Nagłówek


START

MSZE ŚWIĘTE

SŁOWO BOŻE
NA DZIŚ


Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

HISTORIA

KANCELARIA

GALERIA

OGŁOSZENIA

GRUPY
PARAFIALNE


PORADNIA
RODZINNA


KONTAKT

CIEKAWE LINKI
Ogłoszenia archiwalne – 2018 r.

I. Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.
 1. Dziś wypominki o godz. 12:40; o godz. 17:45 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Przypominamy, iż Gorzkie Żale odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45, a Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 16:45 (z udziałem dzieci) i o godz. 19:00 (dla dorosłych i młodzieży). Serdecznie zapraszamy.
 2. Przyszła niedziela, II. Wielkiego Postu, jest dniem modlity, postu i solidarności z misjonarzami na całym świecie. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone dla misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata.
 3. Ojciec Święty Franciszek, ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w najbliższy piątek tj. 23 lutego. Jego szczególną intencją jest Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.
 4. Siostry Karmelitanki zapraszają w następną niedzielę tj. 25 lutego, na godz. 19:30, na Mszę świętą ku czci Dzieciątka Jezus, do swojej kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 5. Ofiarami składanymi dzisiaj na tacę wspieramy Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.


VI. Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.
 1. Wypominki dzisiaj o godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte odprawione będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież i dorosłych).

  W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post ścisły obowiązuje osoby od 18-go do 60-go roku życia włącznie. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku. Od postu ścisłego nie ma dyspensy, a od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w uzasadnionych okolicznościach można skorzystać z dyspensy.

  Ofiary zbierane na tacę w Środę Popielcową, przeznaczone będą na pomoc rodzinom dotkniętym alkoholizmem.
 3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową – dzieci na godz. 16:45, młodzież i dorosłych na godz. 19:00.
 4. Gorzkie Żale z nauką pasyjną odprawiane będą we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:45.
 5. Od Środy Popielcowej, Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 17:30 i 18:30. Pomiędzy Mszami wieczornymi zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W tygodniu spowiadamy przed Mszami świętymi.
 7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 8. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza rodziców, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką na kolejny wykład pt. „Mądrość i wiedza”, 8 lutego o godz. 16:00.
 9. Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą, zaprasza na Misterium Męki Pańskiej poczwszy od soboty 24 lutego. Bliższe informacje na stronie Ośrodka EMAUS.
 10. Dziś obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Otoczmy naszych chorych codzienną opieką i modlitwą.
 11. Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, rozpocznie się w środę, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 12. Siostry Nazaretanki w Warszawie, przy ul. Czerniakowskiej 137 otworzyły szkołę podstawową z klasami żeńskimi i męskimi, prowadzą od lat liceum ogólnokształcące dla dziewcząt. Zapraszają na dni otwarte w najbliższą sobotę 17 lutego oraz 7 kwietnia. Bliższe informacje na stronie Zgromadzenia Sióstr.
 13. Zakończyliśmy kolędę, pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które nas przyjęły, za spotkania, wspólną modlitwę, rozmowy. To piękny wyraz postawy chrześcijańskiej i więzi z Parafią – Bóg zapłać. Możemy jeszcze zgłosić kolędę w zakrystii lub kancelarii.


V. Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo adoracyjne.
 2. Jutro, na godz. 18:00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich.
 3. Bóg zapłać Kołu Żywego Różańca pw. św. Bernadetty za przeprowadzenie nabożeństwa pierwszosobotniego w dniu wczorajszym; o przeprowadzenie marcowego prosimy Koło Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. We czwartek zapraszamy Akcję Katolicką, zespół Caritas i Bractwo Trzeźwości na Mszę świętą o godz. 18:30 i spotkanie w sali katechetycznej po Mszy świętej.
 5. Przypominamy, iż kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym rozpoczął się w ubiegłą środę o godz. 20:00, w sali katechetycznej w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 6. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 5 lutego (poniedziałek): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne);
  • 6 lutego (wtorek):
   ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wilanowska 114;

  I tak zakończymy kolędę. Jeżeli ktoś nie mógł nas przyjąć, możemy zgłosić kolędę w Zakrystii lub Kancelarii.
 7. Wymiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00.
 8. Jutro p. Agata Kijo, nasza katechetka, a w sobotę Jej mąż p. Jacek, będą obchodzić imieniny. Oboje zaangażowani w życie Parafii zasługują na naszą wdzięczność, stąd pamiętajmy o modlitwie w ich intencji, a szczególnie pomodlimy się w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:30.
 9. Przypominamy, że przy naszej Parafii, działa kilka grup modlitewno-formacyjnych. Jest wśród nich także Kościół Domowy. Szcególna propozycja dla małżeństw bez względu na staż małżeński. Od kilku lat istnieje pierwszy parafialny krąg, drugi zaś powstanie od lutego i rozpocznie cykl spotkań wprowadzających. Bliższe informacje na stronie Kościoła Domowego.


