00 młodzież będzie zdawać egzamin z przygotowania do sakramentu świętego.
 5. W środę, 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i naszej metropolii. Główne obchody będą w Sanktuarium przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Uroczysta Msza święta odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, odprawiona zostanie o godz. 18 :00.

  Do naszej świątyni zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 17:30 i 18:30.
 6. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na Noc Otwartą Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej 17/19. Wydarzenie organizowane podczas Nocy Muzeów rozpocznie się 19 maja br. o godz. 18.00, a zakończy o godz. 24.00. W programie – zwiedzanie pod opieką przewodnika Domu Arcybiskupów Warszawskich i ogrodu, a ponadto niespodzianka muzyczna.
 7. W najbliższą niedzielę, dzieci przyjmą I Komunię Świętą podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 13:00. Osoby niezainteresowane uroczystością, zapraszamy na Msze święte o innych godzinach.

  Spowiedź dla dzieci, rodziców i rodzeństwa oraz wszystkich zainteresowanych, w piątek od godz. 16:00.
 8. W najbliższą niedzielę, w Warce, w kościele Matki Bożej Szkaplerznej, przy ul. Franciszkańskiej 22, odbędzie się koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej, o godz. 17:00.
 9. Najbliższa niedziela kończy okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej.
 10. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby brać udział w procesji Bożego Ciała, jako bielanki, niech zgłoszą się do Pani Katechetki.
 11. Siostry Karmelitanki wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła, zapraszają na czuwanie modlitewne, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 19 maja, do naszego kościoła. Rozpoczynamy około godz. 19:15 (bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej) wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


VI. Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo majowe.
 2. Dni modlitwy o urodzaje, błogosławieństwo w pracy, zwłaszcza rolników odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, obchodzoną obecnie w VII. niedzielę Wielkanocną, a więc w najbliższą. Będziemy się modlić w najbliższe dni w tych intencjach. Są to tzw. Dni Krzyżowe.
 3. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich połączone będzie z nabożeństwem majowym i odprawione jutro o godz. 18:00.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Mszami świętymi o godz. 7:00, 17:30 i 18:30 uczcimy naszego patrona.
 5. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, przy ul. Zgody 14, zaprasza wszystkich nauczycieli, rodziców i wychowawców do uczestnictwa w konferencji „Różnice i związki tematyki duszy i serca” w najbliższy wtorek (8 maja) na godz. 16:00.
 6. W czwartek odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych – rocznicowych wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie po Mszy świętej w kościele.
 7. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w niedzielę 20 maja.
 8. W najbliższą niedzielę, odbędzie się w naszym Parku Zdrojowym festyn Straży Pożarnej, z okazji patrona – św. Floriana, którego wspomnienie obchodziliśmy w miniony piątek. Z tej okazji, w intencji strażaków, zostanie odprawiona Msza święta w Amfiteatrze o godz. 14:15.
 9. Również w niedzielę, 13 maja, rozpoczniemy nabożeństwa Fatimskie Mszą świętą o godz. 18:30 i procesją, podczas której odmówimy litanię do Matki Bożej, w ramach nabożeństwa majowego i odmówimy cząstkę Różańca świętego, a zakończymy Apelem Fatimskim. Na procesję przynieśmy świece, znicze i lampiony.

  Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45, a Koła Różańcowe wymienią tajemnice prywatnie przed Mszą świętą wieczorną. Intencje mszalne możemy zgłaszać w Zakrystii lub Kancelarii.
 10. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej za przeprowadzenie w dniu wczorajszym nabożeństwa pierwszosobotniego; o przeprowadzenie czerwcowego prosimy Akcję Katolicką.
 11. Pan Robert Wolko, prowadzący naszą Scholę i Zespół Boża Radość, w przyszłą niedzielę będzie obchodził imieniny. Mszę świętą w intencji Pana Roberta odpawimy o godz. 11:30.
 12. W najbliższą niedzielę zachęcamy do oddania krwi w Parafii Klarysew, w godz. 9:00-13:30.
 13. Spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej odbędzie się w następnym tygodniu, 16 maja (środa), o godz. 19:30, po Mszy świętej nowennowej.


V. Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Nieszpory niedzielne.
 2. Dziś przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Polecamy modlitwie zamordowanych kapłanów.
 3. We wtorek, 1 maja Mszami świętymi ku czci św. Józefa Robotnika, o godz. 7:00, 17:30 i 18:30, uczcimy święto ludzi pracy.
 4. Również 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, nazywane majowymi. W dni powszednie odprawiane będą o godz. 18:00, pomiędzy Mszami świętymi, a w niedziele o godz. 17:45 – zapraszamy.

  Pamiętajmy o kapliczkach, krzyżach przydrożnych i modlitwie przy nich.
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. – święto narodowe. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7:00, 9:00 (za Ojczyznę), o godz. 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i o godz. 18:30 (młodzież i dorosłych). Uroczystości rozpoczniemy Godzinkami ku czci Matki Bożej, a zakończymy Apelem Jasnogórskim po ostatniej Mszy świętej.
 6. W tym tygodniu przypadają – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną, zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku, a pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 16:45 poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W piątek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Święto straży obchodzone będzie w naszym Parku Zdrojowym 13 maja, w niedzielę. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14:15 w Amfiteatrze.
 8. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Archaniołów odprawione będzie 7 maja, wraz z nabożeństwem majowym, o godz. 18:00.
 9. W czwartek zapraszamy Akcję Katolicką na spotkanie po ostatniej Mszy świętej.
 10. Bractwo Trzeźwości i Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w piątek, po ostatniej Mszy świętej.
 11. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie do Świąt Wielkanocnych, ofiary składane na tacę, na konto bankowe oraz w kancelarii. Na miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.
 12. W sobotę, 28 kwietnia, w Krakowie-Łagiewnikach, odbyła się beatyfikacja krakowskiej pielęgniarki, Hanny Chrzanowskiej. Mamy zatem kolejną, polską orędowniczkę w Niebie.


IV. Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.
 1. Wypominki dziś o godz. 12:40. Ze względu na brak Siostry organistki, zamiast na nieszpory niedzielne, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, na godz. 17:45.
 2. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zapraszamy na jutro, na godz. 19:00 na spotkanie do sali katechetycznej.
 3. Dziś ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Warszawie. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
 4. Do jutra s. Agnes, nasza organistka, przebywa na kilkudniowym urlopie.
 5. W środę, 25 kwietnia, Siostry Karmelitanki, zapraszają na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 6. W najbliższą sobotę, 28 kwietnia, w Niepokalanowie, z okazji 100. rocznicy otrzymania święceń kapłańskich przez św. Maksymiliana Kolbego, odbędą się uroczystości modlitewno-artystyczne i Ogólnopolskie Spotkanie „Apostolatu Margaretka” oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów pod hasłem: Kim jesteś? Jestem polskim księdzem katolickim! Szczegółowy program dostępny TUTAJ. Wszystkich chcących włączyć się w Uroczystość, zapraszają organizatorzy.
 7. W sobotę, 28 kwietnia, w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się beatyfikacja krakowskiej pielęgniarki, Hanny Chrzanowskiej. Uroczystościom w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będzie przewodniczył kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W dniu beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, 28 kwietnia, o godz. 9.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpocznie się czuwanie modlitewne, a godzinę później Msza Święta.
 8. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.


III. Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; na godz. 17:45 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś odbędzie się XIII. Marsz Świętości Życia. Rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze na Starym Mieście w Warszawie o godz. 11:00. Zapraszają organizatorzy.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte”. Rozpoczyna on X. Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który potrwa do soboty. Jest to zachęta do czytania Pisma Świętego, szczególnie Listu do Rzymian.
 4. W związku z 75. rocznicą wybuchu powstania w Getcie Warszawskim, zwyczajem lat ubiegłych, w czwartek 19 kwietnia, o godz. 12:00, we wszystkich kościołach zadzwonią dzwony, dla uczczenia ofiar. W modlitwie Anioł Pański polećmy wszystkich zmarłych.
 5. W najbliższą niedzielę, ofary zbierane na tacę, przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Warszawie, które utrzymuje się z ofiar wiernych. Niedziela ta rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do stany kapłańskiego i zakonnego.
 6. Za tydzień, w naszej Parafii, ks. dr Radosław Kacprzak z Radomia, znany nam z rekolekcji, wygłosi homilię na Mszach świętych, a po nich będzie rozprowadzał swoją książkę pt. „Moc Słowa – kazania wybrane”. Dochód z książki pragnie przeznaczyć dla Sióstr Klarysek, z którymi współpracuje.
 7. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.


II. Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018 r.
 1. Zapraszamy dziś na wypominki na godz. 12:40; na godz. 15:00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego; na godz. 16:00 do sali katechetycznej na wymianę tajemnic różańcowych. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.
 2. Jutro zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w kościele po Mszy świętej.
 3. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym. O przeprowadzenie majowego prosimy Koło pw. Matki Bożej Fatimsiej.
 4. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piaecznie, ul. Zgody 14, zaprasza na kolejny wykład pt. „Historia tematu duszy i ciała ludzkiego”, we wtorek o godz. 16:00.
 5. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone, z racji Niedzieli Miłosierdzia, przeznacozne są na dzieła prowadzone przez Caritas. Bóg zapłać.
 6. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, przez kolejne dni od jutra do soboty o godz. 18:00 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wzywamy też do podejmowania uczynków miłosierdzia.
 7. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i urządzenie Ciemnicy i Grobu. Bóg zapłać osobom zbierającym i ofiarodawcom.
 8. Mijają Święta, pragniemy podziękować wszystkim, którzy modlitwą, pracą i ofiarami przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świąt.
 9. Zachęcamy do zapoznania się z Listem Pasterskim Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2018.


Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25 marca 2018 r.
 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień wydarzeń naszego zbawienia. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z nauką pasyjną na godz. 17:45; nie będzie wypominek o godz. 12:40.
 2. Dziś, Panie z Caritasu i innych grup, rozprowadzają palmy na dzisiejszą uroczystość. Składane ofiary przeznacozne są na paczki dla najuboższych rodzin z naszej Parafii. Nabywając palmy mamy udział w dobrym uczynku miłosierdzia.
 3. W naszej Archidiecezji, w Wielkim Tygodniu, będzie miała miejsce „Noc Konfesjonałów”. Inicjatywa ta, polega na większym udostępnieniu, nawet w niektórych parafiach całonocnego sakramentu pokuty, czyli spowiedzi. W naszej świątyni, do środy włącznie, będziemy spowiadać i po Mszach świętych, dokąd będą chętni.

  Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, Piątek, Sobotę i Święta ze względu na uczestnictwo Księży w Liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt. Okres Wielkiego Postu, rekolekcji i pierwszych dni Wielkiego Tygodnia to czas przygotowania duchowego do Świąt.
 4. W dzisiejszą Niedzielę Palmową zapraszamy dzieci i młodzież do konkursu palm – na najdłuższą i najładniejszą. Konkurs odbędzie się po Mszy świętej o godz. 11:30.

  Dzieci z Caritasu dziecięcego, będą rozprowadzały gałązki bukszpanu do święconek (po Mszy świętej o godz. 10:00 i 11:30). Ofiary przeznaczają na wykształcenie chłopca z Afryki.
 5. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nabożeństwa i Msze święte odprawiane będą o godz. 18:30. W Wielki Czwartek wyjątkowo, Komunia Święta będzie udzielana rano o godz. 7:30 tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii wieczornej. W Wielki Czwartek, po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej odbędzie się procesja do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa uwięzionego, dokąd będą chętni. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, z racji Dnia Kapłańskiego będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów i pomoc Kapłanom chorym. Jest to dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa, stąd Dzień Kapłana – prosimy o modlitwę.

  W Wielki Czwartek, o godz. 10.00, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z poświęceniem olejów świętych, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Podczas Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia kapłańskie.
 6. W Piątek całodzienna adoracja od godz. 8:00 do 18:30 przy Ciemnicy. O godz. 17:30 będą odśpiewane 3 części Gorzkich Żali. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, po której będzie procesja do Grobu Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża Świętego przeznaczone będę na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zapraszamy do Adoracji w ciągu dnia – dzieci, młodzież i dorosłych.

  W Wielki Piątek i Sobotę Ksiądz Adam i Siostra Agnes zaprasza do śpiewu tzw. Ciemnych Jutrzni o godz. 8:00 w kościele. Są to psalmy poświęcone Chrystusowi cierpiącemu.
 7. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8:00 do 18:30. O godz. 18:30 rozpocznie się Liturgia Paschalna, na którą przynosimy świece. Zachęca się też wiernych do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej, aby tym uroczyściej wejść w obchody Świąt.

  Poświęcenie pokarmów w naszym kościele od godz. 8:00 do 16:00. Ofiary zbierane przy poświęceniu przeznaczone będę na Seminarium Duchowne w Warszawie.

  Ministranci będą rozprowadzać wodę święconą, ofiary zasilą fundusz młodzieżowy Parafii.
 8. Uroczysta procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6:00, po procesji Msza Święta. Nie będzie Mszy o godz. 7:00, a kolejne wg porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt wg porządku niedzielnego. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie będzie nabożeństwa o godz. 17:45.

  Na procesję zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę i wszystkich wiernych. Dziewczynki, które chciałyby być bielankami niech zgłoszą się do Pani Agaty, naszej katechetki.

  W drugi dzień Świąt będą zbierane ofiary na KUL.
 9. Nowenna do Bożego Miłosierdzia, rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 15:00. Nowenna zakończy się Godziną Łaski od 15:00 do 16:00 w Niedzielę Przewodnią Miłosierdzia Bożego.
 10. W Wielki Piątek, ulicami Warszawy, przejdzie Droga Krzyżowa. Początek o godz. 20:00 spod Kościoła św. Anny.
 11. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.
 12. Dziś imieniny obchodzi S. Awelina, nasza katechetka. W Jej intencji zostanie odprawiona Msza święta o godz. 11:30 – polecajmy Siostrę w naszych modlitwach.
 13. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i urządzenie Ciemnicy i Grobu. Bóg zapłać osobom zbierającym i ofiarodawcom.
 14. Po Świętach przypadają I. Czwartek, Piątek i Sobota, zapraszamy, jak co miesiąc, do uczestnictwa w spowiedzi i nabożeństwach.


V. Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.
 1. Dzisiejszą V. niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w tym czasie łaski. Szczegółowy program znajduje się tutaj, zaś program rekolekcji szkolnych – tutaj.
 2. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 3. W najbliższy piątek ostatnia Droga Krzyżowa. Zgodnie z nasza tradycją parafialną, zostanie odprawiona tylko jedna Droga Krzyżowa, na zewnątrz kościoła, o godz. 19:00. Rozważania poprowadzi Kościół Domowy na czele z opiekunem – Ks. Adamem. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:45.
 4. W najbliższą sobotę, w naszej Archidiecezji, będziemy przeżywać XXXIII. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, początek o godz. 10:00. Zaprasza się młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną, studentów i młodziez pracującą. Zakończenie spotkania ok. godz. 15:00.
 5. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 6. W najbliższą Niedzielę Palmową, po Mszy świętej o godz. 11:30, odbędzie się konkurs palm – na najdłuższą i najpiękniejszą palmę wykonaną przez dzieci, młodzież, ministrantów, scholanki.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z SS Franciszkankami Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53 w Warszawie, zapraszają na adorację w intencji życia poczętego, w dniach 19-20 marca, do kaplicy sióstr, na modlitwę caładobową.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i urządzenie Ciemnicy i Grobu. Bóg zapłać osobom zbierającym i ofiarodawcom.