IV. Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo.
 2. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte odprawiane będą o godz. 7:00, 9:00, 17:30 (zapraszamy dzieci wraz z rodzicami) i 18:30 (zapraszamy młodzież, dorosłych i dzieci pierwszkomunijne). Na Mszę świętą przyjdźmy ze świecami aby światło Chrystusowej nauki przenikało nasze serca i umysły. Świece można będzie nabyć pod chórem u Pań z Caritasu.

  W to Święto obchodzić będziemy Dzień Życia Osób Konsekrowanych. Ofiarami składanymi na tacę i przy nabywaniu świec, wesprzemy zakony klauzurowe.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, Godzina Święta o 18:00; pierwszy piątek miesiąca w uroczystość Ofiarowania Pańskiego, będziemy spowiadać już przed Mszami świętymi, odwiedzimy zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku z posługą sakramentalną; pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej o godz. 17:45, które poprowadzi koło żywego różańca pw. św. Bernadetty.
 5. Kandydatów do bierzowania zapraszamy na kolejne spotkanie, w najbliższy piątek o godz. 16:00 w sali katechetycznej.
 6. Spotkanie z dziećmi i rodzicami z okazji I. Komunii świętej odbędzie się w piątek po ostatniej Mszy świętej.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej zostaje przeniesione na 8 lutego, zaś zespołu Caritas i Bractwa Trzeźwości na 9 lutego. Spotkanie po ostatniej Mszy świętej.
 8. Centrum Kultury Rodzinnej w Piasecznie, przy ul. Zgody 14 w Piasecznie, zaprasza rodziców, nauczycieli i wychowawców, na kolejne spotkanie pt. „Związki i różnice pomiędzy poznaniem i postępowaniem”, w najbliższy wtorek na godz. 16:00.
 9. Kurs przedmałżeński w wymiarze dekanalnym rozpocznie się w najbliższą środę o godz. 20:00, w sali katechetycznej w Parafii Matki Bożej Anielskiej w Skolimowie.
 10. Przypominamy, że przy naszej Parafii, działa kilka grup modlitewno-formacyjnych. Jest wśród nich także Kościół Domowy. Szcególna propozycja dla małżeństw bez względu na staż małżeński. Od kilku lat istnieje pierwszy parafialny krąg, drugi zaś powstanie od lutego i rozpocznie cykl spotkań wprowadzających. Bliższe informacje na stronie Kościoła Domowego.
 11. Z kolędą, w tym i przyszłym tygodniu, będziemy:
  • 29 stycznia (poniedziałek):
   ul. Tuwima, Reja, Kochanowskiego, Asnyka, Kopernika 2, 3;
  • 30 stycznia (wtorek): ul. Chrobrego, Mieszka I, Staffa, Kopernika 4, 6;
  • 31 stycznia (środa): ul. Od Lasu, Jadwigi, Marysieńki, Dąbrówki, Bony;
  • 1 lutego (czwartek): ul. Kraszewskiego, Wille STOCER, Źródlana;
  • 2 lutego (piątek): Święto – brak kolędy;
  • 3 lutego (sobota):
   ul. Wilanowska (od ul. Tuwima do ul. Mickiewicza, bez bloku 114);
  • 5 lutego (poniedziałek): ul. Sobieskiego (domy jednorodzinne);
  • 6 lutego (wtorek):
   ul. Paderewskiego, Szymanowskiego, Wilanowska 114;


III. Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:45 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.
 2. W najbliższy wtorek 23 stycznia przypada 5. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Z tej okazji Papieski Wydział Teologiczny organizuje w Domu Arcybiskupów Warszawskich konferencję pt. „Prymas Józef Glemp: nowe fakty, nieznane dokumenty”. W jego intencji Mszę świętą w archikatedrze warszawskiej o godz. 19.00 będzie sprawował kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program na stronie internetowej Archidiecezji.
 3. W czwartek, 25 stycznia Siostry Karmelitanki zapraszają na Mszę świętą do Dzieciątka Jezus o godz. 19:30, do swojej Kaplicy przy ul. Sanatoryjnej 4.
 4. Trwa „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”, który potrwa do 25 stycznia. Hasłem jest „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Harmonogram nabożeństw na stronie internetowej Polskiej Rady Ekumenicznej.
 5. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 22 stycznia (poniedziałek): ul. Sobieskiego 1, 3;
  • 23 stycznia (wtorek): ul. Batorego, Sobieskiego 8, 10;
  • 24 stycznia (środa): ul. Wierzejewskiego, Skargi, Sobieskiego 10A;
  • 25 stycznia (czwartek): ul. Jagiellońska, Sobieskiego 12, 12A;
  • 26 stycznia (piątek): ul. Sobieskiego 9, 12B, Piłsudskiego 3A;
  • 27 stycznia (sobota): ul. Piłsudskiego, Strumykowa;
 6. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.


II. Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.
 1. Zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 17:00 wymiana tajemnic różańcowych połączona z opłatkiem; o godz. 17:45 nabożeństwo różańcowe.
 2. Dziś obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ojciec święty zachęca do pomocy i modlitwy w ich intencji, a szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
 3. W środę 17 stycznia br. w Kościele katolickim w Polsce będzie obchodzony XXI. Dzień Judaizmu, pod hasłem „Pokój! Pokój dalekim i bliskim”. Tego dnia w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, o godz. 17:00, zostanie odprawiona Liturgia Słowa pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej archidiecezji.
 4. W czwartek, 18 stycznia, rozpoczniemy „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”, który potrwa do 25 stycznia. Hasłem jest „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Harmonogram nabożeństw na stronie internetowej Polskiej Rady Ekumenicznej.
 5. Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie 1% podatku za 2017 r. na rzecz tej organizacji. Szczegółowe informacja na stronie internetowej Caritas.
 6. W najbliższą niedzielę, S. Agnes, nasza organistka, będzie obchodzić imieniny. Msza święta w intencji Siostry o godz. 11:30.
 7. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 15 stycznia (poniedziałek):
   ul. Wilanowska 12, 14, Żeromskiego, Sienkiewicza;
  • 16 stycznia (wtorek):
   ul. Wilanowska 14A, 16, Piasta, Gąsiorowskiego, Żółkiewskiego;
  • 17 stycznia (środa):
   ul. Wilanowska 18, 18A, Czarneckiego, Wągrodzka;
  • 18 stycznia (czwartek):
   ul. Wilanowska 20, Mickiewicza 8, Jasiowa, Chodkiewicza;
  • 19 stycznia (piątek):
   ul. Mickiewicza 10, 12, Potulickich;
  • 20 stycznia (sobota):
   ul. Witaminowa, Jesionowa, Kwiatowa, Czereśniowa;


Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018 r.
 1. Dziś zapraszamy na wypominki na godz. 12:40; o godz. 16:30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi „Anielskie Nuty” i zespołu „Boża Radość”. Podzielimy się też opłatkiem w naszej Wspólnocie Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zgodnie z prawem liturgicznym, kończy się w dzisiejszą niedzielę okrem Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na naszą polską tradycję, nastrój Świąt zachowujemy do 2 lutego, tj. Święta Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Bożej Gromnicznej.
 3. Z kolędą, w tym tygodniu, będziemy:
  • 8 stycznia (poniedziałek): ul. Wilanowska 7, 9;
  • 9 stycznia (wtorek): ul. Wilanowska 13, 15, 17, Mickiewicza 15;
  • 10 stycznia (środa): ul. Mickiewicza 17, 19;
  • 11 stycznia (czwartek): ul. Wilanowska 4, 4A, 6;
  • 12 stycznia (piątek): ul. Wilanowska 6A, 8, 10;
  • 13 stycznia (sobota): ul. Mickiewicza (od Matejki do Literatów),
   Literatów (domy od Mickiewicza w stronę Obór),
   Zakopane, Matejki, Poprzeczna;
 4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania Świąt Bożego Narodzenia, a wszystkim Parafianom i Gościom, dziękujemy za obecność na nabożeństwach, za świąteczne ofiary złożone na tacę, czy przekazane bezpośrednio na różne cele, za życzenia przekazane osobiście i drogą elektroniczną. Za wszelką życzliwość wszystkim Bóg zapłać.
 5. Dziękujemy Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej za przeprowadzenie, w dniu wczorajszym, nabożeństwa pierwszosobotniego ku czci Matki Bożej Niepokalanej. O przeprowadzenie lutowego, prosimy Koło św. Bernadetty.
 6. Wymiana tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00 w sali katechetycznej.
 7. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Piasecznie, ul. Zgody 14, zaprasza nauczycieli, wychowawców i rodziców na spotkanie i konferencję służącą pomocą w umacnianiu rodziny pt. „Przebieg postępowania ludzkiego”. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia (najbliższy wtorek) o godz. 16:00.
 8. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.


.