IV. Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 18-21 marca, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym czasie łaski. Szczegółowy program znajduje się tutaj, zaś program rekolekcji szkolnych – tutaj.
 3. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 4. We wtorek, 13 marca, będziemy obchodzili Święto Papieskie z okazji 5. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych do udziału w modlitwie.
 5. W środę, 14 marca br. odbędzie się powtórny pogrzeb Arcybiskupa Stanisława Galla, biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, pierwszego biskupa polowego Wojsk Polskich (1919-1933) i administratora apostolskiego Archidiecezji Warszawskiej (1940-1942). Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 wprowadzeniem trumny ze szczątkami arcybiskupa Galla do bazyliki archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie odbędzie się czuwanie przy trumnie i zostanie odprawione nabożeństwo. O godz. 14.00 z archikatedry wyruszy kondukt żałobny, który w asyście kompanii honorowej i orkiestry wojskowej przewiezie trumnę przed katedrę polową Wojska Polskiego, gdzie nastąpi ceremonia powitania i wniesienia doczesnych szczątków abp. Stanisława Galla do świątyni. O godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, a po jej zakończeniu trumna zostanie złożona w krypcie katedry polowej. Do udziału w tych uroczystościach zapraszamy księży, siostry zakonne i wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
 6. W sobotę, 17 marca, o godz. 13:00 ulicami Warszawy wyruszy Droga Krzyżowa ofiarowana za chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Uczestnicy wyruszą o godz. 13:00 z kościoła św. Klemensa przy ul. Karolkowej na Woli i przejdą do grobu bł. Księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława na Żoliborzu. Wcześniej, o godz. 12:00, w kościele św. Klemensa zostanie odprawiona, w tej intencji, Msza święta. Zaprasza się wiernych do uczestnictwa.
 7. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, szuka pamiątek związanych z papieżem i prymasem, godnych uwagi. Posiadaczy, którzy chcieliby przekazać takie pamiątki, prosi się o kontakt z Muzeum.
 8. W najbliższą niedzielę o godz. 15:00, w Katedrze Warszawskiej, odbędzie się koncert z okazji 100. lat niepodległości.
 9. Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym „Nadzieja”, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Szczegóły na stronie fundacji.
 10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z SS Franciszkankami Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53 w Warszawie, zapraszają na adorację w intencji życia poczętego, w dniach 19-20 marca, do kaplicy sióstr, na modlitwę caładobową.
 11. Dziękujemy za pierwsze ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i urządzenie Ciemnicy i Grobu. Bóg zapłać Członkiniom Koła Żywego Różańca pw. Matki Bożej Częstochowskiej i Matki Bożej Wniebowziętej oraz mieszkańcom bloków przy ul. Mickiewicza 10 i Wilanowskiej 4A, jak też złożone przez rodziny indywidualnie.


III. Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, iż Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16:45 (z udziałem dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych i młodzieży). Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj przypada dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, polecamy modlitwom naszych parafian.
 3. Jutro zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 18:30, a po Mszy św. na spotkanie, połączone z wręczeniem dzieciom książeczek do nabożeństwa.
 4. Jutro też, na godz. 18:00, Rycerstwo św. Michała Archanioła zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 5. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy za przeprowadzenie w dniu wczorajszym nabożeństwa pierwszosobotniego ku czci Matki Bożej Niepokalanej; o przeprowadzenie kwietniowego prosimy Koło Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza w najbliższy wtorek na godz. 16:00, rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką na kolejny wykład pt. „Wokół problemu definicji osoby”.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 18-21 marca, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym czasie łaski. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie.
 8. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 9. W najbliższą niedzielę, w Klarysewie, w auli nowego domu parafialnego, w godz. 9:00-13:30 będzie można zostać honorowym dawcą krwi.
 10. Drugi Brzeg – Karmelitańskie Duszpasterstwo w Skolimowie, pragnie zaprosić na Międzyparafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 9 marca. Startujemy o godz. 19:00 spod kościoła pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach. Trasa liczaca 20 km przebiega przez parafie: Chylice – Skolimów – Konstancin – Słomczyn – Mirków – Klarysew. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, wygodne buty, latarkę oraz coś do jedzenia i picia. Zapraszamy do przejścia z nami choćby fragmentu trasy. Kontakt do organizatora: tel. 660 928 774, 504 562 375.


II. Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, iż Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16:45 (z udziałem dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych i młodzieży). Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiejsza niedziela, II. Wielkiego Postu, jest dniem modlity, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 3. Siostry Karmelitanki zapraszają dzisiaj, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 18:00; pierwszy piątek miesiąca, będziemy spowiadać już przed Mszami świętymi, odwiedzimy zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną; pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 16:45, które poprowadzi Koło Żywego Różańca pw. św. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie, w najbliższy piątek o godz. 16:00.
 6. W sobotę 3 marca, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, odbędą się uroczyste obchody 200-lecia ustanowienia Archidiecezji Warszawskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00. W programie przewidziana jest konferencja oraz Msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.
 7. Również w sobotę 3 marca, przypada 11. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w przyszłą niedzielę, 4 marca przypada dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, polecamy modlitwom naszych parafian.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach 18-21 marca, tj. od V. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w tym czasie łaski. Szczegółowy program podamy w późniejszym terminie.
 9. Jak co roku, Panie z zespołu Caritas i grup religijnych przy naszej Parafii, pragną wykonać palmy na Niedzielę Palmową. Jak co roku prosimy o materiał: gałązki wierzby, bukszpanu, tui i inne rośliny do palm. Prosimy o dostarczenie tych materiałów do sali katechetycznej. Jak co roku, za złożone ofiary za palmy będą przygotowywane paczki dla najuboższych rodzin w Parafii.
 10. W czwartek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przywołajmy zasługi wielu oddanych Polaków skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej, zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Modlitwami i serdeczną pamięcią uczcijmy ich bohaterstwo i ofiarę.
 11. Drugi Brzeg – Karmelitańskie Duszpasterstwo w Skolimowie, pragnie zaprosić na Międzyparafialną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 9 marca. Startujemy o godz. 19:00 spod kościoła pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach. Trasa liczaca 20 km przebiega przez parafie: Chylice – Skolimów – Konstancin – Słomczyn – Mirków – Klarysew. Warto zabrać ze sobą ciepłe ubranie, wygodne buty, latarkę oraz coś do jedzenia i picia. Zapraszamy do przejścia z nami choćby fragmentu trasy. Kontakt do organizatora: tel. 660 928 774, 504 562 375.


I. Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, iż Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16:45 (z udziałem dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych i młodzieży). Serdecznie zapraszamy.
 2. Przyszła niedziela, II. Wielkiego Postu, jest dniem modlity, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 3. Ojciec Święty Franciszek, ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w najbliższy piątek tj. 23 lutego. Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
 4. Siostry Karmelitanki zapraszają w następną niedzielę tj. 25 lutego, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. Ofiarami składanymi dzisiaj na tacę wspieramy Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.


VI. Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.
 1. Wypominki dzisiaj o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte odprawione będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież i dorosłych).

  W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-go do 60-go roku życia włącznie. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku. Od postu ścisłego nie ma dyspensy, a od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w uzasadnionych okolicznościach można skorzystać z dyspensy.

  Ofiary zbierane na tacę w Środę Popielcową, przeznaczone będą na pomoc rodzinom dotkniętym alkoholizmem.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 4. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 5. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 8. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką na kolejny wykład pt. „Mądrość i wiedza”, 8 lutego o godz. 16:00.
 9. Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą, zaprasza na Misterium Męki Pańskiej poczwszy od soboty 24 lutego. Bliższe informacje na stronie Ośrodka EMAUS.
 10. Dziś obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Otoczmy naszych chorych codzienną opieką i modlitwą.
 11. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 12. Siostry Nazaretanki w Warszawie, przy ul. Czerniakowskiej 137 otworzyły szkołę podstawową z klasami żeńskimi i męskimi, prowadzą od lat liceum ogólnokształcące dla dziewcząt. Zapraszają na dni otwarte w najbliższą sobotę 17 lutego oraz 7 kwietnia. Bliższe informacje na stronie Zgromadzenia Sióstr.
 13. Zakończyliśmy kolędę, pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły, za spotkania, wspólną modlitwę, rozmowy. To piękny wyraz postawy chrześcijańskiej i więzi z Parafią – Bóg zapłać. Możemy jeszcze zgłosić kolędę w zakrystii lub kancelarii.


V. Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. Bóg zapłać Kołu Żywego Różańca pw. św. Bernadetty za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym; o przeprowadzenie marcowego prosimy Koło Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w sali katechetycznej po Mszy świętej.
 5. Przypominamy, iż kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym rozpoczął się w ubiegłą środę o godz. 20:00, w sali katechetycznej w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 6. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 5 lutego (poniedziałek): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne);
  • 6 lutego (wtorek):
   ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wilanowska 114;

  I tak zakończymy kolędę. Jeżeli ktoś nie mógł nas przyjąć, możemy zgłosić kolędę w Zakrystii lub Kancelarii.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00.
 8. Jutro p. Agata Kijo, nasza katechetka, a w sobotę Jej mąż p. Jacek, będą obchodzić imieniny. Oboje zaangażowani w życie Parafii zasługują na naszą wdzięczność, stąd pamiętajmy o modlitwie w ich intencji, a szczególnie pomodlimy się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:30.
 9. Przypominamy, że przy naszej Parafii, działa kilka grup modlitewno-formacyjnych. Jest wśród nich także Kościół Domowy. Szcególna propozycja dla małżeństw bez względu na staż małżeński. Od kilku lat istnieje pierwszy parafialny krąg, drugi zaś powstanie od lutego i rozpocznie cykl spotkań wprowadzających. Bliższe informacje na stronie Kościoła Domowego.


IV. Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo.
 2. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież, dorosłych i dzieci pierwszkomunijne). Na Mszę świętą przyjdźmy ze świecami aby światło Chrystusowej nauki przenikało nasze serca i umysły. Świece można będzie nabyć pod chórem u Pań z Caritasu.

  W to Święto obchodzić będziemy Dzień Życia Osób Konsekrowanych. Ofiarami składanymi na tacę i przy nabywaniu świec, wesprzemy zakony klauzurowe.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 18:00; pierwszy piątek miesiąca w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, będziemy spowiadać już przed Mszami świętymi, odwiedzimy zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną; pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 17:45, które poprowadzi koło żywego różańca pw. św. Bernadetty.
 5. Kandydatów do bierzowania zapraszamy na kolejne spotkanie, w najbliższy piątek o godz. 16:00 w sali katechetycznej.
 6. Spotkanie z dziećmi i rodzicami z okazji I. Komunii świętej odbędzie się w piątek po ostatniej Mszy świętej.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej zostaje przeniesione na 8 lutego, zaś zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości na 9 lutego. Spotkanie po ostatniej Mszy świętej.
 8. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, przy ul. Zgody 14 w Piasecznie, zaprasza rodziców, nauczycieli i wychowawców, na kolejne spotkanie pt. „Związki i różnice pomiędzy poznaniem i postępowaniem”, w najbliższy wtorek na godz. 16:00.
 9. Kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 20:00, w sali katechetycznej w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 10. Przypominamy, że przy naszej Parafii, działa kilka grup modlitewno-formacyjnych. Jest wśród nich także Kościół Domowy. Szcególna propozycja dla małżeństw bez względu na staż małżeński. Od kilku lat istnieje pierwszy parafialny krąg, drugi zaś powstanie od lutego i rozpocznie cykl spotkań wprowadzających. Bliższe informacje na stronie Kościoła Domowego.
 11. Z kolędą, w tym i przyszłym tygodniu, będziemy:
  • 29 stycznia (poniedziałek):
   ul. Tuwima, Reja, Kochanowskiego, Asnyka, Kopernika 2, 3;
  • 30 stycznia (wtorek): ul. Chrobrego, Mieszka I, Staffa, Kopernika 4, 6;
  • 31 stycznia (środa): ul. Od Lasu, Jadwigi, Marysieńki, Dąbrówki, Bony;
  • 1 lutego (czwartek): ul. Kraszewskiego, Wille STOCER, Źródlana;
  • 2 lutego (piątek): Święto – brak kolędy;
  • 3 lutego (sobota):
   ul. Wilanowska (od ul. Tuwima do ul. Mickiewicza, bez bloku 114);
  • 5 lutego (poniedziałek): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne);
  • 6 lutego (wtorek):
   ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wilanowska 114;


III. Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 2. W najbliższy wtorek 23 stycznia przypada 5. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Z tej okazji Papieski Wydział Teologiczny organizuje w Domu Arcybiskupów Warszawskich konferencję pt. „Prymas Józef Glemp: nowe fakty, nieznane dokumenty”. W jego intencji Mszę świętą w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 będzie sprawował kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program na stronie internetowej Archidiecezji.
 3. W czwartek, 25 stycznia Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę świętą do Dzieciątka Jezus o godz. 19:30, do swojej Kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 4. Trwa „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”, który potrwa do 25 stycznia. Hasłem jest „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Harmonogram nabożeństw na stronie internetowej Polskiej Rady Ekumenicznej.
 5. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 22 stycznia (poniedziałek): ul. Sobieskiego 1, 3;
  • 23 stycznia (wtorek): ul. Batorego, Sobieskiego 8, 10;
  • 24 stycznia (środa): ul. Wierzejewskiego, Skargi, Sobieskiego 10A;
  • 25 stycznia (czwartek): ul. Jagiellońska, Sobieskiego 12, 12A;
  • 26 stycznia (piątek): ul. Sobieskiego 9, 12B, Piłsudskiego 3A;
  • 27 stycznia (sobota): ul. Piłsudskiego, Strumykowa;
 6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.


II. Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych połączona z opłatkiem; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec święty zachęca do pomocy i modlitwy w ich intencji, a szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 3. W środę 17 stycznia br. w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXI. Dzień Judaizmu, pod hasłem „Pokój! Pokój dalekim i bliskim”. Tego dnia w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, o godz. 17:00, zostanie odprawiona Liturgia Słowa pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej archidiecezji.
 4. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczniemy „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”, który potrwa do 25 stycznia. Hasłem jest „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Harmonogram nabożeństw na stronie internetowej Polskiej Rady Ekumenicznej.
 5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.
 6. W najbliższą niedzielę, S. Agnes, nasza organistka, będzie obchodzić imieniny. Msza święta w intencji Siostry o godz. 11:30.
 7. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 15 stycznia (poniedziałek):
   ul. Wilanowska 12, 14, Żeromskiego, Sienkiewicza;
  • 16 stycznia (wtorek):
   ul. Wilanowska 14A, 16, Piasta, Gąsiorowskiego, Żółkiewskiego;
  • 17 stycznia (środa):
   ul. Wilanowska 18, 18A, Czarneckiego, Wągrodzka;
  • 18 stycznia (czwartek):
   ul. Wilanowska 20, Mickiewicza 8, Jasiowa, Chodkiewicza;
  • 19 stycznia (piątek):
   ul. Mickiewicza 10, 12, Potulickich;
  • 20 stycznia (sobota):
   ul. Witaminowa, Jesionowa, Kwiatowa, Czereśniowa;


Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.
 1. Dziś zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 16:30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi „Anielskie Nuty” i zespołu „Boża Radość”. Podzielimy się też opłatkiem w naszej Wspólnocie Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zgodnie z prawem liturgicznym, kończy się w dzisiejszą niedzielę okrem Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na naszą polską tradycję, nastrój Świąt zachowujemy do 2 lutego, tj. Święta Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 8 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 7, 9;
  • 9 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 13, 15, 17, Mickiewicza 15;
  • 10 stycznia (środa): ul. Mickiewicza 17, 19;
  • 11 stycznia (czwartek): ul. Wilanowska 4, 4A, 6;
  • 12 stycznia (piątek): ul. Wilanowska 6A, 8, 10;
  • 13 stycznia (sobota): ul. Mickiewicza (od Matejki do Literatów),
   Literatów (domy od Mickiewicza w stronę Obór),
   Zakopane, Matejki, Poprzeczna;
 4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania Świąt Bożego Narodzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom, dziękujemy za obecność na nabożeństwach, za świąteczne ofiary złożone na tacę, czy przekazane bezpośrednio na różne cele, za życzenia przekazane osobiście i drogą elektroniczną. Za wszelką życzliwość wszystkim Bóg zapłać.
 5. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej za przeprowadzenie, w dniu wczorajszym, nabożeństwa pierwszosobotniego ku czci Matki Bożej Niepokalanej. O przeprowadzenie lutowego, prosimy Koło św. Bernadetty.
 6. Wymiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00 w sali katechetycznej.
 7. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza nauczycieli, wychowawców i rodziców na spotkanie i konferencję służącą pomocą w umacnianiu rodziny pt. „Przebieg postępowania ludzkiego”. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia (najbliższy wtorek) o godz. 16:00.
 8. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.

.